Jump to content

Edge 540


Recommended Posts

Tak jakoś ostatnio naszło mnie na akrobaty, a że w domu leży trochę depronu, balsy i innych resztek oraz wolne wyposażenie do halówki to postanowiłem zrobić Edzia w skali mini. Jako, że jednak zdecydowanie chętniej biorę się za pełnokadłubowce niż płaskie dechy to teraz też tak zrobiłem. Wziąłem rzuty samolotu i zacząłem coś kombinować.

vql6.jpg

Trochę roboty i coś już jest :) Rozpiętość skrzydeł to 51 cm, prawie wszystko zrobione z depronu 3mm. Pomimo, że to malusienki samolot to miejsca na dobrane wyposażenie jest całkiem sporo. Gorzej było z dostępem do wyposażenia. Jako, że to centropłat to ciężko się dostać do wnętrza kadłuba. Klapka od spodu to dosyć kiepskie rozwiązanie, dlatego zdecydowałem się na odejmowane skrzydło. Myślę, że w tym wypadku to najlepsze rozwiązanie. Nie wiem czy to poleci, ale mam nadzieję, że pobawię się nim trochę na hali czy w ogrodzie :) Chciałbym go zrobić w malowaniu Red Bulla, ale nie wiem czy mi się uda. Najpierw zobaczę czy Edge nie okaże się nielotem :) Jak to będzie działać to zrobię zrobię drugiego, podobnego. Pewnie XA-41 :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Może sobie coś wybiorę, albo wykombinuję sam ;)

 

A oto efekt dzisiejszego dnia :)

w0ej.jpg

9slk.jpg

2fxu.jpg

i2e0.jpg

Trochę czerwonej taśmy pakowej i Edż nabrał uroku ;) Na razie taki czysty, ale wiecie, samolot ledwo po zakupie, pilot jeszcze nie zdążył go udekorować :P

Link to comment
Share on other sites

Edge już prawie gotowy :) Pojeździłem sobie nim po hali. Wszystko jest super, ale przy próbie dłuższego rozbiegu, przy większej prędkości podwozie zbyt mocno amortyzuje i samolot obraca się o 180. Dziś polatałem nim trochę na polu. Jest świetnie, nie było żądnych problemów, musiałem tylko lekko dotrymować SW. Niestety filmiku nie ma a zdjęcie jest tylko jedno i to marne :mellow: Ale w najbliższym czasie myślę, że się posypie zdjęciami :)

33zk.jpg

Jak widać jeszcze bez kabinki, całkiem na surowo. Wiem, że wszystko jest ok, więc go teraz będę wykańczał :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.