Skocz do zawartości

Energy 3D - rozp. 920 mm


Marek_Cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałem podziękować za udostępnienie planów i duży wkład pracy w poradnik

jednym słowem SUPER.

Mój Energy 3d by Ed też już ulotniony.

p8270531ky8.th.jpg

Jako że z modelami spalinowymi dopiero zaczynam się oswajać model dostał silnik Axi 2814/20 + regulator JETI ADWANCE 30 Plus oraz chińskie accu 2200mAh 11,1 V serwa HS 55 to prawie tyle co spalinka + zbiorniczek i pakiecik odbiornika.

Jakież było moje zdziwienie podczas wyważania jak środek ciężkości wyszedł 85 mm od krawędzi natarcia skrzydła.

Pierwszy mój pomysł to do mocowania silnika użyć szpilek M3 o długości 50 mm ale to też było mało więc po kilku próbach musiałem jeszcze dociążyć silnik krążkiem ołowiu o wadze ..... 100g

p8270528hv9.th.jpg

Teraz w całości waży 905g lata świetnie.(To mój pierwszy tartak dotychczas kilka EPP i deproniaków ale to nie było to).

Na dzisiejszych lotach już przesuwałem ołów w kierunku kadłuba - właściwości lotne bez zmian

p8270556fm0.th.jpg

Teraz środek ciężkości jest na granicy kadłuba i wycięcia skrzydła.

Następny krok to ponowne odsunięcie silnika do przodu z lżejszym ołowiem sam jestem ciekaw jak daleko mogę się przesuwać środkiem ciężkości żeby pogodzić stabilny lot i jak najmniejszy "balast" .A teraz następnych kilka fotek(jako prezenter syn też lotnik)

p8270526ig8.th.jpg

Tu od spodu wymaga jeszcze "dopieszczenia"

p8270527lg1.th.jpg

p8270552rc9.th.jpg

p8270539pq6.th.jpg

p8270525ut7.th.jpg

p8270532qj5.th.jpg

p8270555vz5.th.jpg

I tak na koniec jak ktoś się jeszcze zastanawia - robić robić bo warto tym bardziej z tak wspaniałym poradnikiem i bardzo dużą ilością zdjęć z budowy jako podpowiedzi.

Aha byłbym zapomniał o małej modyfikacji skrzydła.

Było mi bardzo żal obcięcia listewek na dzwigary 92 cm więc dorobiłem po jednym żeberku na każdą stronę a dzwigary zostały w całości 100 cm więc u mnie rozpiętość jest trochę większa i inne odległości pomiędzy żeberkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam wczoraj odbyły się loty z "balastem" ważącym już tylko 36g i tak jak poprzednio -

1 lot silnik i balast na samym końcu śrub - bez zmian stateczności

2 lot silnik i balast w środku długości śrub - bez zmian

3 lot silnik i balast przy kadłubie - też bez wyraźnych zmian ponadto w tym przypadku SC w tym samym miejscu co silnik bez żadnych dociążeń na końcach szpilek. Teraz waży ok 808g. Została też już zrobiona i oklejona część pod skrzydłem.

Teraz wygląda jeszcze lepiej.

p8310662vp2.th.jpg

p8310663dz8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszczie model z owiewka na silnik. Moj model nie moze sie doczekac owiewki :lol:

 

co do 3D to moze powie cos bateryjka

 

w nazwie 3D jest tylko zeby lepiej brzmialo :devil:

 

Ja sobie latam bardzo spokojnie, niekiedy jakas akrobacja, zawis na wiekszej wysokosci, bo poprostu jest mi go szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na ostatnich zdjęciach jak widać jest założone śmigło APC poprzednie GWS.

Z tym śmigłem jakby mu kilka "koni" doszło. Dużo lepsze osiągi. Na poprzednim śmigle było trudno z lotem nożowym a na tym dużo prościej jak i wznoszenie w pionie. Akrobacji 3D dopiero się uczę bo to mój pierwszy model tego typu. Ale ogólnie to super model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też sie pochwale moim niedawno zbudowanym Energy by Ed.

Napęd będzie elektryczny, silnik jaki chce zastosować to Keda a22-20l.

Serwa to tower pro sg-90

pakiet zippy-r 2200

regiel 30a

odbiornik hpd 07rh

Po moich obliczeniach waga do lotu nie powinna przekroczyć 750g :wink:

Pozostało jeszcze okleić koncówki skrzydeł, zrobić wytłoczke kabinki, zamontować 2 serwa i silnik i w góre :D

W modelu zmieniłem tylko dwie rzeczy, czyli serwa SK i SW będą w tylnej części kadłuba i kabinka mosowana jest na 8 b. mocnych magnesów neodymowych.

Jest to pierwszy mój model tego typu więc nie jest idealnie wykonany, ale myśle że poleci :lol:

ZDJ. Przepraszam za scenerie na zdjęciach, robiłem je w pokoju u młodszej siostry :?

02ca322a9959a70e.jpg

621baa7412f9f33f.jpg

10eeda19e8fe166e.jpg

5cad55b3d6f8a109.jpg

 

I jak sie podoba? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sie podoba?

 

Musisz popracować nad wykończeniem, oklejenie na fotkach nie wygląda na staranne a co dopiero na żywo, spróbuj może jeszcze coś dasz radę poprawić.

 

Jaka jest średnica szpulek na których zamierzasz mocować silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.