Skocz do zawartości

Zestaw nadawczy 1.2ghz 1.5w


Rekomendowane odpowiedzi

Już temat anten został mi dobrze obrazowo przedstawiony przez Zbyszka ( Zbiga )

Po wstępnych testach, nadajnik sobie całkiem dobrze radzi. Małe modyfikacje układu zasilania z 9v na 12v + zastosowanie mniejszego radiatora (zamiast całej obudowy) w miejsce wydzielanego ciepła. Masa z lekka została zbita. Myślę, że moc promieniowania wzrosła (widać od razu wzrost pobieranego prądu z 150mA do 270mA i ilości wydzielanego ciepła.)

 

Zestaw wzbogaciłem w v-mate i rozdzielacz sygnału video.

W wolny weekend będę męczył całość zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nagranie z testów zestawu. Sami ocencie jak sie sprawuje. Brak wszelkich danych co do zasiegu i wysokości. Loty z czarnobiałym monitorkiem były kiepskie wiec latałem klasycznie. Starałem sie latać na pograniczu widoczności z ziemi.

Widac jakieś zakłucenia, ale to moze tylko jakieś 10%.

 

Nagranie na V-mate przez rozdzielacz sygnału video 1/2.

Antenki standardowe, odbiorni spoczywał jakieś 15cm nad ziemią (na skrzynce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie z okresu św. zmarłych.

Jedna znajoma twarz na nagraniu czyli Ja :D

Teraz już bede latał w B-stoku.

Nastepne nagrania powinny być ostrzejsze. Zmienie obiektyw. Czekam na kamerke kx 191 wiec powinno byc dobrze.

Tak treningowe loty na Krywlanach a reszta planowana nad podlasiem.

Nastepnym razem poszpieguje giełde samochodową w jakąś niedziele. Sprawdze dobrze z góry, co oni tam sprzedają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny lot i kolejna przygoda. Lot w goglach i OSD na pokładzie + nagły silny wiatr.

Wskazanaia GPSa pokazały 500m od bazy i wysokośc ok 100m. wtedy zaczeły się kłopoty.

Wiatr był na tyle silny, żę zdnuchną mnie jeszcze dalej, a ja oczywiśćie się pogubiłm w terenie. Model strasznie szybko oddalał sięod bazy przy odległości 900m juz zerwało łączność RC. Zostałoa tylko wizja i to cały czas na bardzo dobrym poziomie. Odległość 1032m od bazy SPADAMY. Po awaryjnym lądowaniu gdzieś w promienu km. wizją został juz zerwana jednak z przebłyskami obrazu. I polaryzacja anteny zrobiła się pozioma.

Model odnalazłem dzięki orjentacyjnym wyczuciu kierunku witru i wizji.

Jechałem autem i szukałem najmocniejszego sygnału video. Ale przy antenkach dookulnych to jest spora tolerancja. Taki nadajnik na ziemi ma mniejszy zasięg ale w granicach 400-300m bardzo stabilny obraz.

Więc myslę, żę w powietrzu ten zestawik możę spokojnie więcej.

 

Obecnie będe tortował i przy okazji porównam 2.4ghz z 1.2ghz.

Juz podczas testów domowych widze róznicze. Wifi lekko zakłuca obraz a nadajnik zakłuca wifi :lol: . Myslę, że na terenach przy miejskich to może coś przeszkadzać w porównaniu do 1.2ghz. Ale polatam to będe wiedział, i napisze jakie mam odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich zainteresowanych tematem. Jako stary weteran tego forum dzialu RC-CAM teraz pod innym nickiem :), pamiętam moje testy z własnej konstrukcji nadajnikiem na 1,2Ghz i z nadajnikiem gotowym na 2,4Ghz. Zdecydowanie lepsze rezulataty uzyskalem na nadajniku 1,2Ghz. Im wyzsza czestotliwość tym rozchodzenie fali bardziej mozna porownac do promienia światła. Wówczas są problemy, mozna stosować systemy anten i dodatkowo przelaczane odbiorniki itp... Jednak osobiscie wole 1,2Ghz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to zostałem "zjechany" około 2 lata temu za te tezy. Fakt jest taki, że na 1,2GHz cos rządowego pracuje ale nawet niewiem jaka dokladnie jest frq. Zresztą nasze urządzenia pracują sporadycznie na krótki okres czasu. Co do porównania nadajników tej samej mocy 1,2Ghz i 2,4GHz , zasięgiem lepiej wychodzi 1,2GHz.

 

Jakim napięciem zasilasz nadajnik ? 9V czy dajesz 12V ? Bo chce kupic ten sam zestaw z allegro co Ty posiadasz. Ten moj robiony nadajnik na 1,2 Ghz jest bez stabilizacji częstotliwości i troche odpływa a jest to bardzo denerwujące, ponieważ muszę co jakiś czas doregulowywać odbiornik. Jeszcze jedno pytanie jaką impedancje wyjściową mają te nadajniki masz jakisz szczegółowy opis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to zostałem "zjechany" około 2 lata temu za te tezy.

Skoro robisz OT to ja rowniez.

,,zjechany'' to nie byles tylko wyrzucony,za w/w , za pisanie do siebie itp,itd.

Jestes,piszesz z sensem,zostan.

Nawalisz,zaczniesz niepotrzebna dyskusje ze mna czy z innym userem-masz od razu polroczny urlop.

 

Moj post przyjmij TYLKO jako informacje,to nie wymaga odpowiedzi.

Tematu/dyskusji OT nie podejmuj.Dla wszystkich bedzie tak lepiej.

 

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj widzę jakieś zajścia. Jednak zamaist wnikać Odpowiem.

Nadajnik rozebrałem w celu odchudzenia. Dokładnie to wystarczy wyjąc go z tego ładnego aluminum, pamietajac o daniu jednak jakiegoś radiatorka w wyczuwalnym miejscu grzania.

Do zestawu dostałem dołaczoną karteczkę z dopiską aby zasilać z 9v sam nadajnik.

Wydawało mi się to bardzo dziwnę, początkow się dostosoawałem. Zasilałem przez stabilizator 9v z pakietu 3s. Więc sporo strat po drodze i mała moc.

Wkońcu podkusiło mie aby zasilić z 12v i tu kolejny sukces. Nadajnik zaczą pobierać więcej prądu (z 120mA podskoczyło do ok. 300mA więc szacowana moc promieniowania wychodzi ok. 500mW producent prawdopodobmie podał moc pobieraną ) i robić sie cieplutki. Więc dopiero tak jak powinno być. Zasilając z 12v mamy pełną moc. Więc kolejnym etapem było usunięcie stabilizatora i zasilenie z 3s.

 

 

 

 

Dostaje ostatnio sporo pytań na PW właśnie na temat 1.2ghz.

Tak jak pisze podejmę się dalszych testów tego zestawu. Wraz z nową platformą, która obecnie jest w planie i przechodzi do realizacji.

Obecnie liczba chetnych na to pasmo rośnie. Więc wszelkie inf. moga się przydać.

 

Uwaga sprzet musi być sprawdzony i mieć odpiweidnią moc promieniowania min.500mW. Pdawane są różne inf. na temat produktu, więc trzaba dobrze dociekać.

Najbardziej sprawdzonym sprzetem jest towar z Range Video.

Więc tak do końca jeszce nie mogę polecać tego zestawu który testuję.

Aby uniknąc rozczarowan, zawsze jest ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, mysle o antenie. Jakis czas temu zrobilem to:

http://pe2er.nl/wifiswr/index.htm

 

Potem wersje z strony zmodernizowalem tak, że dodatkowo jest pomiar mocy wyjsciowej nadajnika, informacje sa wyświetlane na LCD. Dlatego ważna jest impedancja wyjsciowa nadajnika. Zdecydowalem sie na zestaw na 1,2GHz, muszę go tylko zamówić, wrazie uszkodzenia końcówki mocy zawsze można cos naprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że siedzisz troszke w sprawacg radiowych. Ja tylko testuję, do nadajników łap nie wkładam. Bez sprzętu pomiarowego jest to dla mnie jako ogień.

Więc juz w tak dokładnych sprawch nie pomogę.

Czyli masz możliwość sprawdzić faktyczną moc promieniowania tego zestawu. To już jest dobra droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że siedzisz troszke w sprawacg radiowych. Ja tylko testuję, do nadajników łap nie wkładam. Bez sprzętu pomiarowego jest to dla mnie jako ogień.

Więc juz w tak dokładnych sprawch nie pomogę.

Czyli masz możliwość sprawdzić faktyczną moc promieniowania tego zestawu. To już jest dobra droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Fakt jest taki, że na 1,2GHz cos rządowego pracuje ale nawet niewiem jaka dokladnie jest frq....

 

Jesli to jest fakt - to skad to wiesz (zrodla) , co na tej czestotliwosi pracuje i podaj w przyblizeniu jaka to czestotliwosc ?

Tak jak to napisales to nie jest zaden fakt , tylko jakies plotki bazarowe i domniemania niczym nie poparte . Prosze konkrety , jak na "starego weterana" przystalo .

A ja lubie opierac sie na faktach a nie plotkowac (to robia stare baby) .

Czy my sie aby nie znamy ?

 

 

... 50 ohm czy 75ohm ?

 

Ta chinszczyzna Szymona to 50 Ohm .

Czytam dalej z zaciekawieniem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remzibi ma rację. Ja staram się pisać na własnym doświadczeniu. Tak jak jest, w praktyce kąkretnie w moim przypadku. Więc to sa tylko moje mity. Dowodem mogą być jedynie nagrania z lotów. Napewno z OSD będą bardziej wiarygodne.

 

Na temat sprzętu RX i TX video czy jakiego innego trzymam się sprawdzonych rozwiązań i bardziej fabrycznych.

 

Teraz wszystko jest chinszczyzna, różni sie jedynie badrzo jakością wykonania.

Wynika to tylko od renomy i wymagań firmy zlecającej.

Jak chcą to potrafia robic dorze, bez preasji to robią jak chcą.

Sam widziałem jak pracowali na linni produkcyjnej w TPV (fabryka tv w Gorzowie).

Polacy ledwie co sie wyrabiali a koledzy przyjezdni robili podwójnie.

Jednak były i podwójne buble.

 

Tamat częstotliwości w paśmie 1.2ghz jest mi obcy. Możliwe, że jest to pasmo też już mocno zapchane (np. wojsko itp. poufne stacje ). Tylko może się tak wydawać wolniejsze niż 2.4ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.