Skocz do zawartości

Katana.


dali

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Mając chwile czasu wczoraj postanowiłem zrobić formę na maskę.

Fotka pierwsza blok styropianu przymocowany do modelu czekający na obróbkę.

cd413ff78c6179fam.jpg

 

A tak po chwili.

7522c09a9146714cm.jpg

Należy jeszcze troszkę doszlifować i forma gotowa.

 

W miedzy czasie jeszcze robiona jest owiewka.

04b96917c6dc69f1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyjedz do Kalisza, odwiedz modelarnie i tez bedziesz tak potrafil ;)

mnie budowa nie pociąga ,wole czas spędzać na lotnisku , latanie wychodzi mi lepiej niż budowanie ,ale miło popatrzeć na dobrą robote , ups, zaraz pewnie się dowiem że co to za modelarz , no to powiedzmy że nie modelarz a raczej pilot RC :D co by uprzedzić komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i stało się maska została zalaminowana i teraz spokojnie schnie.

Myślę ze jak wrócę z delegacji w piątek to zaczniemy dalsze prace związane z doprowadzeniem maski do ładnego wyglądu.

 

a2a111cad6e6c420m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po tygodniu pracy na delegacji wróciłem i troszkę popracowałem przy modelu, ale niewiele zostało zrobione.

Maska silnika dwa razy szpachlowana i czeka na następne szlifowanie.

181834d8fe10a48em.jpg

Owiewka podobny etap.

30ff6e0ae2fdb6e7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cała Katana na wzór oryginału a kabinka tak zakonczona na płasko nie lepiej tak pod ostrym katem w kierunku ogona to cały urok Katany :D chyba ze kopyto tak przygotowane od początku z innego modelu bo patrząc na te twoje wczesniejsze Katany wszystkie mają tak zakonczone kabinnki z tyłu. Tak nie wiele im brakuje do pełnego sukcesu :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głupie dogryzanie też głupio odpowiem> Nie dziekuje żeby nie zapeszyc.

 

PS nie spodziewaj się ze kazdy bedzie CIe kwiatami zasypywac ludzie wyrazają swoje zdanie .Jezeli nie zgadzasz sie z tym to nie lepiej tak napisac >? To,że mam w opisie wiek 20 lat nie znaczy ze bede dawac sie walic w rogi wypowiadam sie na forum i to czy sie zgadzasz czy nie akurat mnie nie porusza :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali, chlopie, chyba po to pokazujesz swoje dzielo, zeby inni mogli wyrazic swoje opinie. Stolarke robisz pieknie, ale morda w Twojej katanie wyglada jak od Veloxa a kabinka o polowe za krotka i za niska. Sorry taka prawda. Ja nie robie modeli bo nie mam czasu. Poza tym bawi mnie w tym hobby pilotaz a nie dlubanina. I nie znaczy to ze krytykuje Twoje umiejetnosci bo reke masz pierwsza klasa, ale zakladanie takiej mordy i kabiny zamiast wienczyc Twoje dzielo po prostu psuje je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, co by nie było niedomówień pokazuje ten model jak powstaje nie dla tego abym prosił o rady, bo wiem, co dalej i jak będzie.Komentaży oczywiście się nie uniknie.

Po prostu robię fotki abyście mogli zobaczyć, jakie powstają modele w Kaliszu.

I to już.

A czy komuś się to podoba czy nie to już wasza sprawa.

I nie sadzę ze wszyscy będą zachwycenie raczej to normalne.

Ale widzę ze Radzio 872 uparł się i chce mi coś udowodnić.

Np. Kurcze cała Katana na wzór oryginału a kabinka tak zakończona na płasko nie lepiej tak pod ostrym katem w kierunku ogona to cały urok Katany.

Nazwa modelu katana możliwe, że tak jest.

Ale ten model nie musi wcale wyglądać jak rasowa Katana, bo i po co?

 

Możliwe, że kolega pragnie doradzić super –podziękował. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem złosliwy także spokojnie myslałem że to ma byc idealnie odwzorowana Katana bo patrząc po zdjeciach tych poprzednich oklejenie jest identyczne wiec wnioskowałem ze to ma buc kopia Katany Krill.Ogólnie model mi sie podoba inaczej bym tu nie zaglądał.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do konstruktora.... Jak wyszła wagowo kabinka oraz owiewka?? Jaka szpachlówka została zastosowana?? no i jestem ciekaw ile warstw tkaniny było nałożone i jaka to była tkanina (chodzi mi o gramaturgię czy jakoś tak to się nazywa)?? Będę wdzięczny za odpowiedź

P.S.

robota pierwsza klasa czyściutkie itp bardzo mi sie podoba może i ja kiedyś tak będę robił modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Troszkę wolnego czasu i silnik przykręcony do modelu i maska powycinana.

 

24d7dd80cba0ad7em.jpg

 

Zostaje maseczkę pomalować i już.

No właśnie, na jaki kolor tu dylemat i jakie śmigło użyć tu jeszcze większy?

74d5b66f03a9a385m.jpg

 

Marku zawsze pamiętam, aby zważyć te elementy, ale zapominam.Szpachlówka zwykła samochodowa.Tkanina były chyba 3 warstwy nakładane to, co jest pod ręką 1 gruba 2 cienki i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.