Skocz do zawartości

Uprząż plecakowa do modelu.


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Otworzyłem właśnie pudełko z HK z malutkim Yakiem 54. Do tej pory latanie wiązało się z wielką wwyprawą poza miasto (poza pobytem w Polsce). Jednak ten model mnie olśnił. Jest malutki i sprawia wrażenie możliwości latania wokół głowy. Pomyślałem, by zbudować jakąś uprząż plecakową (w plecaku aparatura, pakiety itd.) tak by można było rowerem podjechać do pobliskiego parku - ogromnej łąki. Mam max. 5 minut drogi rowerem. Nie na rękę jest mi iść z modelem ruchliwą drogą. Zaraz kupa gapiów i durne pytania - co to za zabawka itp. ;) Rowerkiem mogę śmignąć niemal niepostrzeżenie i latać pół dnia z uśmiechem na ustach. Myślę jak tu umocować model do plecaka, może ktoś z Was stosował podobne rozwiązania. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły, proszę o porady. na pewno nie tylko mi się przydadzą.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał duży plecak(taki jak tenisiści mają) i w niego wkładał skrzydła, a kadłub mocował zewnątrz plecaka takimi gumami jak są przy gaciach. Oczywiście ogonem w górę :D Zdawało to egzamin i dość często wychodził polatać na pobliską łąkę(dla wtajemniczonych - za Ergo Areną latał).

Jeżeli masz możliwość to możesz też się w przyczepkę rowerową zaopatrzyć(http://arbiter.pl/files/g/2_8553_311_1184_.jpg - tylko troszkę dłuższą). Też widziałem takie rozwiązania.

Ja tam hardo autobusami i pociągami z modelami jeżdżę :D Zwykle pytania zadają starsi panowie, którzy kiedyś też się modelarstwem zajmowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu gdyby płaty były zdejmowane, no ale ... nie są ;) Model ma rozpiętość około 900 mm i w żadną stronę nie wejdzie do torby czy plecaka. Nie będę montował podwozia, w tym miejscu chyba zamontuję jakiś haczyk i "zawleczkę" upinaną do plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze wymyśleć jakoś patent na rozkładane skrzydła. Raczej trudne toto nie będzie.

A model zrobiłbym tak jak napisałem, mocowałbym na coś takiego jak gumki od gaci. Jedna między skrzydłem i statecznikami, a druga nieco za silnikiem i sprawa załatwiona.

Napisz potem co wymyśliłem i czy się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przypiętego do plecaka woziłem kombata 90cm rozpiętości. Skrzydła też były na stałe przyklejone :) Plecak taki turystyczny z paroma paskami i gumkami.

 

Tak mniej więcej sobie to wyobrażam. Rozpętość praktycznie ta sama.

 

PS:

 

Będę mijał Twoje lotnisko we wtorek ;) Znowu się do Białki wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu też wpadłem na pomysł żeby zrobić sobie uprząż do plecaka na model. Z tym że długo nie chciało mi się za nią zabrać i w pewnym momencie, ni z tego, ni z owego doznałem olśnienia :lol:. A mianowicie przypomniałem sobie, że mam chlebak wojskowy z pasem na ramię. Wygląda to tak: http://allegro.pl/nowa-wojskowa-torba-polowa-na-wyposazenie-chlebak-i3572890255.html Z tyłu są dwa paski służące do przypięcia torby do pasa. Właśnie te paski czynią tą torbę tak użyteczną :D, bo pasują tam płaty modelu B). Sposób sprawdzony, ESA wchodzi bez problemu (nawet WWI, mocując za górny płat). Z modelami o dużej cięciwie płata może być problem, ale chyba da się zamontować (nie sprawdzałem), ale do małych modeli spisuje się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były w powszechnym użyciu plecaki z aluminiowym stelażem teraz dostępne wyłącznie na allegro jako używane: http://allegro.pl/solidny-plecak-ze-stelazem-atlas-tanio-i3587640384.html odpinasz plecak, zostaje Ci stelaż do którego można przypiąć sporo rzeczy własnej konstrukcji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.