Skocz do zawartości

Jak długo lata motoszybowiec?


Zefel82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu motoszybowca. Na razie moje typy to ASW-28 i ASW-17 w wersji ARF. Do tego Turnigy 9x. Zastanawiam się jak długo można latać motoszybowcem na jednym pakiecie przy założeniu, że silnikiem wyciągamy model na pewną wysokość wyłączamy silnik i szybujemy? I tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zacznę od kwestii wyboru modeli:

Miałem ASW 28 (do przedwczoraj) i szczerze odradzam go jako pierwszy model, a już na pewno nie ze standardowym zespołem napędowym, bo jest koszmarnie słaby. Model bardzo ładny, ale mocno niedoskonały. Potrzebuje stosunkowo sporej prędkości by nie przepadał na skrzydło (luuuuubi to bardzo robić), a gdy leci za szybko to skrzydła dostają padaczki :D U mnie wrócił do łask po zmianie regulatora na obsługujący pakiety 3s, powiększeniu lotek i odcięciu wingletów (ale to już po nabraniu wprawy w lataniu).

Co do ASW-17 (pewnie także z oferty Pelikana) to poczytaj ten temat.

Do spokojnego łatwego szybowania chyba najlepiej kupić EasyGlidera - końcowa cena będzie nieco większa niż ASW-28, ale na pewno dłużej wytrzyma :)

Ja obecnie przymierzam się do Vento (raczej mało popularny, ale wygląda ciekawie), jak oblatam do wyrażę swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem swoją przygodę lotniczą od ASW-28, nie jest to majstersztyk modelarski ale umówmy się, że cena robi swoje. Nie ma mocnego napędu tak jak napisał jeden z przedmówców, ale w pierwszym modelu nie musisz mieć windy która w parę sekund wyniesie Cię na 100-200m. Co do przepadania, to przepada jak każdy model po przeciągnięciu ale moim zdaniem robił to wyrozumiale... tzn. bez żadnych niekontrolowanych korków itp. Po gibnięciu na skrzydło traci parę metrów wysokości ale bez tragedii, po prostu trzeba się uczyć poprawnego pilotażu i nie przeciągania.

Patryk dobrze radzi, na początku zależnie od talentu będziesz miał więcej lub mniej kretów i często ciosy będą przyjmowane na nos modelu a kiedy jest tam napęd naprawa jest i trudniejsza i kosztowniejsza, tak więc śmigło pchające zawsze oszczędzi trochę kosztów i pracy przy naprawach modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym śmigłem pchającym, ja w ASW do samego końca miałem fabryczne śmigło :)

A co do mocy zestawu napędowego miałem na myśli kwestię taką, że wyciągnie ASW-28 na silniku było strasznie męczące. Zmieniłem regulator i pakiet z 2s na 3s i na standardowym silniku i śmigle wyciągałem ASW pod kątem 40-45st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ASW 17 od Rplanes i sobie chwalę. Zainstalowałem trochę za mocny silnik turnigy z pakietem 3s 1300 i 45minut dało radę na nim wyciągnąć. Jeżeli to pierwszy model to znajdź sobie na prawdę spory kawałek pola, bo dobieg do lądowania jest długi, a taki szybowczyk 2 metrowy potrafi nawet 30cm nad ziemią przelecieć jeszcze kilkanaście ładnych metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Wszystkie załączone linki przeczytałem i chyba jednak na początek pójdę w śmigło pchające, coś jak Sky Surfer 2000 itp.Potem pomyślę o jakimś "ładniejszym" szybowcu. Na symulatorze (ClearView) jakoś mi idzie,ale trenuję na padzie z PS3 :) . Muszę sobie sprawić turnigy 9x i na tym poćwiczyć.

-----------

OK, turnigy 9x zawitało u mnie w domu :). Kolej na pierwszy samolot. Wybór padł na sky surfer. Zastanawia mnie tylko czy jest możliwość łatwego montażu i demontażu skrzydeł np. przed każdym lotem? Chciałbym wersję 2 metrową, a nie mam zbyt dużo miejsca w mieszkaniu. W przeciwnym razie raczej kupię wersję 1400. Może ktoś z użytkowników się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.