Skocz do zawartości

zmiana silnika w motoszybowcu - prośba o wsparcie


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o poradę ws doboru silnika do modelu motoszybowca: Teraz jest:

silnik RAY B3656/09 (moc max: 450W, obroty na Volt (KV): 1200 obr/V, obciążenie max: 45A/60s,) wraz z reg. EMAX 50A (timing Low) i pakietem Dualsky 2250mAh 11.1V, śmigło 11x6.

Model waży 1520g, rozpiętość 2 metry, Profil (MH32) - mam obciążenie 42g/dm2. Wentylacja reg i pakietu zapewniona.

 

Osiągi tego zestawu są, krótko mówiąc, b. słabe. Pobór prądu ogromny, efektywność wznoszenia – beznadziejna.

 

Moje wyobrażenie, czego potrzebuję:

outrunner – może być

średnica max 35mm,

niskoobrotowy – do zastosowania większe śmigło (11-15"x)

sprawdzony w Waszych modelach (AXI, Emax, Arthobby, INNY)

wznoszenie modelu ok. 45-60stopni, wykorzystanie tylko do osiągnięcia pułapu, potem lot swobodny/termika

łączne wykorzystanie silnika więcej niż 5 minut

budżet do 350 zł (zakup w HK – nie mam na to opcji)

 

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć, w co zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczerze mówiąc liczę na obiektywne porównanie tych dwóch o opcji. Silnik RAY mnie zawiodły, więc nie chcę rozpatrywać tego wariantu, z wątku 'vowthyna'. Zależało mi też na silniku niskoobrotowym bez przekładni (koszty), tak aby zastosować większe śmigło i większy ciąg, kosztem zbędnego "mielenia" powietrza na kilkunastu tysiącach obrotów.

 

Czy z tych dwóch wariantów któryś jest zdecydowania korzystniejszy? Cenowo ART jest lepszą alternatywą (to już wiem). Może jednak lepiej zainwestować w AXI? Biję się z myślami, a komentarzy jak na lekarstwo - wakacje ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę niższa półka niż podajesz - Silver Blue z abc-rc? Zakupiłem c3548 kv790. Na smigle np APC 13x6,5 generuje ciąg 2400g przy poborze 32A na pakiecie 4s. Wiem, że to za duży i pewnie za ciężki silnik do Twego modelu ale z serii c3542 o podobnym kvmoże byłby odpowiedni? Mam też z tej samej serii c3536 ale kv 1450. Ten pobiera dużo więcej prądu bo np na pakiecie 3s 42A przy 11,22V dając ciąg 1600gna śmigle APC 9x4,5. Oczywiście ten nie nadaje się raczej do motoszybowca ale o mniejszym kv byłby pewnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.