Skocz do zawartości

F - 100 reaktywacja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie reaktywacja modelu który bardzo lubiłem. Maszyna wysłużona i dość pokiereszowana przy zetknięciu z zniemią (widać na słabym filmie - akcja na końcu).

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sls06UyFTjQ

 

i1rf.jpg

 

vzuh.jpg

 

 

Plan jest następujący:

Usunąć fabrycznie linie podziału blach

Całość wygładzić i poprawić to co jest do poprawy

Pokryć model tkaniną szklaną bądź papierem w celu nadania gładkości i wzmocnienia całej konstrukcji

Wyposażyć model w podwozie które będzie działało

Zmienić napęd

 

Etap pierwszy już jest rozpoczęty, zaszpachlowałem wszystkie dziury i fabryczne linie. Całość jest wstępnie przeszlifowana. Zastanawiam się czy użyć laminatu czy kryć papierem na wikol, a może do styropianu jest jeszcze lepsza nie znana mi metoda ?

 

Obecnie wygląda to tak:

 

ekl2.jpg

cdqo.jpg

 

 

Co myślicie o użyciu 12 łopatkowej turbinki np changesun? Nie miałem z nimi doświadczenia a podobno dźwięk jest niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zasilnie - planuje 8s w konfiguracji 2 pakiety po 4s szeregowo lub 10s - 2 pakiety po 5 cell te drugie akurat mam w ilości 4 szt. A jak jest z wydajnością tego napędu? Da się z tego wyciągnąć ponad 4 kg bez jakiś ekstremalnych zabiegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego CS posklejałem w celu wyważenia statycznego.

Jednak mam za słabą wyważarkę i zamówiłem nową.

Z pobieżndgo testu na 4S i silnikiem kv1800 pobiera 40A - czyli 10A (lub 25%) więcej od zwykłej EDF 90 w tej samej konfiguracji.

 

Dźwięk super, ale docelowo ma być na 8S - czekam więc na wyważarkę i myślę nad silnikiem...żeby zrobić pomiary.

Jaki silnik planujesz pod 8S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.