Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam zrobione tak, jak to Multiplex wymyślił. Sprawdza się. Łatwe, szybkie łączenie. Trzeba dać tylko takie grube, mięciutkie przewody do serw (tak jakby w silikonie). Przez dwa lata używania modelu nie było problemu.

Mógłby mi ktoś wskazać o jakich silikonowych przewodach do serw mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, wczoraj odbył się oblot EGPro z pakietem Turnigy 3s 4000mA.Pakiet mieści się lekko na wcisk. Do tego dołożony aparat 220g pod skrzydło :crazy: Taki zestaw latał 1h10min.Wiem że to totalnie ekstremalne ale dał rade bez problemu.Troszkę wiało i z wiatrem to rakieta była ale za to lądowanie pod wiatr-bajka. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ile ważył bo nie dorobiłem sie jeszcze wagi. Generalnie sam pakiet to 337g+220g aparat-dane ze strony producenta, myślę że sam model coś około 950-1000g (wklejone obie kulki,silnik 3530, kołpak aluminiowy. Wyszłoby cosik kiło 1,5kg :crazy: . Podejrzewam że spokojnie jeszcze jakieś 250 g by dźwignął. Przymierzam sie do FPV i EG będzie jako pierwsza platforma -czuję że będę mega zadowolony :jupi: Właściwosci lotne poprawiły się-duży wiatr już mu nie straszny :lol2: , szybsze przeloty, mocniejsze przyziemienie przy bezwietrznej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione tak, jak to Multiplex wymyślił. Sprawdza się. Łatwe, szybkie łączenie. Trzeba dać tylko takie grube, mięciutkie przewody do serw (tak jakby w silikonie). Przez dwa lata używania modelu nie było problemu.

Nikt nie odpowiedział więc pozwolę sobie zadać jeszcze raz to pytanie.

Czy wie ktoś o jakich przewodach do serw pisze cobra, chyba nie tych całkiem grubych od zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przerabiam EG elektro na silnik bezszczotkowy i mam pytania : 1. Jaki zrobić skłon i wykłon ?

2. Jak to w praktyce zmierzyć w miarę dokładnie. Za odpowiedzi z góry pięknie dziękuję.

 

Po 3-4 stopnie w dół w prawo ( patrząc od tyłu ) będzie ok. W tym modelu słowo "dokładnie" nie jest konieczne - i tak będziesz musiał lotkami / wysokością korygować wznoszenie.

 

Powodzenia ( bo EG to miły wdzięczny modelik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wczoraj skończyłem w końcu montować mojego EasyGlidera. Faktycznie składa się go rewelacyjnie, wszystko do siebie pasuje idealnie. Dlatego ograniczałem ilość wykonywanych przy nim prac, po to by móc trochę dłużej podłubać. Niestety po 5 wieczorkach nie było już co robić.

Wyposażenie

Silnik Turnigy SK 3530/1100

Serwa Hitec HS-81 oraz HS-55

Pakiet 3S Zippy 2,2 Ah

Regulator HobbyKing BlueSeries 30A

Wklejone obie kulki w ogon.

 

Z tego tematu zaczerpnąłem sposób na wklejanie serw w koszulkach termokurczliwych. Wydaje się, że jest to dobre rozwiązanie na wypadek awarii i wymiany serwa.

 

eg2j.jpg

 

eg1c.jpg

 

eg3g.jpg

 

A na koniec pochwalę się jeszcze moim akwarium.

 

eg4c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_Max, gratuluje. Mam ten sam silnik tylko w wersji "złotej" i sprawdza się rewelacyjnie. Na pakiecie 2.2Ah co najmniej 30 min. zabawy. Ja do swojego EGP pakuje teraz pakiet 4000 i ponad godzinka lotów pęka. Zabawa przednia. Te dwie kulki to chyba ciut przewymiarowałeś. Ja też wkleiłem obie mając aluminiowy kołpak i uważam że jest o jedną za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie akumulatory ładuje w modelach. Nic się nie stanie, jeśli będziesz to robił z głową. Akumulatory tak łatwo nie wybuchają. Musi być zawsze jakaś przyczyna. W telefonach też nie wybuchają, i nikt ich nie ładuje w doniczkach. Akumulatory takie same. Nic się nie stanie, jeśli podczas ładowania akumulator nie będzie się nagrzewał. To szkodzi wszystkim akumulatorom, nie tylko LiPo. Akumulatory puchną, gdy są ładowane zbyt dużymi prądami. Jeśli nie ma specjalnej potzreby, nigdy nieł nie należy ładować zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.