Skocz do zawartości

Hawker Sea Fury - relacja


mgr

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem budowę Hawker-a Sea Fury. Buduję wieczorami i powoli jako iż jestem początkującym modelarzem.

Planowane materiały to głównie depron (podkłady), sklejka / balsa na wzmocnienia.

Drukuje w domu plany i składam je w całość. Znalazłem plany w formacie DWG. Ponieważ nie mam AutoCad-a,

importuje je do programu MS Visio. Tam mogę model rozbić na poszczególne elementy wyskalować i poukładać

na kartkach A4, aby składanie w całość było jak najprostsze.

 

Dane modelu:

Rozpiętość: 1,20 m

Długość: 1 m

Waga: jest mi ciężko ocenić ile wyjdzie - planuję poniżej 1 kg już w gotowości do lotu.

 

Rozpocząłem od budowy kadłuba.

post-13655-0-59664800-1389204125_thumb.jpg

post-13655-0-48027900-1389204215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami...

 

Wstawiłem "podłogę" w kabinie, dorobiłem osłonę silnika, umocowałem porządnie przednie wręgi.

Dodałem wzmocnienia w miejscu montażu statecznika poziomego.

Wyciąłem też sam statecznik.

 

Dodatkowo wyciąłem też żebra do budowy skrzydła. Wycięte są ze sporym naddatkiem który będę szlifował.

post-13655-0-30813700-1389292904_thumb.jpg

post-13655-0-86105200-1389292907_thumb.jpg

 

Czekam na dostawę sklejki aby dorobić resztę wzmocnień.

W planach mam też zamiar dorobić ze sklejki wręgę o którą mocowane jest skrzydło (na zdjęciu 2 licząc od lewej).

Będzie to też baza do oparcia dla łoża silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Projekt zatrzymany. W takiej postaci tj. konstrukcyjnie z depronu nie da się zbudować tego modelu. Ilość wstawek sosnowych, sklejkowych przewyższyła by ilość depronu. Projekt nie jest do końca nie udany bo czegoś mnie nauczył - nie należy się zbyt wcześnie porywać się na takie konstrukcje.

Być może kiedyś do tego modelu wrócę bo bardzo mi się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz - wymaga on tradycyjnej budowy. Plan z którego korzystałem też był ukierunkowany na balsę i sklejkę. 

Aktualnie próbuję sił w drewnianej konstrukcji budując JAK12M. Idzie dobrze, choć jest mały przestój przede wszystkim w relacji.

Hawker na chwilę obecną wydaje mi się po prostu za trudny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.