amolduch Opublikowano 7 Września 2013 Opublikowano 7 Września 2013 Witam Model zakupiony u Pana Jakuba w sklepie ef3m Specyfikacja Rozpiętość -2260mm Długość - 2070mm Powierzchnia 1466sq in (94.6sq dm) Waga do lotu 7200g-7700g ( w zależności od wyposażenia) Wyposażenie Sinik dle 55 serwa: kierunek Hitec HS 7955 TG ster wysokości 2x HS 5645 MG lotki 2x HS 5645 MG gaz hs 645 mg zasilanie zapłonu 5cli 6v NiMh 2100 zasilanie serw 2x Lipo 2100 Jeti max bec 2 pompa dymu Sullivan Kill switch odbiornik Optima 9 listwa zasilania serw nadajnik Aurora 9 Postaram się na bieżąco dodawać zdjęcia i opis z poszczególnych etapów montażu wyposarzenia oraz oblotu
Shock Opublikowano 7 Września 2013 Opublikowano 7 Września 2013 Fajny . Dawaj na bieżąco postępy z prac do oblotu włącznie ... Model z chyba z GW ? Wersja CF czy AL ?
amolduch Opublikowano 7 Września 2013 Autor Opublikowano 7 Września 2013 tego czy z GW to nie wiem sam(skylinerc) , wersja węglowa oprócz silnika (kupiłem nowy ) wszystko przełożę z tej extry 260 Pilot rc która stoi obok obok (niestety z braku czasu na odbudowę szkrzydel musi poczekać do zimy)
robas69 Opublikowano 7 Września 2013 Opublikowano 7 Września 2013 Możesz pokazać listwę zasilania serw?
andrzej351 Opublikowano 7 Września 2013 Opublikowano 7 Września 2013 fajny model!mam nadzieję że w tym sezonie uda się go oblatać... P.S. było by miło gdybyś uzupełnił swój profil pozdrawiam!
amolduch Opublikowano 8 Września 2013 Autor Opublikowano 8 Września 2013 Jak wszystko dobrze pujdzie to jeszcze w tym miesiącu listwa jak i jeti max bec 2 jest jeszcze nie wtym miejscu co powinna, postaram się zrobić dokładniejsze zdjęcie jak ją zdemontuję Wczoraj wieczorem zamontowałem wszystkie sewa, silnik, popychacze(jeszcze do małej regulacji )oraz zrobiłem instalację paliwową Jeszcze w środku jest bałagan z kablami ale będzie to uporządkowane
andrzej351 Opublikowano 8 Września 2013 Opublikowano 8 Września 2013 witam!mam pytanie,czy przy takim montażu na serwie orczyka kierunku nie luzuje się jedna linka bardziej przy skręcie?gdzie kupiłeś ten orczyk?wygląda podobnie jak ten mój kupiony z HK. w moim Yaku 54 przy takim zamontowaniu orczyka występował objaw opisywany wyżej,odwrócenie orczyka o 180 st. to zniwelowało.
amolduch Opublikowano 8 Września 2013 Autor Opublikowano 8 Września 2013 Orczyk kupiłem w http://www.modelarski.com/ faktycznie nigdy nie zwracałem na to uwagi , pojawia się luz linki przy mocnym skręcie kierunku Witam dzisiaj (15,09,2013)wykonałem dzwignię do ssania http://www.youtube.com/watch?v=lAXLBh-wHmA Wyciołem maskę silnika oraz kołpak śmigła, jeszcze małe cięcie przy tłumiku ( dotyka maski ) Ciągle walczę z wyposażeniem ( rozmieszczeniem) by uniknąć problemu z wyważeniem
amolduch Opublikowano 2 Października 2013 Autor Opublikowano 2 Października 2013 Witam Powoli zbliżam się ku końcowi jeżeli chodzi o wyposażenie, W przyszłą sobotę czas zacząć docierać silnik Oploty na przewody miały być czerwone są niestety zółte Muszę wykombinować jakieś zabezpieczenie na wtyczki od serw i od jeti max (MPX)
Shock Opublikowano 2 Października 2013 Opublikowano 2 Października 2013 To jak , oblot niebawem ? Widzę że też miałeś dylemat gdzie dać MBeca 2 ,ja dałem centralnie na środku przed zbiornikiem. Nie masz teraz problemu z wkręcaniem śruby trzymającej skrzydło ? chyba że masz jedną centralnie. A jak masz rozwiązane tankowanie bo widać jakby 2 zaworki ?
amolduch Opublikowano 3 Października 2013 Autor Opublikowano 3 Października 2013 Śruba mocowania skrzydła jest centralnie, drugi zaworek będzie do ropy (dymu ), ale pompę i zbiornik zamontuję po oblocie chyba że będzie trzeba w celu wyważenia
r0n4ld1 Opublikowano 3 Października 2013 Opublikowano 3 Października 2013 Uuu pompa dymu będzie - kolejna okazja do zrobienia zakładu o wagę modelu;) hehe. Gratuluję zakupu Od razu zalaminuj i wzmocnij maskę przy cylindrze, ten cienki laminat długo prawdopodobnie nie wytrzyma
Shock Opublikowano 3 Października 2013 Opublikowano 3 Października 2013 No właśnie, miałem pytać czy szacowałeś wagę modelu albo ważyłeś ostatecznie ? tak z czystej ciekawości. Edit. I widzisz Piotrek,jakby był DLE 55 RA to maseczka nie wyglądała by jak ser szwajcarski.. .
r0n4ld1 Opublikowano 3 Października 2013 Opublikowano 3 Października 2013 To prawda, RA to dobre rozwiązanie, ale skoro jest inny silnik to tkanina szklana, żywica i do roboty coby tą maskę wzmocnić. jeżeli chcesz latać z owiewkami kół to również proponuję je zalaminować od wewnątrz, szkoda takich ładnych kapci będzie gdy popękają... przy tych dźwigniach serw, które zastosowałeś na lotkach i wysokości warto użyć programatora HPP-21 do ustawienia dźwigni serwa tak aby była prostopadła do serwa - ustawić nowe centrum serwa. Szkoda tracić cenne stopnie wychylenia lotek przez trymowanie aparaturą.
amolduch Opublikowano 3 Października 2013 Autor Opublikowano 3 Października 2013 Waga całości trochę duża bez paliwa, zbiornika do dymu i pompy z pakietem zasilającym ---- 7,64 kg Dziękuję za radę odnośnie maski w sobotę poszukam tkaniny i to wzmocnię Owiewki są tylko założone tymczasowo, miejsce gdzie latam(boisko piłkarskie ) nie oszczędziło by ich przy lądowaniu Programator jest w planach.
grzes Opublikowano 3 Października 2013 Opublikowano 3 Października 2013 Witam. Chciałem się dowiedzieć po co jest ta listwa zasilająca w tak małym modelu, Mam model takiej samej wielkości i z tym samym regulatorem wszystkie serwa 5x HS 7955TG i wszystko jest wpięte do odbiornika ,nic sie nie dzieje . To po co sobie komplikować jakąś listwą. A co do programowania serw, to przecież wszystko jest w aparaturze :subtrim ATV-ustawienia skrajne wychylenia ,DR. I tu znowu utrudnianie sobie pracy Grześ Co do linek na kierunku przy dzwigni ofsetowej i linkach na krzyż nie należy wklejać dzwigni do kierunku w osi lecz cofnąc ją do tyłu ok 5 mm. Wtedy linki nie będą się luzować , nie przeszkadza bo zawsze linka ciągnie. Grzes
r0n4ld1 Opublikowano 4 Października 2013 Opublikowano 4 Października 2013 Programowanie serw robi się po to aby uzyskać równe i największe wychylenia sterów w górę i w dół wykorzystując pełen zakres pracy serwa. Trymując do centrum w aparaturze, skracasz zakres skrajny pracy serwa w jedną stronę - możesz sprawdzić w imię nauki jak to działa i wtedy powiesz czy warto. Ja już to przerobiłem i jestem pewien, że warto... poświęcić trochę czasu na regulacje, chyba, że chcemy aby nasz model latał tak sobie Dla mniej wymagających ustawienie przez trymowanie aparaturą pewnie wystarczy, ale z czasem i oni tą lekcję odrobią - ot takie moje zdanie. Co do wklejania dźwigni steru kierunku to wszystko zależy od rodzaju dźwigni steru i rodzaju dźwigni offsetowej i nie jest to takie super proste, żeby uzyskać prawidłowe napięcie linki ciągnącej i napinającej - więc to 5mm nie zawsze jest stałe i równe 5mm. Luźna linka zawsze przeszkada, jej zadaniem jest utrzymywanie steru aby niekontrolowanie nie pogłębiał wychyłu w stronę ciągnącej linki tzn. coby nie dyndał sobie samoczynnie:)
r0n4ld1 Opublikowano 4 Października 2013 Opublikowano 4 Października 2013 Może Grześ ma rację a ja popełniłem jakiś błąd przy ustawianiu z aparatury. Mam takie same dźwignie takie same serwa i kiedyś też uważałem, że programowanie jest zbędne Później musiałem zmienić zdanie widząc rezultaty programowania. Z ciekawości Marku, dlaczego Grześ ma rację? Możesz rozwinąć? Akurat dzisiaj będę wymieniał serwa lotek i zakładam znowu te dźwignie - może uda mi się osiągnąć te same rezultaty co wcześniej bez konieczności ponownego używania programatora - będę wdzięczny.
esceta Opublikowano 4 Października 2013 Opublikowano 4 Października 2013 Jeśli chodzi o linki kierunku to praktycznie zawsze luzuje się jedna przy max wychyleniach powyżej 40 stopni. Nigdy nie miałem tak, że obie były naciągnięte. Ogromna większość modeli tak ma i nikomu to nie przeszkadza i nic się nie dzieje złego. Nigdy nie programowałem serw i nigdy nie potrzebowałem programować. Uczestniczyłem w paru zawodach F3M i nikt z zawodników nie robi tego. Niektóre serwa, jeśli nie większość nie są programowalne a dedykowane są do zawodniczych modeli F3M. Czołówka Europy nie wie co to programator serw, a linki na kierunku im się luzują. Nie przeszkadza to im wcale a od jakości ich latania dzielą nas lata świetlne. Jeśli zadasz pytanie , po co są w takim razie programatory odpowiem, że nie wiem. Chyba po to aby wydać pieniądze, pobawić się w programowanie i wrócić do ustawień fabrycznych. Wyjątkiem jest zgrywanie serw w przypadku gdy na jednym sterze jest ich dwa lub trzy. Robi się to jednak z poziomu PBoxa lub MBoxa prosto i wygodnie. Nie ma wtedy znaczenia czy dane serwa są programowalne czy nie.
Rekomendowane odpowiedzi