Jump to content

Flash 5X


TomekP

Recommended Posts

Cześć!

 

Chciałbym skonfigurować na tej aparaturze model motoszybowca. Lotki są na dwóch osobnych serwach. Aparatura w MODE 2. Problem w tym, że lotki wychylają mi się ciągle jak klapy - obie w dół, albo obie w górę i nie mogę tego zmienić, chociaż kombinuję już z przekładaniem wtyczek. Jaki tryb powinienem mieć ustawiony w aparaturze dla tego modelu?(Gild, Gildacro, Acro) oraz pod które kanały podpięte lotki w odbiorniku? Czy trzeba dodatkowo coś ustawiać? Chciałbym, żeby przepustnica była normalnie na drążku, a nie na przełączniku..

Link to comment
Share on other sites

Glidacro. Lotki na kanaly 1 i 5. Masz osobny rewers dla kazdej z lotek i osobne ustawienia wychyleń.

 

Poza tym bedziesz mial funkcję pod przełącznikiem 3pozycyjnym ''flaperon'' - mozesz sobie ustawić rownoczesny wychył lotek w gore / dół przy jednoczesnej kompensacji wysokością.

Link to comment
Share on other sites

Podpinałem lotki pod 1 i 5 kanał. Raz podpiąłem prawą pod pierwszy kanał a lewą pod 5 a drugi raz na odwrót. Za każdym razem chodziły jak klapy. Czy w takim razie jest normalne, że na jednym kanale trzeba włączyć rewers, żeby chodziły normalnie jak lotki? Czy we Flashu da się ustawić różnicowe wychylenia lotek?

Link to comment
Share on other sites

Ok, wychylenia lotek opanowane.. :> Już wychylają się we właściwe strony. Teraz jeszcze kwestia tego różnicowego wychylenia..mógłbyś podpowiedzieć jak to ustawić? Kiepsko mi idzie rozeznanie się w tym radiu..Mam jakieś ksero instrukcji dorzucane przez riku i niewiele stamtąd mogę wyczytać..

Link to comment
Share on other sites

Wychylenia ustawiasz poprzez EPA - daj sobie na 75% i patrz jak daleko sie wychylają stery. Potem zwiększaj aż do uzyskania żadanych wychyleń (do 125% można). Jak okażą się za małe - zwiększ wychylenia na orczykach.

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem. Jednak funkcja EPA ustawia wychylenia serwa od neutrum w obie strony, a w instrukcji jest np. podane, żeby lotki wychylały się 6mm w górę i 3mm w dół. Czy do tego trzeba coś specjalnie ustawiać?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1. Ustawiasz typ modelu GLID ACRO

2. Lotki podpinasz pod kanał 1 i 5

3. Ustawiasz dla tych kanałów odpowiednio rewersy

4. Klapolotki (Flaperon) masz pod 3pozycyjnym przełącznikiem - wartości dla przełącznika wychylonego w górę i w dół dla lotek i kompensowania wysokością musisz ustawić wg uznania.

Link to comment
Share on other sites

Nie pamietam teraz dokladnie, ale w ustawieniach, tak jak ustawiasz rewersy, mozesz ustawic Flaperon czyli klapolotki. Skrót to chyba FLN czy jakos tak. Jak dasz przełącznik 3pozycyjny w gore to masz jedna kombinacje wychyłu lotek i wysokości do ustawienia (procentowe wychylenia o ile pamietam), jak dasz w dół - to samo tylko druga opcja. Przełącznik w poz. środkowej wyłacza mikser flaperon

Link to comment
Share on other sites

No wiec Jacku (zaraz lepiej ;) ) To już wszystko zależy od dobrania w locie ile Ci potrzeba. Pamiętaj, ze nie możesz dać na max w dol, bo wtedy stracisz sporo z kontroli przechyłu lotkami. Tutaj nie pomoże Ci nikt, kto nie wie jaki model, i do czego te klapolotki maja służyć. Aha - i ustawienie max wychyleń serw w aparaturze (EPA) niekoniecznie przełoży się na to samo przy klapolotkach - jak wspominałem tutaj masz osobne wartości do ustawienia. I z dobrego serca od razu mowie - nie za dużo na początek i najlepiej na razie nie ruszaj wysokości.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.