Skocz do zawartości

Zestaw nadawczy 1.2ghz 1.5w


Rekomendowane odpowiedzi

Umieszczam nagranie z testów 1.2ghz .

To tył listopad, loty klasyczne bez gogli z widokiem z ziemi.

Odległość dośc spora przy takiej pogodzie. Szacuję oddalanie sie od bazy na jakieś 500m. Wysokość nawet do 230m. Teraz latam z OSD i orjentacujnie mogę stwierdziś po obrazie.

Ostatnio rozbiłem sie na dystansie 340m, i na takim otwartym terenie wydaję sie o wiele mniej.

 

Ilość zakłuceń dośc mała, czasem jak leciałem nad głową, sporadzycznie iajkieś inne.

Loty na zwykłych bacikach (orginalych antenkach z zestawu). Odbiornik zwyczajnie na małej skrzynce, ok 10 cm od ziemi. ( to też ma wpływ na zasięg video ).

Porównując to do zestawu 2.4ghz z RV 500mw, na którym obecnie latam to spisuję sie o wiele lepiej. Mówiąć o lotach na orginalnych antenach. Zakładając panel 8dB do obiornika z RV jakość sygnału mocno sie poprawia.

 

Kolejne testy będą już z OSD.

Mam w planie umieścić dwa systemy na jedną platformę i dokonać testu porównawczego.

 

Nagranie bez obróbki, może być nudne i długie. Jest to tylko materiał poglądowy.

 

Białystok Krywlany lot na 1.2ghz testy.

 

Z taką ajkościa video właśnie odleciałem na 1030m od bazy. Czasem możę były lekkie śmiesi ale tak na 70% lotu stabilny obraz. Po awaryjnym lądowaniu obraz zanikał.

Na ziemi w terenie zabudowanym bądz leśnym zasięg jest ok 300m.

Więc w ten spopób szukałem zgubionego modelu, oczywiście antena kierunkowa załatwiła by sprawę jeszcze bardziej. O tym już pisałem wcześniej.

 

Możę gdzy umieści się odbiornik na jakimś kiju ok 3m to będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czyli ogolnie co lepiej kupic? 1,2Ghz czy 2,4Ghz ?

 

To zostawiam do wałsnej decyzji.

 

Obecnie mam dwa zestawy, które testuję. Występują jakieś różnice, zasada działania jest podobna. Więć sam jeszcze nie jestem w stanie się zadeklarować na czym chcę latać.

Jedyne co mi do gowy przychodzi to dwie platformy na różne pasma. :D

Albo nadajniki typu moduł. Wymienne w dowolnym momencie.

 

Czasem jest to przydatne, np gdzy na lotnisku jest ktoś z rc na2.4ghz. Wtedy zakładam 1.2ghz i mam w nosie pasy na obrazie.

Mam nadzieję polatać FPV w licznym gronie np. na zlocie.

Więc gdy liczba chętnych przekroczy liczbę kanałów ( np. 2.4ghz z RV 8 kanałów video, teorytycznie, praktycznie mogą sąsiednie częstotliwości troszkę sie zakłucać.) to wchodzę bez parady.

 

Więc dopiero teraz wpadłem na pomysł modułowego rozwiazania z nadajnikami video :mrgreen: .

 

Potrzebne tylko 4 pinowe złącze z zatrzaskiem.... Podobne mocowanie......

 

 

Wymiana niczym rękawiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje mniej wprawne oko brak różnicy.

Jakoś obrazu w goglach jest tylko wystarczająca. Obraz z nagrania np. V-mate jest już "zgorszony" .

 

Ciągle jest za wcześnie na tak kąkretne odpowiedz. Musze korzystać z tych sprzętów równocześnie. Tak w przedziale czasowym to nie jestem w stanie przypomnieć różniczy.

Na żywo zawszę mam podłączony czarnobiały monitorek i gogle jak latam w .

Obraz z nagrania v-mate jest słabej jakości.

Wejdz na tema link z filikeim 1.2ghz i tam na vimeo zobacz jakiś lot testowy z OSD.

Tam latałem już na 2.4ghz. Ja po kompresji nie widzę różnicy.

Różnice tylko oświetlenia i oślepienia samej kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.