Skocz do zawartości

E-Sky 0500 i 0505, czym się różnią?


Andych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, byłem w zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym i zgadaliśmy się na temat oferty modelarskiej w hurtowniach komputerowych. Tak się składa, że zacząłem składać Wilgę2000 więc będę potrzebował małych serw, w wątku o wildze pisali niektórzy że używają właśnie tych serw, więc zamówiłem 4 szt. EK2-0500 za całe 14 zł. sztuka. :rotfl:

Jak odbierałem serwa to jeszcze raz zerknęliśmy w ofertę i widzę że są tam niemal identyczne serwa, opisane jako do modeli samochodów EK2-0505 za cenę dwukrotnie większą. Nie wytrzymałem i zamówiłem jedno, aby się przyjrzeć, dziś odebrałem i nie widzę różnicy, a na dodatek EK2-0500 maja w komplecie 3 rodzaje dźwigienek i 2 śrubki do nich, a te EK2-0505 dwukrotnie droższe są golcami bez żadnego wyposażenia.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o działanie w Wildze to dużo wody jeszcze w Nogacie upłynie zanim będę mógł to zrobić, budowa na razie utknęła z braku czasu.

Natomiast wczoraj odebrałem odbiornik i testowałem go właśnie na tych serwach, poprzednio robiłem to tylko prostym testerem, więc nie mogłem ocenić w 100%.

Serwa generalnie odpowiadają opisowi producenta, waga nie jest zaniżana jak w przypadku TowerPro (SG51R, SG91R) cz HXT (500, 900), ale są odrobinę od nich wolniejsze (szczególnie SG51 i 500), wczoraj również odebrałem miedzy innymi serwa E-flite EFLR60 i co ciekawe podłączone równocześnie pracują identycznie jak E-Sky, są tylko odrobinę mniejsze i lżejsze, ale kosztowały 7,15₤. Trudno mi ocenić, jaka w tym wszystkim jest zasługa mojego radia, ale wszystkie serwa, jakie podłączałem działały mi bez zarzutu, jedyne które czasami wydają jakieś piski w czasie pracy to są DS821 dodawane przez producenta do nadajnika. Nie mam wielkiego porównania w wyposażeniu modelarskim, ale miałem przyjemność oglądać Wilgę właśnie, z E-sky i jakimś radiem 4 kanałowym, moja reakcja po podłączeniu wszystkiego była: „Boże, co tu się dzieje!”. Kultura pracy nie da się porównywać, w tych 2 przypadkach, ja to mam luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie serwa były OK., ja sam najprawdopodobniej właśnie te włożę do wilgi.

W opisywanej Wildze też później było wszystko normalnie, tragiczne zachowanie występowało tylko po podłączeniu zasilania i włączeniu nadajnika, ale to chyba była przypadłość właśnie zastosowanego odbiornika i nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zjawisko, jak jest coś tak tanie to wydaje się, że nie może być dobre i odruchowo spoglądamy na coś porównywalnego z naszymi cenami. U nas takie serwa są po 20 – 22zł. co też nie jest zabójczą kwotą, ale w wielokrotności x4 daje już wymierne korzyści, ja dla pewności wziąłem dodatkowe zębatki, raptem 2,50. :shock:

Mam tych i 500 8szt. i jak kolega nie stwierdzam żadnych usterek, czy niewłaściwego funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak beda sie sprawowaly w mojej wildze pod spalinke.Wiadomo model bedzie mial drgania.Aha moj kumpel wymyslil dobry patent.Przed zalozeniem serwa dajemy na tryby smar teflonowy,zwieksza to znacznie zywotnosc serwa.Juz sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

EK- 500 chodza bez problemu, sa w miare szybkie, luzow raczej nie maja, jedyna wada ktorej nie maja HXT to fakt ze przy krecie czesto przy nih zrywaja sie tryby, przynajmniej mnie. Z czego by wynikalo ze HXT sa trwalsze, i cos wtym musi byc, bo E-Skaye zarznalem 3, a hxt jeszcze zadnego.

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.