Skocz do zawartości

Turnigy 9x v2 nie wykrywa ruchów drążków


Adampl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, próbuje podłączyć moją Turnigy 9x v2 pod komputer postępując zgodnie z tą instrukcją http://pfmrc.eu/index.php?/topic/28827-turnigy-9x-v2-instrukcja-uruchomienia-symulatora-win-7-64-bit/ niestety mam problem ponieważ nie mogę skalibrować ruchów w kontrolerze gier - nie wykrywa mi żadnych ruchów drążków. SmartPropoPlus i ppjoy działają poprawnie.

 

Mój system operacyjny to: Windows 7 x64, aparaturę podłączałem do wejścia mikrofon i line-in przy każdym podłączeniu aparatura sama się włącza i nie muszę na niej przesuwać przycisku ON(z włączonym też nie działą). Sprawdziłem programem PPM Thermometer czy coś tam siedzi i ładnie pokazuje mi wychylenia drążków rozpoznając 8 kanałów. Niestety dalej nie mogę jej skalibrować. Jakieś pomysły? Musze zmienić ustawienia może na aparaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem chyba wszystkie posty z tego forum, instalowałem i odinstalowywałem wiele razy i dalej to samo. Kiedy wypuszczam syngał z Line-in mam stały sygnał, następnie przy ruchach drążków się zmienia. Czy aparatura musi być w jakiś sposób skonfigurowana? Bo ta moja to nówka sztuka ze sklepu.

 

EDIT: dorzucam zrzuty z konfiguracji:

PPJOY:post-13277-0-02252700-1381686890.png post-13277-0-80282600-1381686910.pngpost-13277-0-68511000-1381686906.pngpost-13277-0-07644400-1381686905.png

SPP: post-13277-0-73083200-1381686902.png

Kontroler gier windows: post-13277-0-48581500-1381686901.png

PPM Audio: post-13277-0-33735900-1381686899.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony aparatury jedynie wybierasz czysty model, bez miksów, epo itp.

Myślę,że tu leży bardziej problem w tym, ze masz windows7 i to w wersji 64bit. Ja mam XP32bit i Win732bit, na obu działa. Z tego co czytałem to jest spory problem aby to odpalić na 64bit i nie wiem czy komuś się udało na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony aparatury jedynie wybierasz czysty model, bez miksów, epo itp.

Myślę,że tu leży bardziej problem w tym, ze masz windows7 i to w wersji 64bit. Ja mam XP32bit i Win732bit, na obu działa. Z tego co czytałem to jest spory problem aby to odpalić na 64bit i nie wiem czy komuś się udało na 100%

 

 

Robert, ja mam 64bit i mi działa bez problemu.

 

Nic si e nie odzywam ponieważ zrobiłem to po prostu według instrukcji i chodziło na BMI oraz FMS. Na początku miałem problemy z dyndającymi drążkami, ale problem był jedynie w kablu - stereo zamiast mono. Teraz lux bajera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w samym rcdesk mam

ustawienia%2520desk%2520dla%2520turnigy.JPG

Jakimś cudem udało mi się podłączyć aparaturę i działa - nie wiem dokładnie jak to się stało... będę próbował to powtórzyć - wydaje mi się, że kolejność ustawiania w SPP i uruchomienia aparatury.....

 

Ale do rzeczy, w aparaturze mam 4 typy drążków - ustawiając którykolwiek zawsze widzę w głównym oknie 2 - czemu tak? robertus z takimi ustawieniami jak mi pokazałeś lotki mam na gazie itp.. wszystko jest pomieszane jak to mogę pozmieniać? skąd wiem co jest podpięte pod który kanał- pewnie w aparaturze to jest? Dodatkowo nie mogę dodać gazu po woli, tylko albo są full obroty albo wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, wyłączamy mikrofon w panelu sterowania, podłączamy jacka pod line-in uruchamiamy SSP i tu najważniejsze nie zaznaczamy: Enable audio input selection - ma być tak jak na screenie poniżej:

post-13277-0-76601200-1382264448.png potem kalibrujemy odpowiednie kanały w symulatorze a potem w kontrolerze gier.

 

P.S już wiem, że pierwszy model roztrzaskam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od strony aparatury jedynie wybierasz czysty model, bez miksów, epo itp.

Myślę,że tu leży bardziej problem w tym, ze masz windows7 i to w wersji 64bit. Ja mam XP32bit i Win732bit, na obu działa. Z tego co czytałem to jest spory problem aby to odpalić na 64bit i nie wiem czy komuś się udało na 100%

 

A możesz podesłać instalki jakie zastosowałeś na Win7 32bit?

Ja próbowałem zainstalować ppjoy dla wersji 64, która jest na forum ale nie poszło :/

Znalazłem jakąś inną wersję w sieci i ją zainstalowałem, ale nie mogę zmapować żadnego joy'a :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hm...próbowałem na Win7 32bit 3 razy i po każdej instalacji zgodnie z instrukcją nie mogę z mappować joy'a bo dostaję komunikat

sh_14.jpg

przez co nie mogę przejść do kolejnego kroku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.