Skocz do zawartości

Spektrum DX6i jak ustawić wysokość na dwóch serwach


Adam_Max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Budując model z góry założyłem że mogę ustawić zarówno lotki jak i wysokość osobno na każdym kanale, ale mam z tym problem.

Lotki oczywiście podłączyłem ustawiając w "Wing Tail Mix" - dualaileron na activ i dwa kanały do których podłączone są lotki działają za jeden.

 

No i teraz pytanie jak ustawić aparaturę tak aby serwa podłączone do kanałów, elevator i gear chodziły równo razem.

 

Oczywiście wolałbym nie stosować kabla Y

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie będą.Y kabla nie zastosujesz.

Dlaczego nie? u mnie serwa w przeciwnym kierunku chodzą więc dałoby się.

 

 

Wczoraj wieczorem zawziąłem się i postanowiłem to ustawić, przeszukałem zagraniczne fora ale żadnego rozwiązania nie znalazłem.

Metodą prób i błędów doszedłem do właściwych ustawień:

 

- lotki pozostawiamy w "Wing Tail Mix" dualaileron na activ

 

"Mix 1"

Elevator ___ Gear

+100 +100 (zmiana znaku na - to reverse)

switches ON trim act

 

"Mix 2"

Gear ___ Gear

-100 -100

switches ON trim act

 

Wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia sterów działają jak najbardziej poprawnie.

 

Wczoraj model został oblatany, co zostało udokumentowane przez kolegów z Tarnowskich Gór.

 

Model poszedł idealnie jak po sznurku, nie wymagał żadnego trymowania sterów, żadnych korekt. Najlepiej widać to na filmie od około 1.10, nawrót i puściłem zupełnie aparaturę, przy ok 2/3 przepustnicy.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dKRR3yYba2s

 

 

Na pewno będę musiał dołożyć od dołu więcej koloru żółtego bo można się pogubić z pozycją modelu w przestrzeni. No i chyba zmniejszę na początek wychylenia lotek na dźwigniach bo model szaleje.

 

Dziękuję kolegom za przyjazd, pomoc przy oblocie i dokumentację Foto-Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.