Skocz do zawartości

co nowego w mini kamerkach?


SP-LUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuję małej , lekkiej kamerki, o długim czasie działania na baterii , nie do FPV , lecz do nagrywania na karcie . Docelowo ma polecieć pod balonem z helem wyyyyysoko :) , lecz ma służyć równiez na pokładzie modelu.

Co do jakości .. oczywiście jak najlepiej , ale interpolowane "hd" rodem z kamerek breloczków tez wystarczy .

Koszt , do ok 100 pln - nie hce wypuszcac gopro za tysiac pln w nieznane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę ale ... kamerka pierwsza ma wg specyfikacji "tylko" 80 min pracy. Dla modelu to dużo ,ale ja zamierzam wysłac to w stratosfere ;) a taki lot , to średnio 3 godz .

Będzie to mój pierwszy tego typu lot , więc ma być naprawde niskobudżetowy...

W razie wtopy strace 300 pln a nie 1500 .

Pod balonem ma być kamerka , logger gps i lokalizator gps - gsm ,który wyśle koordynaty na komórke po wylądowaniu ( te dwa ostatnie może uda mi się pozyskać w jednym urządzeniu) logger gps , który posiadam moze pracowac non-stop kilka dni ,więc problem z głowy , pozostaje temat kamerki .

Gopro odpada z uwagi na koszt i ryzyko utraty . badam jeszcze opcje przerobienia prostego aparatu kompaktowego na zasilanie z pakietu modelartskiego 3S , 2200 mAh , musze sie tylko podpiąc do aparatu przez stabilizator napiecia , ale to plan awaryjny , bo pakiet waży , a masa moim wrogiem :)

Póki co szukam kamerki co zadziała bez przerwy ze 3 godz i będzie lekka .

 

Ideałem była by kamerka zasilana zwykłymi paluszkami , wtedy mógłbym połaczyć kilka rownolegle i zwiększyć czas działania ..

 

Znalezione dosłownie przed chwilą ..

http://www.youtube.com/watch?v=mHWGtZu2_f8

Podoba mi się ostatnie zdanie w opisie :

"Filmed with 3 low-budget keychain 808 camera's #16 #18"

mam wersje #16 i moja na bank nie działa tak długo .. moze wiecie jak sie podpiąc do "bebechów" z dodatkowym zasianiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć przez USB odpowiednie piny lub dolutowując przewody do kabelków lipolka. Tylko kwestia pomieszczenia zapisu ale na 64GB to już spokojnie powinno wystarczyć. Tyle, że za 100złnie dostaniesz tanie i dobrej kamerki. 808 na głowę bije Mobius ale o koszt 200 paru zł z ebaya lub 300 z allegro. Masz jednak chyba złe podejście do tematu szukając taniej kamerki do takiego przedsięwzięcia. Bez zabezpieczenia cieplnego szybko przestanie pracować. O kwestii pozwlenia na taki lot nie rozmawiamy bo pewnie będzie to uzgodnione z odpowiednimi instytucjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć przez USB odpowiednie piny lub dolutowując przewody do kabelków lipolka. Tylko kwestia pomieszczenia zapisu ale na 64GB to już spokojnie powinno wystarczyć. Tyle, że za 100złnie dostaniesz tanie i dobrej kamerki. 808 na głowę bije Mobius ale o koszt 200 paru zł z ebaya lub 300 z allegro. Masz jednak chyba złe podejście do tematu szukając taniej kamerki do takiego przedsięwzięcia. Bez zabezpieczenia cieplnego szybko przestanie pracować. O kwestii pozwlenia na taki lot nie rozmawiamy bo pewnie będzie to uzgodnione z odpowiednimi instytucjami.

 

pozwolenie - odpowiedni formularz do PAŻP + telefon do FIS ( dzwonie regularnie jak latam na glajcie ) , zabezpieczenie cieplne - chemiczne ogrzewacze do rąk i / lub benzynowe , na alledrogo za 30 pln , na 20 ml benzyny grzeje 12 godzin , to wszystko zamknięte w pudełku styropianowym

 

Uparłem sie na tanią kamere , bo nie wiem , jak mi pójdzie temat odnalezienia ładunku , dlatego nie wysle Gopro.

Jak nabiore wprawy ,to bede wysyłał wiecej sprzetu , termometry , barometry itp .

Może uda mi sie wejśc w temat APRS ( radiowy przesył danych z GPS-a ) , ale póki co nie potrafie zbudować takiego urzadzenia , wiec

musze czekac , aż spadnie i wysle mi koordynaty na komórke , potem w auto i wio ponad 100 km w nadziei ,ze ktoś nie sprzątnie ładunku ( będzie list z opisem co to i nr tel ) , ale jak ktos zobaczy kamere za 1000 pln to raczej nie odda :/

 

Jak opanuje temat śledzenia balonu "na żywo" i odnajde go w chwile po wylądowaniu ,to wyśle droższy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę gopro możesz kupić już od 300zł - oczywiście gopro 1. Ja oczywiście życzę powodzenia i z ciekawością czekam na pierwszy materiał filmowo zdjęciowy. Właśnie - z fotkami miałbyś łatwiej ; obi i gopro wykonują je z ustalanymi interwałami np. co kilka lub kilkanaście sekund.

A konkretnie jak wysoko zamierzasz polecieć? W dolnej części stratosfery - temperat. -55st ae w górnej cieplej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.