Jump to content

Narzedzia do budowy modeli.


Way

Recommended Posts

Yo.

Mam zamiar zbudowac sobie pierwsze latadlo.

Chcialbym sie dowiedziec jakich narzedzi uzywacie do budowy modeli. Pomine takie jak skalpel, linijki, papiery scierne, kleje itp itd. Mam na mysli urzadzenia do wynianania np zeberek ze sklejki lub balsy. Dzisiaj bedac w OBI i CASTORAMIA widzialem wyrzynarki. Nieduze, praktyczne i z nieduzym blatem. Takie w sam raz do pomieszczenia ( mam duuuza piwnice ). Wiekszosc to byly produkty PROXXON'a i jeszcze inne ( zapomnialem :scratch: ) i mam zamiar nabyć takie urzadzonko ( zona pozwolila :king: :king: ). Licze na pomoc bardziej doswiadczonych modelarzy, wskazania za i przeciw mile widziane.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

jeszce tylko wiertarka i piłka włośnicowa. i nic więcej :) do robienia żeberek ze skeljki używam tarczy z papierem ściernym w wiertarce. żeberk abalsowe to klockiem z papierem ściernym :)

do skrzydeł mam 2 rurki i podpórki :)

Link to comment
Share on other sites

Cze :)

 

fajna zabawka i narzedziem jest pseudo Dremel :) ostatni zakupilem cos takiego za 50 zł w makro :) 130 Wat 230 v daje rade ze wszytkim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Irku! Wspominałeś też coś kiedyś o przyrządzie do wyważania śmigieł. Wrzuć też może fotkę tego. Ja wczoraj regulując silnik DUKA przeżywałem pieroński rezonans chyba własnie od niewyważonego śmigła. I napisz jak sie to wyważa.

Link to comment
Share on other sites

Do wyważania śmiegiełem urzadzonko kosztuje 20zł :)

 

Marku dziwne dla meni że ty z takim doświadczeniem używasz niewyważoonych śmeigieł, miałem przypadek zę 1200orb mniej kręcił silnik z niewyważoonym śmigłem :) MOże dlatego ci MVVS gaśnie ?? w tamtym tak sie dzieło na wolnych :)

Link to comment
Share on other sites

Hey szczęśliwy posiadaczu córek żon i co tam jeszcze :lol: Mowa byla o moim magnetycznym ustrojstwie - nie za 20zł napewno , stąd się wzieło przypomnienie. Jak taki stary wróbel modelarstwa miałby nie wywazać śmigieł???????? :D

 

Oto łono;

 

nieuport11040vq6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Niestety Marcinku tu masz całkowitą rację, biję się w piersi i mogę tylko powiedzieć, że wydawało mi się, że jak one /te śmigi :D /są takie "piękniusie" ze sklepu, to są też przez producenta sprawdzane i wyważane. No właśnie, taki ze mnie "wyjadacz".... :oops: Wstyd za piątkę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.