Skocz do zawartości

Spotkanie Modelarzy z Oświęcimia i okolic


St.Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy wszystkich modelarzy z Oświęcimia i okolic.



 

Wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu mamy przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów modelarstwa plastikowego oraz RC na spotkanie w celu założenia Stowarzyszenia Modelarzy Ziemi Oświęcimskiej.

 

Zrzeszenie się modelarzy pozwoliłoby nam na pozyskiwanie środków finansowych na tą działalność sekcji modelarskiej jak również na przyszłe konkursy i wystawy. Wszystkich modelarzy starszych jak i młodszych zachęcamy do wzięcia udziału w tym bardzo ważnym spotkaniu.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można uzyskać pisząc do nas na e-mail-a akula15@wp.pl lub pod telefonami: 508 984 177; 512 417 744

 

 

 

! ! ! Serdecznie zapraszamy ! ! !

gyda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Po wielu sugestiach i telefonach do nas odnośnie terminu imprezy postanowiliśmy zorganizować dwa spotkania.

Wszystko jest zamieszczone na poniższym plakacie, który został zaprojekowany i wykonany przez Dawida Szydło z Oratorum św. Jana Bosko w Oświęcimiu.

 

sx09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Spotkania organizacyje, a raczej może spotkanie osób, które są zainteresowane odbyło się w kawiarence Oratoryjnej w Salezjanach. W pierwszym dniu zjawiło się aż 10 osób, z czego 9 to seniorzy modelarstwa i jedna osoba ze Szkoły Salezjańskiej. W drugim dniu zjawiły się aż 3 osoby, 2 z technikum mechatroniki i jedna osoba dorosła zajmująca się plastikami.

 

Wnioski: Ilość osób zainteresowanych modelarstwem w Oświęcimiu jest na prawdę znikoma,a jeszcze mniej osób jakim kolwiek zrzeszaniem się w jakimś klubie czy towarzystwie.

Zastanawiające jest to, że wśród młodzieży brak jakiegokolwiek zainteresowania modelarstwem.

Odnosimy wrażenie, że czasy świetności modelarstwa już dawno przeminęły ( przynajmniej w naszym regionie ), bo z tego co słyszęliśmy, a wczoraj przeczytałem na forum, że nawet nie będzie organisowanego pikniku modelarskiego na Żarze. Jak na taką imprezę to powiem szczerze, że jest to karygodny błąd- nie ma komu zorganizować ? ? ? Nie ma kto zorganizować ? ? ? Nie ma funduszy ? ? ? Coś mi się w to za bardzo nie chce wierzyć. Odnosimy wrażenie, że to o co innego chodzi, a jakie ? ? ?

 

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI- MOŻE NIE W TYM DZIALE

 

Założyliśym Fan Page-a na Facebooku, gdzie będzie można zamieszczać opinie, komentarze, fotki swoicg modeli, a także dowiedzieć się co się dziele w Oświęcimskiej Społeczności Modelarzy RC i Plastikowych.

 

https://www.facebook.com/modelarze.oswiecim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski: Ilość osób zainteresowanych modelarstwem w Oświęcimiu jest na prawdę znikoma,a jeszcze mniej osób jakim kolwiek zrzeszaniem się w jakimś klubie czy towarzystwie.

Zastanawiające jest to, że wśród młodzieży brak jakiegokolwiek zainteresowania modelarstwem.

Odnosimy wrażenie, że czasy świetności modelarstwa już dawno przeminęły ( przynajmniej w naszym regionie ), bo z tego co słyszęliśmy, a wczoraj przeczytałem na forum, że nawet nie będzie organisowanego pikniku modelarskiego na Żarze. Jak na taką imprezę to powiem szczerze, że jest to karygodny błąd- nie ma komu zorganizować ? ? ? Nie ma kto zorganizować ? ? ? Nie ma funduszy ? ? ? Coś mi się w to za bardzo nie chce wierzyć. Odnosimy wrażenie, że to o co innego chodzi, a jakie ? ? ?

 

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI- MOŻE NIE W TYM DZIALE

 

 

 

Ciekawe stwierdzenia Marku...jako uczeń Salezjan w Oświęcimiu pamiętam regularne loty na łąkach oraz czynnie działającą modelarnię której nawet byłem prezesem :) ale to dawne czasy.

Obecnie nie jest tak że czasy świetności modelarstwa mineły po prostu brak dofinansowania ,brak pomieszczeń oraz to że jest to dość drogie hobby powodują że ludzie latają indywidualnie lub w małych grupach i jest takich grupek ,indywidualnych osób sporo.

Narzeka się na młodzież że się szlaja,że siedzą przed kompami ale nawet grosza z urzędów nie daje się na coś co można nazwać modelarnią -mamy w Kętach coś a'la modelarnia i nawet chodzi fajna grupka chłopaków ale co z tego jak złamanego grosza nie ma na materiały na budowę modeli o choćby aparaturze/silnikach,wyposażeniu modeli nie wspominając..

Niedaleko bo w Kętach mamy lotnisko utrzymywane kosztem naszych składek i regularnie latamy ,wielokrotnie zapraszałem znajomych z Oświęcimia ale zawsze coś staje im na drodze..Z reguły jest też tak że wielkie dyskusje i plany z reguły kończą się na barkach najwytrwalszych modelarzy bo reszcie zawsze coś wypada -np.koszenie,sprzątanie,przygotowanie lotniska do sezonu...większość ma to w du..ie

Podobają mi się Twoje stwierdzenia -ale napisz co Ty sam robisz w kierunku rozkręcenia tego aby zrobić mocną grupę modelarzy ?

Widzisz ,może Cię pocieszę - Żar próbuje się tworzyć i mam pewne info iż najprawdopodobniej się odbędzie -pomożesz jak będzie trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczniemy może od ( liczba mnoga dlatego, że piszę razem z synem ) tego, że parę lat temu gdy po raz pierwszy pojechaliśmy na wystawę modeli plastikowych do Tychów spotkaliśmy osobę, także z Oświęcimia, która również wystawiała swoje modele. Przedstawiliśym się sobie no i zaczęła się dyskusja na temat modelarstwa w Oświęcimiu, no że nic nie można zorganizować, nikogo to nie interesuje itd. itd. itd. To my zaproponowaliśmy, że spróbujemy zorganizować jakąś wystawę. Oczywiście ta osoba była zachwycona i zaoferowała pomoc w zebraniu większej grupy modelarzy, którzy mogliby brać udział w takiej imprezie. Dogadaliśmy się z Dyrektorem Szkoły Salezjańskiej ks. Zenonem Latawcem. ( bo jak wiesz miejsca do wystawy modeli plastikowych mają kolosalnie dużo, począwszy od holu, a skończywszy na świetlicy ) I co ? ? ? I BERET ! ! ! Wystawiał on swoje modele ( gdybym mu nie przypomniał, że to jest w tym dniu to by go nawet tam nie było ), modelarz z Brzeszcz i my tzn. ja ze swoimi AirBoatami i syn Wojtek z plastikami. Przyszła świta urzędnicza z Prezydentem miasta na czele, pooglądali, popatrzyli i utkwiło mi w pamięci stwierdzenie Prezydenta Oświęcimia : ,,No to na taką działalność musicie poszukać sobie sponsora"-bardzo ciekawa spychotechnika, a na inne działalności niekoniecznie mądre, przemyślane i wychowawcze pieniądze publiczne są marnotrawione przez .........

W ubiegłym roku na pikniku rodzinnym to my zaprosiliśmy Prezesa IPMS Polska Pana Marcina Chruścielewskiego , modelarzy z Katowic z modelami ultralekkimi i poduszkowcami- tym razem nie odwiedziły nas elity polityczne naszego miasta ani osoby z którymi możnabyłoby porozmawiać na temat stworzenia chociażby jakiegoś miejsca gdzie mogłaby się spotykać grupa modelarzy.

Również na forum informowałem o tej imprezie. Powiem szczerze, że odebraliśmy tylko jeden telefon odnośnie tej imprezy i jeden e-mail, ale nie od modelarzy z Oświęcimia. Także po części masz rację Rafale odnośnie tych grup modelarskich, a po części nie, bo jeśli ktoś ma pasję i jest tym zainteresowany to będzie działał w tym kierunku aby jak najczęściej pokazać się niezważając na trudności

Miejsce do pływania jest na Krukach- sami je załatwialiśmy i żaden wędkarz nie ma prawa nas wyrzucić z akwenu w jednym, określinym dniu tygodnia.

Założyliśym Fan Page-a aby modelarze plastikowi i RC ( pływające, latające, jeżdżące jeśli takowe są ) zamieszczali swoje komentarze, filmiki, zdjęcia. Jak na pewno już zauważyłeś logo jest pod miasto, nie wiem czy przypadkiem nam tego nie zabronią dlatego w najbliższym czasie będę musiał zapytać się czy możemy firmować naszą społeczność znakiem ,,Oświęcim Miasto Pokoju". Sądzimy, że jeśli każdy dołożyłby coś od siebie to miałoby to ręce i nogi.

Co do Żaru to napiszemy na PW w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.