Skocz do zawartości

Flash 5X


TomekP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chciałbym skonfigurować na tej aparaturze model motoszybowca. Lotki są na dwóch osobnych serwach. Aparatura w MODE 2. Problem w tym, że lotki wychylają mi się ciągle jak klapy - obie w dół, albo obie w górę i nie mogę tego zmienić, chociaż kombinuję już z przekładaniem wtyczek. Jaki tryb powinienem mieć ustawiony w aparaturze dla tego modelu?(Gild, Gildacro, Acro) oraz pod które kanały podpięte lotki w odbiorniku? Czy trzeba dodatkowo coś ustawiać? Chciałbym, żeby przepustnica była normalnie na drążku, a nie na przełączniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glidacro. Lotki na kanaly 1 i 5. Masz osobny rewers dla kazdej z lotek i osobne ustawienia wychyleń.

 

Poza tym bedziesz mial funkcję pod przełącznikiem 3pozycyjnym ''flaperon'' - mozesz sobie ustawić rownoczesny wychył lotek w gore / dół przy jednoczesnej kompensacji wysokością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem lotki pod 1 i 5 kanał. Raz podpiąłem prawą pod pierwszy kanał a lewą pod 5 a drugi raz na odwrót. Za każdym razem chodziły jak klapy. Czy w takim razie jest normalne, że na jednym kanale trzeba włączyć rewers, żeby chodziły normalnie jak lotki? Czy we Flashu da się ustawić różnicowe wychylenia lotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wychylenia lotek opanowane.. :> Już wychylają się we właściwe strony. Teraz jeszcze kwestia tego różnicowego wychylenia..mógłbyś podpowiedzieć jak to ustawić? Kiepsko mi idzie rozeznanie się w tym radiu..Mam jakieś ksero instrukcji dorzucane przez riku i niewiele stamtąd mogę wyczytać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Ustawiasz typ modelu GLID ACRO

2. Lotki podpinasz pod kanał 1 i 5

3. Ustawiasz dla tych kanałów odpowiednio rewersy

4. Klapolotki (Flaperon) masz pod 3pozycyjnym przełącznikiem - wartości dla przełącznika wychylonego w górę i w dół dla lotek i kompensowania wysokością musisz ustawić wg uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam teraz dokladnie, ale w ustawieniach, tak jak ustawiasz rewersy, mozesz ustawic Flaperon czyli klapolotki. Skrót to chyba FLN czy jakos tak. Jak dasz przełącznik 3pozycyjny w gore to masz jedna kombinacje wychyłu lotek i wysokości do ustawienia (procentowe wychylenia o ile pamietam), jak dasz w dół - to samo tylko druga opcja. Przełącznik w poz. środkowej wyłacza mikser flaperon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec Jacku (zaraz lepiej ;) ) To już wszystko zależy od dobrania w locie ile Ci potrzeba. Pamiętaj, ze nie możesz dać na max w dol, bo wtedy stracisz sporo z kontroli przechyłu lotkami. Tutaj nie pomoże Ci nikt, kto nie wie jaki model, i do czego te klapolotki maja służyć. Aha - i ustawienie max wychyleń serw w aparaturze (EPA) niekoniecznie przełoży się na to samo przy klapolotkach - jak wspominałem tutaj masz osobne wartości do ustawienia. I z dobrego serca od razu mowie - nie za dużo na początek i najlepiej na razie nie ruszaj wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.