Skocz do zawartości

Energy 3D - rozp. 920 mm


Marek_Cm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niestety nie mam dobrych wiadomosci. Dzisiaj podczas lotow chcialem troche zaszalec, no i zaszalalem. Robiac korkociag z bardzo duzej wysokosci na full gazie polamal sie statecznik :D Jak ktos bedzie budowac ten model i jesli ktos ma zamiar latac bardzo ekstremalnie zalecam wzmocnienie statecznika. Najlepiej bylo by powzmacniac go listewkami sosnowymi. Strat oprucz statecznika nie ma. Mialem jakies 6 sekund na ratowanie modelu i nie wiem jakim cudem go uratowalem :devil:

 

469.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu to urwaniem statecznika to mnie zadziwiłeś, korkociąg na pełnym gazie, ostro szalejesz nieprzygotowanym zbytnio do tego modelem. (pod wzgl konstrukcji) przydały by się tam wzmocnienia, może zastrzały węglowe. Uważam też że bowdeny w tego typu modelach to nieporozumienie, można spokojnie serwa przenieść na tył, tym bardziej że są one naprawdę małe. Poradnik oczywiście ok, chociaż gdzieniegdzie widzę zbytni nadmiar kleju.

 

Co do samych lotek to nie uwierzę w to iż tak małe lotki zachowają skuteczność przy dużych kątach.

Latasz chyba tym modelem nie 3D tylko szybszą akrobację, bo F3A to tego nazwać nie można i dlatego nie odczułeś efektu małych lotek, jeśli latasz z dużą prędkością to nawet trenerek się nieźle kręci :D

 

Jak widać statecznik złamał się przy samym kadłubie, jak masz tam ułożone włókna (w stateczniku) wzdłuż czy w poprzek? Wygląda to tak jakby pękło wzdłuż włókien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korkociąg na pełnym gazie, ostro szalejesz nieprzygotowanym zbytnio do tego modelem

 

No trzeba sprawdzic ile wytrzyma model :devil: Nie myslalem ze takie cos moze sie przydazyc, prototyp modelu mial slabsza konstrukcje statecznika, a wytrzymywal tyle samo.

Co do sposobu latania to latam tak jak mi sie podoba. Potwierdzam ze jest to szybka akrobacja, a nie 3D. Lotki wystarczaja do mojego latania. Nie widze problemu, aby je powiekszyc.

 

Statecznik pekl wzdloz wlokien. Blad w sztuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mirekf3a

Motyl, jesli piszesz o ludziach ktorzy buduja deprony licz sie ze słowami! umiejętnosczrobienia dobrego modelu z depronu to tez nie jest dziecinnie proste. To wymaga jako takiego opanowania i obycia sie z tym materialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jako, ze ostatnio nie mam checi na robienie modeli od podstaw to postanowilem skorzystac z lasera. Na laser wrzucilem samolot z tego watku. Narazie kilka fotek skrzydla. Cale skrzydlo od A do Z zostalo wyciete, nie musialem nic dorabiac. Wszystkie elementy pasuja idealnie do siebie, a to zasluga ARTEXu

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

 

Nie wiedzialem ze sklejanie ucietych na wymiar elementow moze byc takie przyjemne, lotki sklejaly sie same. Moze ktos zauwazy modyfikacje lotki, jest o wiekszej powierzchni niz w prototypie. Zobaczymy jak sie beda spisywac

005.JPG

 

 

Ciag dalszy nastapi . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postepy w pracach. Model zlozony do kupy, brakuje tylko przedniej klapki.

Waga tego co na zdjeciach 160g.

 

Gdyby ktos byl zainteresowany modelem to moglbym zalatwic elementy ciete laserem. Niestety koszt bedzie duzy poniewaz nie posiadam wlasnego lasera i za wszystko musze zaplacic.

 

Skrzydla: 100% elementow wycietych, brakuje tylko 2x sosna 5x3mm na dzwigary

Kadlub: 85% wycietych elementow, brakuje 2x sosna 5x3mm, 2 balsy 1.5mm i troche 4mm

Stateczniki: 100% elementow wycietych

 

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.