Skocz do zawartości

Extra 330 L -50// dobór silnika.


czester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie tak się waham czy ten silniczekhttp://www.modelemax...oducts_id=14153 dał by radę odpowiednio pociągnąć tą maszynkę.http://www.sklep.mod...rf-cmp060-cmpro bo nie chciał bym się męczyć z nitro,czy po prostu nie mam wyjścia ,najgorsze że nie mam z kąt zaciągnąć info na temat ciągu statycznego tego evolutionka a bardzo mi się podoba i waga niska.

post-3100-0-63913500-1388513420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę.Jest standardowo zalecany do modelu Meridian http://www.scorpio-polska.pl/katalog/hangar-9/meridian-10cc-arf-p28261.html.

Nie licz na pewno na wagę do lotu z opakowania tej Extry.Gwarantowane 200-300gr więcej.Nie zapomnij wzmocnić wręgi silnikowej.Dodatkowo oblaminuj od środka fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten modelik jest dużo większy od mojego a więc ten motorek powinien bez problemu ładnie go ciagnąć ,wypatrzyłem jeszcze na yutube

i ładnie lata choć ma 4t ,jak zapodam śmigło w razie konieczności 14x4 to ciąg będzie pewnie jeszcze większy choć to w sumie dwusuw to kręci sporo obrotów, nie ma jeszcze konkretnych relacji z eksploatacji tego motorka w naszym gronie ale myślę że nie ma co się za bardzo zastanawiać tym bardziej że są na miejscu do kupienia ,jeszcze jak będę kupował silnik to pojadę osobiście do sklepu a żeby może coś tam zaczerpnąć więcej informacji i przede wszystkim bliżej się przyjrzeć,tak czy inaczej jest to ciekawa zabawka szkoda że troszkę droga ale cóż nie ma za bardzo wyboru...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie modele CMPRO to mało wdzięczne ;) i lotne modele..

Słaba jakość laminatu ,choć może laminat to słowo na wyrost..ciężkawe ,standardowo "wyrywalne" podwozie ,prędkość to podstawa..

Mało kto dobrze wspomina przygody z modelami tej firmy chociaż niektóre latają przyzwoicie(sporadyczne opinie)

Mieliśmy taką Extrę na lotnisku z czterotaktem i lot jak i lądowania zawsze z wielkimi emocjami :) .

Myślę iż nie warto tracić czasu na przygodę z takim modelem ,można się trochę zrazić...mimo wszystko życzę samych pozytywnych wrażeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie modele CMPRO to mało wdzięczne ;) i lotne modele..

Słaba jakość laminatu ,choć może laminat to słowo na wyrost..ciężkawe ,standardowo "wyrywalne" podwozie ,prędkość to podstawa..

Mało kto dobrze wspomina przygody z modelami tej firmy chociaż niektóre latają przyzwoicie(sporadyczne opinie)

Mieliśmy taką Extrę na lotnisku z czterotaktem i lot jak i lądowania zawsze z wielkimi emocjami :) .

Myślę iż nie warto tracić czasu na przygodę z takim modelem ,można się trochę zrazić...mimo wszystko życzę samych pozytywnych wrażeń .

 

Za przeproszeniem pieprzysz od rzeczy. Pełno jest filmów na YT jak one latają. Kolega mam identyczną i nigdy nie zaliczył żadnej kraksy. A loty to ogólnie są emocjonujące. O cm pro jest tak plotka że one nie latają a jak przyjdzie co do czego to każdy model lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. :) (lubię pierzyć jakby co..)

Być może widziałeś niewiele poza tym modelem kolegi ...a pojęcie o emocjach mamy zgoła inne Norberciku...

Jakość i poziom modeli z CMP to jak porównać parówkę do swojskiej szynki...

A latać to nawet cegłą można :P

 

A tak w zasadzie to luzik..dopiero Nowy Rok się zaczął .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak w zasadzie to luzik..dopiero Nowy Rok się zaczął .

 

No właśnie a poza tym temat jest o doborze silnika do extry a nie o firmie CM PRO a w tej extrze jak wzmocni sie podwozie i położy szkło i żywice to model jest naprawdę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie każdy chwali swoje a inne to fe ...,z cmpro miałem wentusa >super maszynka cztery lata wytrzymał bez żadnej kraksy a aktualnie posiadam od 3 lat kunluna też niby g.... a lata super jak go dociążyłem pakietem do 1,5 kg to lata jak ścigacz i bez problemu po dorobieniu klap ląduje gdzie chcę i to na kilku metrach i nawet ten niby żelkot nigdzie nie odskoczył ,ja wypowiadam się zawsze po użytkowaniu modelu a nie na podstawie dziwnych opowieści i to na pewno nie ten dział do takich pogaduszek....

a ja tylko chciałem zaciągnąć języka na tema silnika a reszta opini nie na temat jest mi obojętna i zbędna ........ pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ w takim razie wielkie sorry za wtrącenie 3 groszy... :)

Czasem warto spróbować czegoś innego aby poczuć różnicę..

Życzę więc powodzenia w doborze napędu i dalszego zadowolenia z produktów CMPRO...

Obiecuję się nie wtrącać już więcej :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.