Jump to content

mx-12 pare pytań...


Adam P.

Recommended Posts

Zaczne od najmniej ważnego kończąc na najważniejszym pytaniu :)

1. Czy drążek gazu powinien terkotać? U mnie chodzi cicho, płynnie, jakby bezząbkowo. Blaszka jest zainstalowana prowidłowo wg. instrukcji.

2. Czy można w trybie plane ustawić krzywe gazu?

3. Co zrobić, aby drążek gazu działał tylko w jedną stronę od najniższego położenia, a nie w dwie strony od pozycji centralnej? Próbowałem użyć do tego funkcji sub trim, ale to za mało(max 125%, a potrzebowałbym 150%). Próbowałem też kombinować z travel adj., ale to rozwiązało problem połowicznie-gaz chodzi tylko w jedną stronę, ale w dalszym ciągu od pozycji centralnej, a nie od zera.

Link to comment
Share on other sites

do MX12 w zestawie są dwie blaszki , jedna z ząbkiem i jedna gładka , samemu trzeba wkręcic jaką sie chce , a co do krzywych gazu jak najbardziej , programujemy tryby lotu i przy akrobacjach czy zawisach możemy sobie krzywa łagodnie ułozyc by nam silnik płyniej reagował na gaz ,

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi.

Ponawiam pytanie nr.3 i dodaje nastepne :) :

Czemu dla "wartość miksera" są dwie wartości? Z tego, co rozumiem ta wartość oznacza ile % przesunięcia kanału nadrzędnego przenosi się na kanał podrzędny, ale po co są dwie wartości? Obie mogą przyjmować ujemną i dodatnią wartość.

Bym zapomniał :oops:

Skan pomocniczy:

af0b374e30a396f7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Anonymous

Czołem :!:

Wiecie już, jak ustawić krzywą gazu w tym nadajniku?

Pogrzebałem trochę w funkcjach, ale w ustawieniach wykładniczych wychyleń da się ustawić krzywą exp tylko dla lotek, SW i SK, a o przepustnicy nic tam nie pisze...

 

adam9034, odnosnie pytania post wyżej:

Jedna wartość %-owa jest po to, by ustawić jaki procent wychylenia kanału nadrzędnego w jedną stronę jest przekazywany na kanał podrzędny, a druga to samo tylko dla wychylenia kanału nadrzędnego w druga stronę. W przypadku gdy masz jako kanał nadrzędny ustawioną przepustnicę, to masz dostępną tylko jedną wartość %-ową. A offset jest po to, by zdefiniować na nowo neutrum dla kanału podrzędnego.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.