Skocz do zawartości

.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Program rozładowujący nie rozładowuje pakietu do dna. Mi nawet jak sobie pofolgowałem w lataniu i regulator odciał w locie silnik to w ładowaniu wchodziło do pakietu około 1100mAh dla pakietu 1300mAh. Więc myślę, że 10 do 20 procent pojemności jest ok. Założyc tez trzeba, ze pakiet może mieć 2300mAh a nie jak deklarowne na nalepce. Zdażaja się takie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile wchodzi, to nie jest tak istotne. Ważne jest ile jesteś w stanie odzyskać. Sprawność ładowania to około 80-90% Ustaw w ładowarce discharge i rozładuj pakiet do końca (tzn do odcięcia przez ładowarkę dla zadanej ilości cel LiPo). Potem naładuj. Ładuj tylko na programie z balansowaniem. Masz pakiet, którego stanu nie znasz. Ładowanie bez balancera uszkodzi pakiet.

 

Po naładowaniu z balansowaniem ponownie rozładuj ładowarką pakiet - będziesz miał pojemność pakietu. Prąd rozładowywania ustaw maksymalny dla Twojej ładowarki (to chyba 3A)

 

W rzeczywistości pojemność pakietu będzie prawdopodobnie mniejsza, zależna od prądów jakimi obciążysz aku. Im więcej, tym wcześniej osiągniesz graniczne napięcie.

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niestety bardzo często tak jest że deklarowana na pakiecie pojemność jest większa od rzeczywistej. Możesz kupić sobie watometr (koszt ok. 90 zł) i rozładowując przez niego pakiet (silnikiem albo halogenową żarówką) będziesz znać rzeczywistą pojemność pakietu. Musisz tylko pilnować żeby cela o minimalnym napięciu nie przekroczyła 3,0 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batometr też jest, ale chyba chodzi o Watometr

 

Tak oczywiście watometr, piszę na tablecie i czasami z racji wirtualnej klawiatury nie zauważę błędów.

 

Ostatnio kupiłem nowe pakiety o deklarowanej pojemności 4600 mAh i ledwo są w stanie oddać 4000 mAh. Taki 'chłyt' marketingowy Chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.