Skocz do zawartości

Akumulator DUALSKY 11,1V 1300mAh 20C - XPower


mr.suchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wczoraj ustawiłem na tym regulatorze opcję Cutoff (odcięcie - jak ma się zachować regulator przy spadku napięcia baterii) na opcje wyłącz silnik. Wydawało mi się że jak będzie wartość krytyczna to silnik zostanie wyłączony. Dzisiaj latałem ponad 13 minut i po wylądowaniu (krecie) zobaczyłem że bateria jest napuchnięta. Po godzinie czekania chciałem ja naładować ale miałem komunikat jak w załączniku. Mierzyłem rozmiar baterii według strony i wydaje się ok. Co teraz ? Ładować, schować do lodówki na noc i dopiero spróbować ? czy bateria do wywalenia ? Aha bateria była ładowana 0.3A tak żeby powoli ją naładować a nie z miejsca 1.3A.

 

Pozdrawiam

post-12966-0-36697500-1377628760_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak się składa, że mi już dawno (około 2 miesiace temu), spuchła górna cela od tego samego pakietu jak twój. Niestety nie okazałem się taką inteligencją by poszukać informacji czy da się go odratować. Co prawda używam go do teraz, ale raczej nie mam co próbować polepszyć jego stanu przez te różne sposoby "reanimacji"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem trochę. W jednym temacie dowiedziałem się żeby podładować pakiety, poszczególne cele zwykłą baterią AA. PO wyrównaniu cel, spróbować naładować. Nie wiem co z tego wyjdzie. Jak możesz Łukasz to napisz sposób kolegi. Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet działa mi normalnie, jedynie wchodzi w niego trochę mniej mAh, ale to szczegół.

Napięcie na tej spuchniętej celi jest mniejsze od pozostałych o 0,01v lub 0,02v więc nie jest źle.

Mam ładowarkę Imax b8, i ładuję ten pakiet prądem 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 identyczne pakiety katowane solidnie. Jeden po krecie miał wgniecioną celę do środka na jakieś 7 mm głębokości. Działa bez zarzutu, ładuje się równo, rozładowuje porównywalnie do pozostałych. Jestem z nich bardzo zadowolony, jednak słyszałem już wiele negatywnych opinii, że potrafią nawet same z siebie puchnąć. Widocznie trafiają się rozbieżności w egzemplarzach. Zdecydowałem się na Dualskiego po przejściach z KingMaxami, Nanotechami i Polyquestami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu miałem identyczny komunikat też na Accucelu pakiet Ray 2200mAh, miałem ledwo 3v na celach, na programie NiMh podładowałem do 10v na 0.3A, i potem pięknie na LiPo zbalansowałem juz 2,2A, Zajęło mu to odrobinę ponad godzinę. Więc myślę ze ten pakiet też bez problemu odratujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odratowałem pakiet 1800mAh 3s (nie spuchnięty o dziwo) gdzie napięcie w celach wynosiło kolejno: 0,03V 0,02V 2,3V. Udało mi się odratować pakiet sposobem jak wyżej czyli na program NiMH i prądem 0,2A do napięcia 9 ileś a potem balansowanie 0,1A przez pare godzin. Działa bez zarzutów. Też mam Dualsky 1300 i dwóch używam już prawie rok. Są napuchnięte ale trzymają dobrze napięcie i tylko czas ładowania się troszeczke wydłużył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli nie chcesz, aby coś się stało wprzyszłości, to proponuję zainwestować w NORMALNĄ wtyczkę do ładowania, a nie rzeźbić krokodylkami!!

A co ma piernik do wiatraka ? Zostało tak podłączone na chwile żeby sprawdzić napięcie.Jacek przeczytaj cały post i dopiero pomagaj. Obecnie bateria dziala chociaż na drugiej celi napięcie szybciej spada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i dlatego wiem, że nikt nie zwrócił uwagi na sposób podłączenie pakietu do ładowarki.

Natomiast na Twoje pytanie dot. samego pakietu dostałeś odpowiedzi, z którymi się w pełni zgadzam, dlatego nie poruszałem głównego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.