Skocz do zawartości

emodel.pl oszust ?


arkozi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

ostatnio na allegro wylicytowalem za grosze model małego trenerka z epp wystawiony przez sklep emodel.pl. następnego dnia kontrahent miał już pieniądze na swoim koncie. od tamtej pory cisza, choć od wpłaty minął tydzień i opłacona została przesyłka kurierska. facet nie odpowiada na mejle, smsy i bezczelnie odrzuca telefon.

jest może na forum ktoś z rzeszowa kto zna owy sklep ?

pozdrawiam i wybaczcie za brak małych liter itp. piszę z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kupiłem kiedyś u nich turbinkę edf, przysłali mi niekompletną, z połamanym pierścieniem, w samorobionym opakowaniu sklejonym taśmą izolacyjną. . Do tego dorzucili badziewny breloczek. Z góry sprzedawca założył, że łyknę badziewie jak pelikan. Nadmieniam, że oferta na allegro była super, same ochy i achy jaki to dobry towar i jak oni są w ogóle sprawni, szybcy i takie tam ściemy. O komentarzu jaki dostałem po wystawieniu im negatywa na allegro, nawet nie wspomnę. Szkoda słów - z gówniarzerią się nie dyskutuje w moim wieku. Tak się wkurzyłem, że miałem już napuścić na nich swojego papugę. Kilka tygodni po tym byłem w Rzeszowie i postanowiłem zajrzeć i przekonać się jaki to sklep . Primo, nie było gdzie zaparkować. Trudno to było nazwać sklepem, taki wczesny gierek, ogólnie bród, podłoga sie kleiła, mnóstwo samoróbek depronowych pod sufitem , kupa różnych drobiazgów, bałagan, mało towaru, asortyment ni z gruszki ni z pietruszki, co przedmiot to brak nalepki z ceną, obsługiwał chłopaczek taki z 19 lat, który tylko śmigał po internecie w telefonie i musiałem dość ostro poprosić aby mi coś sprzedał. Dziwię się , że właściciel nie reagował na to co się tam działo. Podobno w tym roku przenieśli się na inna ulicę. . Oby również poprawili jakość obsługi. Nie mam w zwyczaju wylewać pomyj na złych sprzedawców, nie chciało mi się robić afery o kilkadziesiąt PLNów. Niemniej wtedy - było to 2 lata temu- to był wręcz dziadowski sklep. Jak widać, chyba się nic nie zmieniło.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, mam jeszcze drugi numer do nich i dziś będę ich katował telefonami. szkoda tylko bo to miał być pierwszy model dla żony, dziewczyna na niego czekała, a tu takie coś. aż dziwne bo robiłem nie jeden interes z ludźmi z forum i nie takie pieniądze słałem w ciemno, a tu na allegro szachraj się trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczę jeszcze, że człowiek, który jest właścicielem sklepu musi jakiś poziom sobą reprezentować i poda sensowne wytłumaczenie tej zabawy. chyba mu żal, że wylicytowalem jego model z silnikiem i serwami za 52 zł. kiedyś też wygrałem pakiet life chyba za dwa złote, to koleś chociaż oddał kasę twierdząc, że okradli mu samochód i zabrali torbę z moim przedmiotem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, jednak niestety tak bywa jak małolat wystawia coś bcm licząc na kokosy a dostaje figę. wynika to chyba z nieznajomości rynku.

drugi numer telefonu do emodel podany na stronie sklepu jest niby czynny między 16 a 18. może połączenia na ten telefon nie będą odrzucane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by wrzucić ostrzeżenie o tym sklepie do tego działu:

Reszta > Rynek modelarski > Opinie o sklepach

 

Z tego co tu przeczytałem to na pewno u nich nic nie kupię.

Ktoś już miał problemy z nimi i wątek o tym sklepie już jest. Właściciel nawet się wypowiadał gwarantując, że będzie lepiej... i lepiej nie jest.

 

Ja tam w abc-rc ostatnio kupowałem i nie dziwię się, że cieszą się dobrą opinią. Mieli wątpliwości co do jednego elementu, to od razu zadzwonili. Na drugi dzień rano kurier pod drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zakupy robię tylko w abc-rc lub modele.sklep.pl, a to była tylko okazja =) w abc-rc raz zapomnieli wsadzić mi do paczki precika węglowego i z głupoty zaznaczyłem to w swoim profilu na stronie sklepu. aż łezka mi się zakreciła gdy pamiętali o nim w kolejnej paczce. tak powinno załatwiać się sprawy z klientami.

 

wracając jednak do tematu. napisałem wczoraj wieczorem smsa (połączenia były olewane i odrzucane) że jak dziś się nie odezwą to zacznę inaczej egzekwować model lub pieniądze. dziś przyszedł sms (po co unikać rozmowy? mimo wszystko jestem uprzejmy i opanowany), że paczkę wyślą we wtorek bo padła im tam jakaś sieć czy coś, nie wnikam.

oczywiście jeśli w środę nie dostanę towaru to od razu piszę do allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą rzecz Wam jeszcze opiszę. Kilkakrotnie wystawiałem pewien model na allegro i zawsze licytację wygrywał ktoś z Rzeszowa. Okazywało się szybko, że ten ktoś licytował nie mając zamiaru kupować . Zakładał lipne konta, podawał fałszywe dane i po wygraniu aukcji znikał. Przeprowadziłem prywatne śledztwo i okazuje się, że dziwnym trafem moi koledzy mieli podobne jaja i to też z kimś z Rzeszowa. Wspólnym mianownikiem było to,że wszyscy mieliśmy jakieś ścięcie na ostro z łebkiem z tego sklepu albo problemy z zakupami.

..A jeśli chodzi o alegro .Musisz się liczyć z problemami z odzyskaniem kasy za model, kwota niewielka a może być trudno. Wyegzekwuj raczej model, jak się nie uda to dopiero potem pisz do aledrogo. Ten portal zszedł już, niestety, na psy, a wystarczyłoby tylko np. wprowadzić kaucję płatną przy rejestracji konta na portalu, zwrotną po weryfikacji prawdziwości danych ( o czym ja marzę głupi?!) Coraz więcej jest na nim fikcyjnych kupców, a portal nie sprawdza prawdziwości podanych danych. Sprzedający mają trudności a kupujący takie jaja jak Ty. A oni nic z tym nie robią, w końcu w ich interesie jest jak największa liczba aukcji zakończonych sprzedażą. Nastawili się na bezwzględne łojenie prowizji, sama procedura zwrotu prowizji jest tak długa, że zniechęca sprzedającego . I na to liczą. Szkoda bo do niedawna była to bardzo sensowna platforma. A po sprzedaniu się nowemu właścicielowi już nie jest. Chyba zlikwiduję u nich konto.

Tak czy siak

życzę powodzenia.

 

P.S. Właśnie dostałem email od nich o promocji. Myślę, że może się jednak coś zmieni, trzeba im dać może jakąś szansę udowodnienia, że poprawią coś na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawę zgłosić na policji. Jeśli płaciłeś przez PayU to zwróca Ci częśc kasy z tytułu ubezpieczenia (w przypadku licytacji lub cała kasę z kup teraz + koszty wysyłki) a cwaniak z Reszowa bedzie miał nasrane w papiery. Być może uda się odzyskać kasę za model. Modelu bym sie juz nie starał wgzekwować, ponieważ znając cwaniackie zagrania to powymienia koleś w nim wszytko co się da na najgorszy szrot jaki ma pod ręką albo model specjalnie uszkodzi tak abyś z niego nie miał pozytku. Ja potrafiłem jednego takiego cwaniaka ciągać po prokuraturze za 30 zł. Po prostu dla zasady. Ludzie nie chcą sobie psuć nerwów o takie kwoty a cwaniaczki na tym korzytaja bo są bezkarni. Jeśli masz jakies pytania jak wszytko dobrze rozegrać to pisz na Pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje żądanie usunęli mi ponoć konto w swoim sklepie nie wiem jednak dlaczego dostaje od nich w dalszym ciągu maile z nowościami itp. Chyba coś nie do końca pousuwali. Cóż powiedzieć o samym sklepie? Lepiej chyba milczeć nim emocje wezmą górę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki darku, poczekam jeszcze do tej środy. facet temat czytał i napisał smsa z pretensjami, ale głosu już tu nie zabrał. szrotu też nie przyśle bo paczka będzie sprawdzona przy kurierze i jak nie będzie się zgadzać z opisem aukcji to każę mu to zabierać ze sobą.

aha i panie emodel.pl nie wypusuj mi pan esemesów bo nie dolożę już do tej transakcji nawet 20gr na wiadomość. a temat na forum napisałem jeszcze przed tym jak łaskawie się pan do mnie odezwał i on tu zostanie. jak nie macie dostępu do sieci to niech wejdzie w neta z telefonu chlopaczyna, który u was sprzedaje i sprawdza zamówienia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra model doszedł. o jego wykonaniu nawet nie wspomnę, ale to tylko dlatego, że był w cenie samego wyposażenia. szkoda tylko, że wycięli goldy od silnika i zabrakło bonusu, który miałem dostać za zwłokę. chyba wstawię link do tego wątku w negatywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.