Skocz do zawartości

Energy 3D - rozp. 920 mm


Marek_Cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trochę czasu juz minęło kiedy zacząłem budować ten model i chciałem wam pokazac efekty swojej pracy. Zostało zrobić jeszcze maske silnika i będe próbował go w locie. Troche zmieniłem tu i tam tzn dodałem półżebra, podwozie duralowe które moim zadniem dodaje mu lepszy wygląd. Oczywiście muszę podziekować mojemu koledze Tomkowi bez którego pewnie nic by z tego nie było, gdyż jest to mój pierwszy własnoręcznie zrobiony model. Przez te moje "tu i tam" gotowy do lotu waży równy 1kg. Ale po pomiarach na śmigle 9x6, pakiecie 3s 2200 i silniku RAY C3536/08 mam 1200 g ciągu. Powinien latać fajnie mam nadzieję.

img0480as.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Model robiłem wg. planów. Zgadzam się z serwami bo z tego co zauważyłem to większość tego typu modeli ma serwa bezpośrednio przy sterach ogonowych. Może miałem szczeście ale SC wypada dokładnie w tym miejscu co przewidział projektant. No brakuje jakieś 3mm ale myśle że jak dorobie maskę silnika to SC przesunie się idealnie we właściwe miejsce. Nie jestem ekspertem może to wina ujęcia na zdjęciu ale lotki wydaja mi się całkiem ok. Nie docinalem końcówek skrzydła do lotek bo tak mi się bardziej podobało.

img0508wu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Wybrałem ten model na swój pierwszy ponieważ bardziej podoba mi się od Wicherka :) nie zamierzam latać 3D tylko tak spokojnie narazie ćwiczyć latanie. Robię wersje Elektryczną ponieważ narazie mam apke od Lamy 4ch wiec na spalinke za mały zasięg trochę. jak ten model poleci mam założenie że biorę apke Hitec Optic 6.

 

Więc planowane wyposażenie to :

 

4x Serwo TP SG 91R Metal

Silnik - RAY C3536/08

Regulator + bec - HK 30A

Pakiet - 3s 2200mah

Odbiornik - Esky 4ch

Śmigło 9x6

 

Takie wyposażenie da rade? z tego co czytałem to powinno być ok ale wole zapytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest dział "Modele spalinowe", ale pomijając to, trzeba Ci powiedzieć - odpuść sobie :!:

Najpierw zbuduj tego "mniej podobającego się" Wicherka, albo coś z depronu. To, że Ty nie chcesz latać 3D, ale model może tego nie wiedzieć :wink: .

 

mam apke od Lamy 4ch wiec na spalinke za mały zasięg trochę.

 

Hehe, a kto Ci powiedział, że spaliniakami trzeba latać dalej niż elektrykami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model tylko w nazwie ma 3D. A prawdę mówią, to właśnie ten model był moim pierwszym. Budowałem go na morzu i ćwiczyłem na symulatorze. Po powrocie na ląd, ulotniłem go i lata do dzisiaj :lol: . Morze uczy pokory i wytrwałości i nie znosi sztampy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z mojej budowy : Narazie kadłub ponieważ skrzydła się kleją i nie ma na co patrzeć :P boje toczyłem 4 dni

 

d07171025.jpg

 

d0717102501.jpg

 

Edit : Skrzydła zrobiły się półokrągłe nie wiem czy klej ściągnął czy co ale niestety jutro robie od nowa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby golenie były wyprzedzone co najmniej 30°. Czyli łoże podwozia już w kadłubie niech ma taki kąt. Wtedy jest niemalże wieczne. A tak? Lekkie dupnięcie i wyłamany brzuch albo zerwane śruby, jeśli nylonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.