Skocz do zawartości

Budowa od podstaw A6M5 Zero w skali 1-4,8


dyra63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiorniki o których pisałem w styczniu - gotowe. Przy okazji okazało się że fotka z pudełka z modelu plastykowego tak cenionej firmy jak Hosegawa i cały zestaw jest trochę radosną ich twórczością.Najprawdopodobniej nie było  wersji wyposażonej w takie zbiorniki pod skrzydłami .Te zbiorniki są z wersji 52c (gdzie, były mocowane pojedynczo pod kadłubem)  i mają ponad 300 l każdy .

W wersjach takich jak moja były mocowane bądź pojedyncze podkadłubowe około 300 l a pod skrzydłami dwie bomby 60 kg lub tak jak teraz będzie w moim Reisenie pod kadłubem 1x250kg bomba oraz dwa zbiorniki 150-200 l pod skrzydłami na zaczepach( bez pylonów) przystosowanych prawdopodobnie od Ki-61.Nadmienię również że zbiorniki były wykonane z drewna pokryte matą ,sklejką bambusową i były jednorazówkami .

 

20200229_103941.jpg

20200229_104003.jpg

a6m_droptank_stencil_b.jpg

Hien-Tank.jpg

_dsc1011.jpg

photo.jpg

o0588035713891746122.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku jest ,gdzie jest ale powoli się zmierza do tabliczki z napisem "The end" .Prawie wyczerpałem możliwości rozbudowy modelu powoli kończy się chyba już chyba cierpliwość kolegów śledzących ten wątek - bo ile można ciągnąć temat a widoków na moje wymarzone Saito na razie nie widać.Wybieram się jeszcze w tym roku z Zerem na Bobrowniki ,mam nadzieję posłuchać Saito w Zerze kolegi i spotkać "starych znajomych" ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.