Skocz do zawartości

Oblot P47


ŁukaszBełchatów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupiłem P 47 z zestawy Baby Warbid. Model był po kraksie. Miał uszkodzony ster wysokości, brak śmigła oraz brak regulatora. Złożyłem go, zamontowałem nową piastę i ruszyłem na pole. Poprzedni właściciel latał na pakiecie 2 cel. Miałem pod ręką 3 cell i taki też zamontowałem. Niestety 1500 mah mi się do niego nie mieści bez przeróbek więc wsadziłem 500 mah. Okazał się za lekki. Model lata na pełnym gazie niesamowicie szybko lecz strasznie "zadziera" silnik do góry. Moje pytanie do Was to czy między tymi pakietami jest olbrzymia różnica wagowa i jak drastycznie zmieni ona zachowanie modelu? Dodam jeszcze że z lądowaniami nie było problemu i bez podwozia niemal kładł się na trawie:). Zaryzykować przeróbkę wnętrza, żeby zrobić miejsce na większe akku czy lepiej dociążyć przód? Dopiszę jeszcze, że po tym co widziałem jak się zachowuje model to trzeba mu dużo ciężaru na przód gdyż ostro szedł do góry i nawet trymowanie modelu ( aurora 9 ) nic nie dało. Czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trymowanie modelu (aurora 9) nic nie dało :D:D:D .... to już masakra :P

Zakładam więc, że wywazenie jest dobre i model szybuje ładnie. W takim razie zadzieranie przy dodawaniu gazu jest spowodowane właśnie podmianą pakietu 2S na 3S, co skutkuje większymi obrotami iwiększymi siłami od silnika. Trzeba powiększyć skłon silnika, ale i to może nie pomóc, bo podobne zachowanie będzie od kąta zaklinowania skrzydła, szczególnie jeśli profil jest wklęsły lub mniej z płasko wypukłym.

Ja bym wstawił jednak fabryczny pakiet do jakiego był projektowany ten model. Na początek ustawcie zakres gazu do 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma rozpiętość 800 mm. Podczas wyłączonego silnika zamiast szybować unosi przód do góry. Odnośnie wpisu aurora 9 miałem na myśli ze nawet danie na tej aparaturze trymeru na maxa w dół model nadal był za lekki na przód. Nie mam wagi żeby z ważyć te dwa pakiety i dlatego założyłem tutaj post!!!!!!!! Odnośnie pakietów wiem jaka jest różnica pomiędzy 2 a 3 cell..... Dziękuję za pomoc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak źle lata bez silnika to masz złe wyważenie, bądź przestawiona gometrię katów zaklinowania płata i/sterze wysokości, być może źle go wkleiłeś

Trzeba najpierw doprowadzić do stanu aby dobrze szybował. Wstaw jakieś zdjęcia modelu, zwłaszcza z profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.