Skocz do zawartości

ZASILANIE SERW Z PAKIETU LIFE


andrzej-ko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dylemat chciałbym zasić 4 serwa, MG-16R x 2, go-17MG x1, HS-225BB bezpośrednio z pakietu LiFe odbiornik mam wysoko napięciowy FR-SKY V8FR-II.

Czy możecie mi podpowiedzieć czy serwa wytrzymają napięcie pakietu LiFe 7,2V czy muszę zastosować jakiś stabilizator napięcia ? Teraz tak sobie myśle, niby serwo może pracować z czterema celami NiMh (4,8V) które w pełnie naladowane dają 6,0V i pięcioma (6,0V) które w pełni naladowane dadzą 7,5V ale czy dobrze myślę?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osób które zasilają bezpośrednio z Life odbiornik i nie wynikają z tego tytułu żadne problemy.

To coraz bardziej popularne żródło zasilania, o niebo lepsze od lipoli pod względem bezpieczeństwa,ładowania i trwałości :) .

Charakterystyczne jest to iż trzymają do końca napięcie i przy końcu nagle krzywa spada -trzeba pamiętać.

Oczywiście możesz na początku zwrócić szczególną uwagę na serwa,zrobić kilkuminutowe testy na ziemi -szałowe one nie są ;) ale powinny pracować ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze LiFe to nie 7,2 tylko 6,6V zaraz po naładowaniu. Może mylisz z LiPo 2s bo ten pakiet ma 7,4V. Chwilę po naładowaniu pakiet ma już 6,3-6,0. Zasilam zwykły odbiornik (nie wysoko napięciowy) bezpośrednio z pakietu LiFe 2300 mAh. Latałem i nic się nie stało. Zasilałem z niego 4 serwa.

LiFe 2s

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_313&products_id=10266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę rzeczywiście nie zauważyłem że ładowarka ACCUCELL 6 dobija pakiet do 3,6V na cele i przerywa ładowanie a dosłownie po paru minutach jest 3,3V na celkę. To mnie zmyliło. W takim razie odbiorniczek i serwa zasilać będę pakietem LiFe bez zbędnego stabilizatora pomijając jeden element który mógłby nawalić :)

Nawiasem mówiąc całe to ustrojstwo ma, będzie latać w spalinowym combacie (ił-2)

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź i rozwianie nie potrzebnych wątpliwości.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zasilam zwykły odbiornik (nie wysoko napięciowy) bezpośrednio z pakietu LiFe 2300 mAh.

Konrad, lutujesz kable akumulatora (co najmniej 14 AWG) bezpośrednio do kabli, dużo mniejszej średnicy kończących się wtyczką JR lub Futaba, czy poprzez jakąś zmyślą przejściówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.