Skocz do zawartości

Jak wykonać osłonę silnika


mr.suchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam w domu osłonę silnika do samolotu, która została wykonana z plastiku wykorzystywanego w butelkach (tak mi się wydaje). Osłona musiała spaść albo coś takiego bo jest pęknięta w dwóch miejscach. Jak wykonać kopie takiej osłony ?

 

1. Do środka osłony wpuścić piankę montażową żeby mieć formę ?

2. Zrobić odlew gipsowy ?

 

Później co? Jakieś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w tamtym roku kopię maski silnika do piankowej Wilgi.

Maska pet tak jak u Ciebie. Uszkodzoną maskę pokleiłem od zewnętrznej strony paskami pet aby wszystko trzymało się kupy.

Jako że miałem dostęp do szpachlówki samochodowej uciapałem sobie powstałą formę, od wewnątrz, warstwą szpachli.

Po utwardzeniu wypełniłem skorupę właśnie pianką poliuretanową.

Oryginalna maska zeszła z tak wykonanego kopyta bez problemu. Kopyto ze szpachlówki dało się ładnie oszlifować.

Problemem natomiast było obkurczenie nowego tworzywa pet na kopycie. Nie mam stołu podciśnieniowego a maska była za wysoka aby wykorzystać jakąkolwiek butelkę w całości.

Skończyło się na ręcznym naciąganiu nagrzanego kawałka butelki na kopyto. Nowa maska pomalowana od środka, aby uniknąć zadrapań lakieru do przezroczystego pet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka - wszelkie nierówności ze szpachli mogę zeszlifować albo w razie ubytków zaszpachlować i ponownie zeszlifować

Kopyto z samej szpachli byłoby dość drogie i ważyłoby z kilogram a wypełnienie pianką zwiększa wytrzymałość kopyta i jest lekko i tanio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.