Skocz do zawartości

Futaba T8J


GEX999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W najbliższym czasie mam zamiar kupić aparaturę Futaba T8J. Czy moglibyście się podzielić opiniami i wrażeniami z jej użytkowania? Ogólnie z wypowiedzi z internetu wydaje się być bardzo fajna, ale pojawiają się pewne nieścisłości dot. częstotliwości klatek. Moje pytanie brzmi też czy używa/ używał ktoś serw analogowych Hitec z odbiornikami S-FHSS Futaby i czy były jakiekolwiek problemy?

Pozdrawiam,

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie częstotliwości klatek? Z innej beczki , kolega kupował T8FG i jakiś uprzejmy kolega mu odradzał mówiąc iż Futaba działa tylko i wyłącznie z serwami futaby. Ja swoim futabom nie wspominałem że podpinam do ich odbiorników serwa różnych producentów w tym HS65 , 81, 82, 300, graupnery, sg, hxt, GWS i może dlatego działają prawidłowo, podłączałem również Hyperiony 13-tki oraz Corony 929 i też nie było problemu. Dotyczy to FF9CAPS 35Mhz, T10CP 35MHz, T8FG 2,4 (które miałem) i 12FG 2.4 (mam obecnie). Wszystko działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle przetłumaczyłem, ale chodzi mi o "frame rate". Czytałem tu: http://www.rcunivers...2/printable.htm i Pan Krysta wszystko fajnie wyjaśniał, ale w 7. poście na drugiej stronie

("You would want to choose S-FHSS when you need the higher frame rate, FHSS is slightly slower.

 

It's really hard to say, but if you are flying a heli, you would most likely want the S-FHSS for it's higher frame rate, a park flyer, maybe not so much, an FHSS would suffice. But it also would depend on what receiver you want to use or can afford.

 

Krysta "), trochę zamieszał, ponieważ z innych jego postów wynika, że w tej apce frame rate dla FHSS i S-FHSS jest taki sam, a tutaj nagle pisze, że FHSS jest nieco wolniejszy. Także na niektórych stronach można znaleźć informację, że frame rate w T8J w trybie S-FHSS wynosi 6.8 ms, ale to mogą być błędy osób piszących. Ogólnie z wypowiedzi w Internecie wynika, że jeszcze nikt nie usmażył, żadnego serwa w S-FHSS. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Output frame rate of sx signal by FHSS/S-FHSS

- 13.6ms : FHSS & S-FHSS(Normal mode)

> you can use all of analog/digital/bls sx.

 

- 6.8ms : S-FHSS(HS mode)

> you can use only digital/bls sx when in HS mode. (HS mode is only available at this time in the 4PL transmitter)

 

 

6.8ms jest w trybie HS czyli High Speed tu musisz mieć szybkie serwa futaby przystosowane do tego trybu ale w trybie Normal masz normalny czas ramki 13,8ms czyli impulsy do serwa powtarzają się co 13.8ms i ten tryb zadziała z każdym serwem. Ja używam Normal mode i jest ok

 

Dodam że tryb HS lub Normal ustawia się samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tryb normal służy do podpinania normalnych serw, możesz podpiąć serwo dowolnego producenta. Używam tego trybu cały czas co prawda w FASST ale też jest możliwość użycia HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie Futaby w dziale - odbiorniki taką oto informację dotyczącą specyfikacji zarówno 8 kanałowego R2008SB jak i 6 kanałowego R2006GS :

Capable of 4 channels only in FHSS mode. To chyba oznacza, że w trybie FHSS na analogowych serwach obsługują tylko cztery kanały. Chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwoniłem, a pisałem na GG i coś mi się wydaje, że Pan jest nieco niezorientowany w temacie (bez obrazy), bo otrzymałem odpowiedź, że w trybie S-FHSS serwa analogowe albo nie będą działać albo będą działać nieprawidłowo. Co zatem sądzicie? Czy to co podała Futaba na temat frame rate (tekst w poście 4) to prawda? O ile wiem, to ludzie używają serw analogowych i jeszcze nie słyszałem o jakimś spaleniu ich. Słyszałem natomiast o uszkodzeniu i bardzo dziwnym zachowaniu w trybie High Speed FASST, czyli nawet z tej wypowiedzi wynika, że frame rate w T8J S-FHSS to na pewno nie 6.8ms. Proszę Was o opinie, bo ma to być aparatura na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

, że w trybie S-FHSS serwa analogowe albo nie będą działać albo będą działać nieprawidłowo.

...

Trochę mało precyzyjnie się wypowiadasz, i trochę sam mieszasz - w pierwszym poście pytałeś

Moje pytanie brzmi też czy używa/ używał ktoś serw analogowych Hitec z odbiornikami S-FHSS Futaby i czy były jakiekolwiek problemy

 

Na tak postawione pytanie odpowiedż jest jedna ten odbiornik może prawidłowo pracować z serwami analogowymi w trybie FHSS natomiast po przełączeniu w tryb S-FHSS (High Speed) może pracować tylko z serwami cyfrowymi Futaby.

Ze Skorpiona odpowiedż też jest prawidłowa bo podejrzewam , że pytałeś o tryb S-FHSS, i taką odpowiedź dostałeś.

 

Pozdrawiam

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam serw analogowych TP SG91R z dwoma odbiornikami 6-kanałowymi R2006GS 2.4GHz FHSS i pracują poprawnie. Miałem natomiast problemy po podłączeniu serw cyfrowych 9 gramowych E-Sky ale mogła to być moja wina (chyba przestawia się odbiornik w inny tryb dla serw cyfrowych).

 

Tak, tryb High Speed FASST nie obsługuje serw analogowych. Po podłączeniu serwa brzęczą i mocno się grzeją aż do spalenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam serw analogowych TP SG91R z dwoma odbiornikami 6-kanałowymi R2006GS 2.4GHz FHSS i pracują poprawnie. Miałem natomiast problemy po podłączeniu serw cyfrowych 9 gramowych E-Sky ale mogła to być moja wina (chyba przestawia się odbiornik w inny tryb dla serw cyfrowych).

Czy serwa analogowe podczas pracy miały ustawiony tryb (w nadajniku) FHSS czy S-FHSS? Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tych E-Sky'ów (jaki wtedy miałeś ustawiony tryb, itd.), bo sam mam w dwóch modelach takie serwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie tak jest napisane???? Czytałeś to co wysłałem wcześniej w linku (z forum RC Universe)? Pan Krysta z Futaby wyraźnie pisał, że można używać wszystkich serw w S-FHSS, tylko jeden z jego postów nieco namieszał.

S-FHSS w aparaturach T8J i T6J nie jest trybem High Speed. Tryb HS (dla S-FHSS) występuje tylko w aparaturze 4PL. Dokładnie tak jest tam napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Krysta pisze tak:

"The confusion seems to be coming from the fact that the R2006GS can be used with both the 4PL transmitter and the 6J transmitter.

 

The 4PL has what is called an HS mode, that is not found in the 6J. In this HS mode, you MUST use Digital servos.

[...]

this is true of the 8J also."

Z tego wynika, że dostępny High Speed mode może być używany tylko w nadajniku 4PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.