Skocz do zawartości

Czy tak można??


Speedaco

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem sobie prosty pakiet Li-Ion z 2 ogniw 18650 połączonych szeregowo który zasila mi nadajnik Turnigy 9X. Ogniwa mają 2200mAh

Czy taki prosty pakiet mogę ładować taką ładowarką ?? http://www.hobbyking...?idproduct=7637

http://www.youtube.com/watch?v=tKcOKn8KJEI

Jeżeli tak - to jak to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ładować, tylko musisz mieć dwa złącza: jedno do ładowania z wyprowadzonymi wszystkimi celami a drugie ze skrajnych końców do zasilania nadajnika.

 

1. Do 9x potrzeba 3 cel 3,7v

2. Uważaj szczególnie przy podłączaniu zasilania do nadajnika - odwrotna polaryzacja uszkodzi nadajnik.

 

I tak do pakietu 3 celowego potrzebujesz wtyczki balansera pakietu 3s i podłączenie się z przewodami tak jak pokazano tutaj: http://www.helifreak.com/attachment.php?attachmentid=347878&stc=1&d=1347258396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadzasz kabel balansera z każdego połączenia ogniwa (1 razem z prądowym, 2gi z pomiędzy ogniw i 3ci też razem z prądowym) prądowy czarny = balancer czarny (-), potem niebieski i czerwone też razem (+). Tą ładowarką ładujesz przez wtyczkę balancera.

 

To jest ładowarka do LiPol Odłącza ładowanie 4,2V Li Ion chyba powinna być ładowana do 4,1V Tak więc możesz trochę przeładowywać. Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowałem się na tym rozwiązaniu http://www.rcmodelre...rbattery2.shtml i z tego co wiem niektórzy koledzy używają takiego rozwiązania zasilania tego nadajnika z dobrym skutkiem od wielu lat. Ja pytam bo nie mam doświadczenia w tym względzie.... U mnie to działa również bo już podłączyłem chodzi mi tylko o sposób właściwego ładowania a nie chcę do tak prostego układu kupować jakiegoś extra balancera.... Mam taki jak w moim poście przedstawiłem.

edit:

Widzę, że podpowiedzi są jak dla pakietu 3S a ja mam tylko 2 S.... :)

Soft w nadajniku mam zmodyfikowany więc z ustawieniami zasilania i alarmu nie ma problemu. Nie wiem tylko jak ładować bezpiecznie, skutecznie i sensownie...

Czyli jak podłączę kabelki tak jak na filmie - 1 minuta - ( dla 2S) i wtyczka do balancera - powinno być ok?

 

bart 07 - pisze:..." To jest ładowarka do LiPol Odłącza ładowanie 4,2V Li Ion chyba powinna być ładowana do 4,1V Tak więc możesz trochę przeładowywać. Sprawdź to... "

Nie wiem jak to sprawdzić no i nie wiem też czy powinna być ładowana do 4,1V .. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem właśnie, że zasilanie 2s normalnie działa w tgy 9x więc odszczekuję moje wcześniejsze słowa.

 

W takim razie możesz spokojnie połączyć ogniwa tak jak na ryskunku w filmie, który podałeś i ładować.

Z tym, że dalej potrzebujesz dwóch wtyczek. Do ładowania i do zasilania nadajnika.

O przeładowanie się nie martw, końcowe napięcia ładowania li-lon są podawane 4,1 jak i 4,2V a nawet 4,25V.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że z żadnym akumulatorem li-lon ładowanym do 4,2V nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje! W takim razie na koniec pozostało mi dopytać o dwie sprawy. A mianowicie czy taki zasilacz 12V jak w załączniku

( służy mi do ładowania lampki 60 LED) - mogę użyć do zasilania "mojego" balancera i jak dobrze rozumiem - wyjście balancera z lewej z 4 pinami jest do ładowania pakietu 3S a z prawej z 3 pinami do 2S ??

post-5041-0-66164200-1386508172.jpg

post-5041-0-03123100-1386508188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam ze zmodyfikowanego softu w nadajniku w wersji Er9x gdzie mogę sobie ustawić alarm niskiego napięcia. Generalnie pomysł z zasilaniem z takiego pakietu zaczerpnąłem z postu kolegi bfis który pisze cytuję:

 

02 May 2013 - 19:37

W opramowaniu ER9X jest możliwość dowolnego ustawienia progu alarmu niskiego napięcia aku zasilajacego nadajnik.

Układ elektroniki jest zasilany poprzez stabilizator napięcia 5V .Jest to zwykły stabilizator który potrzebuje na wejściu co najmiej 7V.

Całe wyższe napięcie jest "tracone" na ciepło. Praktycznie aparatura wyłącza się przy spadku napięcia zasilającego do 6,8 - 6,9V. Ja zasilam nadajnik z dwóch ogniw LItowo-jonowych i mam ustawiony alarm na 7,1V. Działa dobrze od dwóch lat...."

 

Po podłączeniu mojego pakietu mam na wyświetlaczu 8,4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju

Ciesz się że skorzystałeś z mojej podpowiedzi.

Dodat tylko ,że ja dolutowałem do pakietu kabelek balansera ze starej baterii 2S orzz taki sam kabel do zasilania nadajnika.

Pamiętaj tylko - + na środkowym kablu. Wtwdy nie pomylisz biegunów przy zasilaniu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem... bo popiąłem pakiet do nadajnika i działa jak trzeba :) Dym nie poszedł :lol: Do zasilania nadajnika + na środku ale już do ładowania przez balancer wspomniany wcześniej przeze mnie to już tak jak na foto.

edytka: Dzisiaj zaliczyłem pierwsze ładowanie i wygląda na to że wszystko jest jak trzeba. Dziękuję za pomoc wszystkim. którzy wsparli mnie swoją wiedzą i podpowiedziami! Pozdrawiam!

post-5041-0-06350500-1386532333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.