Skocz do zawartości

Polska instrukcja do Graupnera MX-16


Pawel_W

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Pewnie sam ją przetłumaczyłeś a w takim przypadku możesz z nią zrobić co chcesz np. wysłać potrzebującemu koledze .

 

 

Nie....

Tradycyjnie jak to mam w naturze ukradłem ją z internetu...

Jakiś biedny mały żuczek siedział i tracił wzrok nad tłumaczeniem,a ja mu poprostu tradycyjnie ukradłem "dzieło"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie już z tymi prawami autorski! A tym bardziej czy ktoś coś kradnie czy nie. Graupner rozpowszechnia instrukcje na swojej stronie do ogólnego użytku. Rozprowadzanie tłumaczenia takiego dokumentu (w tym przypadku instrukcji) odbywa się na zasadach prawa dokumentu pierwotnego chyba że wykonawca tłumaczenia uzgodnił z wykonawcą dok. pierwotnego inne prawa dystrybucji w co szczerzę wątpię.

 

Więc... dawać śmiało linki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mi chodziło zgodnie z tematem o MX-16, do MX-12 można znaleźć na sieci (pitlab dział aparatury - chyba tyle można napisać? ;) )

Jakoś powoli sobie z nią radzę, może sama angielska instrukcja jednak wystarczy (wczoraj miałem zagwozdkę - stąd desperacja, ale udało się znaleźć rozwiązanie w sieci ;) )

 

Pytanie rzeka.... - jak to z tym wysuwaniem anteny w wypadku MX-16...

- radio ma włącznik HF (w.cz.) - więc nie powinno być problemów z bawieniem się menu czy też symulatorem ze schowaną anteną - dobrze myślę?

- w sklepie twardo upierali się przy wysunięciu chociaż 1-2 segmentów anteny - hmmm...

- no i co z testem zasięgu, jakoś nie widze sensu testowania z wysuniętą, nie będe latał pół kilometra od modelu zwłaszcza że najczęściej latam sam, a poza tym jak raz wysunę 1,5 a następnym 2 segmenty to jaka powtarzalność takiego badania?!?!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio ma włącznik HF (w.cz.) - więc nie powinno być problemów z bawieniem się menu czy też symulatorem

Wszystkie znane mi JR-y przy wyłączniku głównym na OFF maja taką cechę, że podłączenie kabla do gniazda trenera (mini jack) włącza nadajnik w trybie "ucznia" - bez w.cz. To jest też tryb do symulatorów. Jest wyłącznik - tym lepiej.

Co do segmentów - instrukcja (tu akurat z JR XP6102) radzi nie wysuwać wcale.

4. Perform a ground range check before each day's flying session. The range check should be as follows:

Do not extend the transmitter antenna at this time. Turn the transmitter "on."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.