Skocz do zawartości

Niedziela na Mehoffera...


Emhyrion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne. Dodałbym do tego jeszcze za słaby silnik... Cóż, bywa,,,

Pawle to nie wyglada na slaby silnik bo model sprawnie sie rozpedza, bardziej skłaniał bym sie do tego co napisał Włodek. Rzucanie do gory modelu tez nie 'pomaga', rozumiem ze to był oblot? Mało miejsca tam jest polecam z tych okolic lake przy kosciele na Sprawnej, mniej drzew tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak... RWD nie było moim modelem tylko kolegi grzeee, ja jedynie robiłem za operatora kamery :)

 

Samolot był na moje oko bardzo źle wyważony. Walił się na skrzydło, co ciekawe prawie zawsze prawe. Silnik nie dawał rady go pociągnąć, to był mały bzyczek z samolotu ważącego w HK jakieś 600-700g, RWD - choć nie wygląda - ważył kilogram jak nie lepiej. Do tego dochodziły zwichrowania na lotkach, na płatach, wady produkcyjne (depron oklejany papierem troszkę się wyboczył podczas schnięcia)

Przy pierwszej próbie złamane zostało śmigło, które zostało zastąpione zdjętym ze Spitfire'a zawieszonego wcześniej na drzewie, bynajmniej nie do spaliny, tylko pod elektryka. Przy okazji się okazało, że Grześ pierwsze śmigło założył tyłem do przodu. Wow...

Ale i na nowym nie było lepiej. Nie pomogło też zmniejszenie wychylenia sterów i lotek. Generalnie RWD robiło w powietrzu co chciało.

 

Co do Spitfire'a to kompletnie nie wiem, co jest nie tak, ale samolot też żył własnym życiem. Skłon i wykłon ustawiony wg wskazań, silnik z nadwyżką mocy, wyważony wg wskazań, a mimo to nie leciał tam gdzie chciałem. Na filmie widać... Jedno co mi się udało zrobić to zawis i płaski korkociąg. Ale potem znów robił co chciał. Dziwny jakiś... Jeszcze z nim powalczę, w sumie nic mu się nie stało, ale musi mi przejść złość na niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.