Skocz do zawartości

F-15 - gdzie środek ciężkości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,widzę że fajnie się [bawicie] jetami.Tak się składa że też zbudowałem sobie model F-15 z depronu,ale za chiny nie wiem gdzie ustawić ŚC.Obecnie wychodzi mi około 105mm od przejścia skrzydła w V.Czy ktoś z Was koledzy wie gdzie powinien być ŚC?Poniżej pokażę swój model,Zostało mi jeszcze szlifowanko krawędzi.Pozdrawiam.

post-9614-0-53729300-1374211213_thumb.jpg

post-9614-0-22743700-1374211234_thumb.jpg

post-9614-0-50386100-1374211253_thumb.jpg

post-9614-0-16891800-1374211270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz na planach, to masz kilka możliwości.

1. poszukać innych planów / relacji i znaleźć SC, przynajmniej na początek będzie to jakiś punkt wyjścia

2. Zdjąć silnik i inna ciężką elektronikę i wyznaczyć doświadczalnie rzucając pusty model

3. Wyliczyć w dowolnym programie liczącym środek ciężkości lub online.

 

plany z SC (ang CoG)

http://www.wattflyer.com/forums/attachment.php?attachmentid=169363&d=1371135110

 

A potem to już w locie zobaczysz czy pakiet bardziej przesunąć do przodu czy do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi oraz zainteresowanie się tematem.Jest to mój pierwszy jet,i nie wiedziałem gdzie szukać ŚC.W akrobatach które budowałem wiedziałem że ŚC powinien być w 1/3 długości cięciwy skrzydła,tutaj widzę że jest podobnie.Jutro oblot,zabiorę kamerzystę ze sobą i wrzucę filmik na forum.Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak,zgodnie z obietnicą pokażę filmik z oblotu za kilka chwil.Dzięki pomocy kolegów z forum udało się.Model lata genialnie,pomimo małych problemów z łącznością[nie wiadomo jaka była przyczyna] model oblatany bez szkód.Wielkie dzięki koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.