Skocz do zawartości

Odbiornik bez anteny?


Czerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zakupiłem z HK odbiornik http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14352.

Dopiero zaczynam, ale jak na mój gust to w nim chyba nie ma anteny....

 

I teraz pytanie - czy do czegoś takiego antenę trzeba kupić, czy też wystarczy zerwać kawałek izolacji?

Ewentualnie drugie pytanie - czy da się to jakoś przedłużyć? Odbiornik ma być do żaglówki i nie wiem czy nie opłacało by się wyciągnąć anteny na maszt....

 

Dzięki za podpowiedzi

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmm, Czy ten Twój wygląda dokładnie tak jak ten na zdjęciu z HK?

Bo jeśli tak, to ten czarny kabelek wygląda mi właśnie na antenę... :)

Długość fali radiowej o częstotliwości 2.4 Ghz to coś ok. 12cm.

Wygląda na to, ze w tym odbiorniku jest antenka pół-falowa czyli powinna mieć długość ok. 6cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łódki kup odbiornik z gniazdem do anten. Wówczas podłączysz antenę 60cm. To było by najlepsze wyjście.

Możesz też tutaj dolutować antenę, problem będzie z masą, gdyż cały ogonek jest częścią nadawczą anteny. Nie jest podłączony do masy. Z drugiej strony, jest to takie lekkie i małe, że możesz całość umieścić na maszcie :D. Ten odbiornik w kadłubie łodzi to proszenie się o kłopoty.

 

Antena ma ok.3cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Dopiero co dostałem odbiornik i ten kabelek wydawał mi się właśnie za krótki, ale skoro jest ok, to podłącze chociaż do sprawdzenia czy działa :)

A swoją drogą to faktycznie pomyśle o innym odbiorniku, ale na tym sprawdzę chociaż czy pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W model żaglówki odbiornik można umieścić w kadłubie łodzi, Ja i moi koledzy w żaglówkach regatowych mocujemy często odbiornik

na wewnerznej stronie luku ( dekla) razem z anteną za pomocą taśmy dwustronnej.

Nie ma żadnego problemu z zasięgiem.

Koledzy dający czasem kuriozalne rady ( mocowanie na maszcie ) chyba nie mieli praktyki z użytkowaniem tego typu modeli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.