Skocz do zawartości

RealFlight basic 2/4 - jak ustawić MODE4


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem symulator realflight basic w trybie mode 2/4. Działa bez zarzutu w trybie mode 2, ale nie można ustawić mode 4. Zakładałem, że te tryby są możliwe do zmiany w formie ustawień w komputerze. Niestety, w ustawieniu aparatury i wyboru drugiego ustawienia, mode 2 nie zmienia się na mode 4. Aparatura działa jak w trybie mode 2.

Czy znacie jakąś możliwość przestawienia z mode 2 na mode 4 ?

Czy można podłączyć do Realflighta basic Graupnera MX16s?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, bo zmieniałem z mode 1 w 2 bodajże w wersji 3,5 to zmienia się sprzętowo, zresztą podobnie jak w niektórych aparaturach, trzeba rozkręcić tylną ściankę i zmienić blaszkę czy sprężynkę na osi gazu, a potem chyba programowo potwierdzić ale już nie pamiętam. To a`propos zmiany mode 1 w 2 i na odwrót, nie pamiętam w tej chwili jak wygląda rozkład drągów w mode 4, ale pewnie procedura jest analogiczna.

A co do podłączenia własnej aparatury to nie ma problemu, w oryginalnym pudełku (ale wersji pełnej) jest przejściówka do popularnych aparatur typu graupner/JR i futaba, z pytania rozumiem że w wersji basic nie ma.

Wydaje mi się że tego typu przejściówki sa do kupienia, kiedyś widziałem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre chęci, niestety zmiana z Mode 2 na Mode 1 nie była moim zamiarem. Próbowałem też przez przejściówkę podpiąć aparaturę (MX16s), ale program Realfligt basic jej nie widzi (pod Windows 8).

Chyba jednak błędem jest zakup wersji uproszczonej, jeżeli liczy się na niestandardowe ułożenia drążków, nawet w sytuacji gdy sprzedawcy wpisują Mode 2/4 lub 1/3, co jest częste na stronach oferujących wersje Basic.

Zatem, płynie z tego jedna rada: jak chcecie mieć program i możliwości rozwojowe, a tak trzeba założyć, to należy zainwestować w wersje wyższe tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.