Skocz do zawartości

Kill Switch pod gniazdo S-BUS w Futaba R6108SB?


Kubutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Do odbiornika mam podłączone kolejno:

1 - lotka

2 - wysokość

3 - gaz

4 - kierunek

5 - lotka

6 - wysokosc

7 - zasilanie

8 - zasilanie

Potrzebuję zamontować w modelu wyłącznik zapłonu silnika benzynowego KillSwitch - czy mogę wpiąć go do gniazda S-BUS? W jaki sposób potem operować nim z aparatury (pod którym kanałem ustawiać wyłączanie zapłonu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nie - chyba że jest w technologii S-Bus - możesz to wpiąć przez dekoder S-BUS - na nim możesz zaprogramować nr kanałów które zostaną przypisane do jego wyjść.

Np dekoder SBD-1 lub SBE-4, do tego programator SBC-1 lub CIU-2.

Trochę taniej może wyjść przy zastosowaniu zamienników FRSKY - SBUS to PWM decoder i programator Servo Channel Charger http://www.frsky-rc....o.php?pro_id=74, http://www.frsky-rc....o.php?pro_id=73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Możliwe jest wykorzystanie standardowych wyjść odbiornika (kanały 1-8) oraz wyjscia S-BUS.

Przykładowo, aby wyeliminować koniecznośc uzycia przewodu "V", jeden serwomechanizm można podłączyć do normalnego wyjscia, a drugi do wyjscia S-BUS."

 

Powyższym się sugerowałem - tak zostało zapisane w instrukcji - czyli tak czy siak nie da się np wysokości z 6 kanału wpiąc do s-busa a w to miejsce kil switch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście S-Bus obsługuje tylko komponenty przewidziane pod tą magistralę - ten opis przewodu "Y" jest możliwy pod warunkiem że serwo wpięte w gniazdo S-Bus jest serwem S-Bus.

...

Powyższym się sugerowałem - tak zostało zapisane w instrukcji - czyli tak czy siak nie da się np wysokości z 6 kanału wpiąc do s-busa a w to miejsce kil switch?

To teoretycznie jest możliwe - jeśli w nadajniku możesz wysokości przepisać inny kanał np 10, to programujesz jedno z wyjść dekodera na ten kanał - wówczas 6 masz wolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę poczytałem o tym i owym w różnych tematach i:

-te samorobione "listwy prądowe" mnie nie przekonują?

-adapterów do s-busa używać nie planuje - za kill switcha ok 60zł a za możliwośc używania grubo ponad stówe dodatkowo więc odpada;/

-2 wpiny do odbiornika pochodzą z PowerBoxa Sensor a do niego 2x LiPo 7,4V 4000mAh

więc albo:

-najprosciej zaprogramowac na switchu gaszenie poprzez całkowite zamknięcie przepustnicy (w przypadku awari serwa, etc lipa;/)

-wymienić z zasilania zapłonu PowerBoxa Digi Switch na Sparka Switcha PowerBoxa System

-lub bymienić odbiornik na "większy" :)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.