Skocz do zawartości

Bałagan na Allegro


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie koledzy modelarze. Mam małą prośbę, Przeglądając Allegro dział kolekcje... samoloty i szybowce trafiam na masę helikoptero podobnych aukcji a przecież wybrałem dział samoloty i szybowce! Staram się zgłaszać to naruszenie zasad ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o zgłaszanie aukcji które nie pasują tematycznie. Allegro nie upilnuje wszystkiego ale MY użytkownicy możemy temu dopomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i allegro na bałagan ma <cenzura>. Raz na kilka zgłoszeń ktoś się czymś ich strony zainteresuje. Tak to jest gdy ma się monopol, najważniejsze że kasa od <cenzura> spływa którzy i tak nie maja alternatywy....

Edytowane przez Zefirek
Proszę nie używać wulgaryzmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o "allegro" tylko o nas. To dzięki nam ich monopol się kręci. Koledze z forum usuneli aukcje bo zawyżył cene wysyłki, to może jak my pozgłaszamy troche aukcji to z tym coś też zrobią. Chodzi o nas, żeby nam sie lepiej oglądało oferty a nie szukało czegokolwiek pomiędzy śmieciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i allegro na bałagan ma <cenzura>. Raz na kilka zgłoszeń ktoś się czymś ich strony zainteresuje. Tak to jest gdy ma się monopol, najważniejsze że kasa od <cenzura> spływa którzy i tak nie maja alternatywy....

I żeby tak nie było trzeba reagować,tego typu myślenie sprzyja kretactwu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałagan , bałaganem a co Koledzy powiecie na tego gościa http://allegro.pl/sh...hp?uid=34996552 Przed końcem ubiegłego roku wielu modelarzy użytkowników forum padło jego ofiarą . W ciągu około 2 tygodni uzbierał , aż tyle minusów. Swoją droga kiedyś można było w aukcji zablokować "kopertki itp" w tej chwili taka opcja jest niemożliwa i sytuacje będą się powtarzały. Chodziły mi nawet po głowie przypuszczenia , że to może być ktoś z modelarzy z Mielca, bo ten ktoś bardzo precyzyjnie określił w "swoim" adresie numer domu na ulicy która ma tylko kilka domów. Mianowicie podał ulicę P..... nr.10. Nie podał numeru 100 lub 200 , bardzo precyzyjnie podał numer którego nie ma. Albo mieszka w pobliżu albo się nudzi i do perfekcji opanował google street. I jak tu się uchronić przed takim atakiem kiedy taki delikwent na kilka sekund przed zakończeniem aukcji przebija wszystkich - może jakieś wskazówki /porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że niektórzy celowo wrzucają swoje klamoty nie tam gdzie trzeba. Miałem do czynienia z jednym takim sklepem, gdzie kulturalnie napisałem, że Państwo pomylili działy, bo zabawkowy jest gdzie indziej. Jednak zero odezwu i jakiejkolwiek reakcji. Zgłosiłem allegro po 2 dniach bo dalej tak samo wystawiali i też się nic nie zadziało. Po pewnym czasie chyba sprzedawca sam zrezygnował z zaśmiecania z powodu zerowej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy modelarze. Mam małą prośbę, Przeglądając Allegro dział kolekcje... samoloty i szybowce trafiam na masę helikoptero podobnych aukcji a przecież wybrałem dział samoloty i szybowce! Staram się zgłaszać to naruszenie zasad ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o zgłaszanie aukcji które nie pasują tematycznie. Allegro nie upilnuje wszystkiego ale MY użytkownicy możemy temu dopomóc.

 

Bez urazy. Nie masz nic innego do roboty ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż to prywatna sprawa gdzie i co kto wystawia na sprzedaż. Jeśli aukcja kończy się sprzedażą i zadowoleniem sprzedającego to o to chodzi.

Sam jak mam coś do sprzedaży modelarskiego, to większość wystawiam w dziale samoloty i szybowce bo mam wrażenie iż ten dział przegląda spora grupa ludzi co potwierdza się z reguły błyskawicznie zakończonymi transakcjami :) .

Są przecież filtry gdzie można określić stan,cenę,popularność ,czas do końca,czy wyszukać alfabetycznie.

Zgodzę się iż jest to drażniące w przypadku przeglądania ofert aut danej marki gdzie trafia się czasem zupełnie nagle inna :D .Po prostu wtedy zastanawiam się czy to celowe czy ktoś zamieszczający ogłoszenie ma nie po kolei w głowie...

Tak więc Marcin ,nie ma co zawracać sobie głowy pierdołami.. ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Po co ma ktoś jak frajer odwalać robotę za kogoś innego, aby tamten mógł sobie beztrosko nabijać kabzę! Chyba nietrafiony to myślenia. Jak by płacili za trafne zgłoszenia to co innego.

 

Rafale, ale po to są porobione działy i kategorie żeby wszytko było przejrzyste. Mnie wkurza jak szukam konkretnej rzeczy i aby ją znaleźć to muszę się przebić przez całe mnóstwo ofert niebędących tam gdzie trzeba. A jak widzę aukcje w nie tym miejscu co trzeba to dla zasady nie kupuje bo najwidoczniej sprzedawca nie ma pojęcia czym handluje albo jest nierozgarnięty i nie potrafi wystawić aukcji, a jak nie umie wystawić aukcji to tym samym może mieć problem z wysłaniem tej rzeczy, bo podróż w miasto to bardziej złożona czynność niż uruchomienie przeglądarki i wpisanie adresu na swoim komputerze. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie, nie zrozummy się żle.. :P

Jestem jak najbardziej za podziałem na kategorie ,działy i właściwe umieszczanie ogłoszeń -patrząc choćby na forum gdzie są odpowiednie działy do konkretnych modeli,silników ,aparatur itp itd.i jest porządek.

Oczywiście iż np.sprzedając aparaturę na allegro zamieściłem ją w dziale aparatur jednak nie widzę przeszkód aby pewne rzeczy powiązane mocno z modelami wystawiać w dziale z nimi - i nie interesuje mnie iż ktoś ma z tego tytułu problem,że nie znalazł tego w innym dziale -mnie interesuje iż zamieszczam ogłoszenie ,sprzedaję,dostaję koment. i jestem zadowolony. Egoistyczne ? może i tak ..

Sam jestem klientem i czasem czegoś szukam na allegro, potrafię się ogarnąć aby coś odnależć choćby korzystając z głównej wyszukiwarki ,

nie dumam nad tym czemu to jest tam a nie tu,ważne że jest i ma dobrą cenę.Weryfikacja sprzedawcy i towar ląduje u mnie albo i nie ...

Strasznie lubię takie tematy...a to allegro drogie ale i tak tam sprzedaję,albo że pełne oszustów ale i tak tam kupuję albo że bajzel to wspólnie posprzątajmy ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to irytuje. Szukam czegoś konkretnego a tu masa innych pierdół zupełnie nie związanych z tym czego szukam.Czasem jak się nudzę to zgłaszam ale efektów nie zauważyłem. Zauważyłem za to, że ten bajzel robi się coraz większy. Też skłaniam się ku teorii że niektóry liczą na większą "oglądalność" jak wrzucą coś do popularnej kategorii i tym samym większe szanse sprzedaży. Z tego właśnie powodu rzadko zaglądam na tablicę - brakuje mi tam kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.