Skocz do zawartości

Emax cf2805 KV1600 - zasilanie wyższym napięciem.


izonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pytanie do wiedzących: czy zasilając ten silnik za wysokim napięciem (wyższym od podanego w specyfikacji), ale bez przekroczenia prądu znamionowego ( np. mniejsze śmigło, mniejsze obroty), narażam go na uszkodzenie, czy nie?

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przekraczania max prądu będzie działał.

Założyć musisz mniejsze śmigło - to się zgadza. Ale obroty uzyskasz większe.

Chyba, że będziesz mocno pilnował drążka przepustnicy - z moich doświadczeń z tymi silnikami wynika, że lekkie przewatowanie im nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem prądy, wygląda to tak:

- 2s, GWS 8x4 - 4.1 A

- 3s, GWS 8x4 - 6.0 A

Troszkę małe te prądy, nieco mnie to dziwi, ale pomiar cęgami i zwykłym amperomierzem dają takie same wyniki, raczej błędu nie ma. Ciągle jestem daleko od maksymalnego prądu regla i silnika.

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, inne są. Chyba tylko jedno jest takie same jak w cf2812 i cf2822, już nie pamiętam. W razie czego, można oba kupić na allegro za 1 zł. Wymieniałem łożyska w szybszym bracie cf2805 2800kV. Trochę się możesz sugerować tym testem co Ci podałem. Być może w trakcie eksploatacji producent zalecił jednak zejść z zasilaniem do 2S i zmienił oznaczenie kV. Łożyska raczej Ci nie pójdą przy kv1600 skoro ten sam silnik inaczej przezwojony ma 2800kV.

Jednym zdaniem napiszę, ze jeśli silnik się nie grzeje do temperatury "parzy" to możesz używać dowolnego śmigła i zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

Już od miesiąca latam Koszałkiem. Zasilanie 1300mAh 3s + cf 2805 (1600) + GWS 8x4, gaz na 75%, po wylądowaniu silnik jest zimny a uzwojenie letnie. Tak, że wszystko jest w najlepszym porządku. Cały zespół napędowy pracuje bez specjalnego wysilenia (latam około 15 min).

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.