Skocz do zawartości

Samolot do budowy


plish

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec jest juz wiele tematow jakie samoloty itd. ale ja szukam konkretnych planow (z jakims opisem czesci, wykonania) jestem poczatkujacy mam 3 samoloty (1 kupilem, 2 zrobilem z depronu) ale teraz mysle o zrobieniu czegos innego mam dosc juz depronu! i raczej nie chce juz z nim miec do czynienia :) i szukam jakis planow do wydrukowania w sakli 1:1. Mam aparature 3 kan. silnik 400 i jakies chinskie serw :) bylbym wdzieczny za umieszczenie linkow, albo z kad moglbym takie cos wziasc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

chodzi mi o plany budowy samolotu wraz z opisem. Material z jakiego samolot ma byc zbudowany ma byc inny niz depron. prosze o pomoc i podanie linkow do stron badz opis tutaj. Aby samolot latal przy uzywaniu lotek. nie jestem jakis wybitny z polskiego ale wydawalo mi sie ze w miare przejzyscie tam napisalem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumialem... Tylko zaden model nie przychodzi mi do glowy..

Moze Piperek, ale łopatologicznego opisu budowy do niego nie widzialem..

Na pewno Rwd-5 Schiera, ale do niego opisu bardzo dokladnego nie ma, poza tym jest to dosc skomplikowany model... Ale obydwa nadaja sie do sterowania aparatura 3 kanaly i na silnik 400 pojda, choc pewnie z przekladnia..

 

baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie roszczeniowa postawa, coś mi to przypomina... Przerobiłem na nasze potrzeby. Powinno być napisane mniej więcej tak:

 

Szukam planów jakichś... W sumie sam nie wiem czego chyba samolotu, ale mogą też być inne, ważne żeby szybko mi tu podrzucić. No i żeby to nie była jakaś kaszana bo mój lapek byle czego nie przyjmuje.

Dodam jeszcze, że nie mam czasu (ani chęci) na czytanie całego tego forum bo jest zbyt długie i nudne.

Dajcie mi szybko jakiś link. Ma być plan-nówka, instrukcja złożenia, materiały, jakieś inne bzdury i ogólnie ma być gitara. Byle czego nie będę ściągał bo mi łącze wlecze.

Żeby nikt sie nie dopieprzał to tekst po kątem ortografii sprawdził mi mój siedmioletni syn. Chyba jest OKI , co nie ?

No, do roboty chłopaki. Nie opieprzajcie się! Czekam i pozdrawiam.

Fan RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kropki, przecinki oraz wielkie litery odkładasz jako materiał do budowy modelu? :shock:

Być może więcej osób by ci pomogło, gdyby przeczytanie twojej radosnej twórczosci nie wymagało aż tyle wysiłku... Post to nie "sesemes" pisany za pomocą T9, tu można spokojnie popracować nad edycją tekstu. No ale skoro ty olewasz forowiczów, to oni też nie będą się narzucać... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przepraszam, ale jakoś nigdy na coś takiego nie zwracałem uwagi, obiecuje poprawe! A moze byśmy wrocili do głównego tematu??(plany samolotu) (gramatyka ok??) i spróboje jakies zdjęcie znaleźć jak to jest takie ważne jeszcze niegdy nie spotkałem żeby na forum tak ważna była ortografia ale ok postaram sie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plish, Tomku .

Jezeli zapoznasz sie z zawartoscia tego forum - to zauwazysz z pewnoscia, ze staramy sie tworzyc je na jak najwyzszym poziomie.

Poczytaj ostrzezenia uzytkownikow i staraj sie nie powielac ich bledow.

Rob podglad tekstu, ktory zamierzasz wyslac - im czytelniej napiszesz tym wieksza szansa na odpowiedz.

Pamietaj - im powazniej traktujesz nas - tym powazniej my bedziemy traktowac Ciebie.

 

Za pomogl - dziekuje, ale nie trzeba bylo - jak obeznasz sie z naszym forum to zobaczysz, ze na pomogl trzeba nieco ciezej popracowac ;)

Pozdrawiam

PS. milo sie rozmawia z kims kogo widac - wiec wstaw szybko zdjecie i wszyscy tu Cie pokochaja :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jest minimalnie lepiej, więc zaczynamy.

Pisałeś Tomku, że interesuje Cię model z "pełnym" sterowaniem, czyli lotki, kierunek, wysokość i obroty silnika.

Jeśli nie interesuje Cię RWD by Skazoo, które IMHO jest wdzieczną konstrukcją dla nowicjusza, to może ta pozycja będzie lepsza.

 

http://www.aerosquare.com/content/view/20/50/lang,en/

 

Wprawdzie konstrukcja też depronowa, ale przy odrobinie chęci można naprawdę zrobić śliczny model. Jesteś początkujący, więc będzie dla ciebie łatwiej i taniej dłubać w depronie. Nie ma co się boczyć, z czasem nabierzesz wprawy i zaczniesz budować z balsy, a jak nie to będziesz zadowolony że masz mniej kasy w plecy. Ściągnij plany, posklejaj, popatrz. Krok po kroku jest opisane co i jak zrobić. Strona jest po angielsku i plany też, ale do tego to zacznij się przyzwyczajać. Obejrzyj konstrukcje już latające, są tam przedstawione też ukończone modele. Nawet na naszym forum kolega @a_skot budował ten model. Części wycinane są CNC, ale bez najmniejszego kłopotu poradzisz sobie zwykłym nożykiem do tapet. Powodzenia.

Aha, i nie nadymaj się tak szybko, cierpliwość w modelarstwie to cnota;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a plany tego Pat Mate są tu gdzieś na forum? -Bo widziałem baxter12 że Ty go zbudowałeś- czy gdzieś w google szukać? Bo na forum szukałem i nie znalazłem:( W mniej wiecej jakiej cenie byście mi polecili ap. 4 kan.?? Czy opłaca mi się takową kupować czy lepiej kupić np 6-kanałową i mi starczy na dłużej?? Bo kolega mi tak polecił i się wacham... z tym że 6-kan. to już z 700 zł trza dać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.