Skocz do zawartości

Mefisto vs Discus


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

A może zamiast wydawac 500zł to kup rurke weglową reszte kadłuba wystrugaj z balsy, do tego zamów rdzenie styro obklej balsą , stateczniki i zmieścisz sie spokojnie w 140zł .Wiadomo będzie troche roboty ale przynajmniej zaoszczędzisz i dowiesz się czy podoba Ci sie latanie na zboczu.

Na pewno znajdzie się tutaj kilku modelarzy którzy chętnie pomogą doradzą przy budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twym miejscu wybrał bym mefisto w myśl zasady duży może więcej :-P

 

Co prawda małe modele którymi lata malin sprawują się dobrze na zboczu ale w termice już gorzej bo są troszku przyciężkawe.

 

Mefisto jest większy i wbrew pozorom łatwiej jest zachować rozsądną wagę. Jak chcesz latać na zboczy to wkładasz balast i śmigasz jak chcesz w termice to wyciągasz balast i tyż śmigasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując powyższe:

 

zuni - dobre na zbocze (małe i duże) i do nauki rzutów dlg , na termike za małe , za ciężkie, z gumy strzelić też można (1,2m)

 

Hyper - dobry na zbocze (małe i duże) i w termice też polata, dobry do dlg ( Radek P - kręcił nim kominy z rzutu) i z gumy też polata (1,5m)

 

mefisto - dobry na zbocze (ale raczej spore), w termikę dobre ale tylko z holu (1,9m), dlg nie rzucisz.

 

Każdy z tych modeli ma wady i zalety ale hyper chyba ma najwięcej zalet i uniwersalności w sobie wg.mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mefisto jest przewidziany na 4 serwa czyli dwa na ogon i dwa na lotki a ja bym zrobił sobie jeszcze klapy czyli kolejne dwa serwa ale można się bez tego obejść.

 

Z serw dałbym tu hs 81. Z tańszymi odpowiednikami nie miałem do czynienia więc nie wskaże dobrego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.