Skocz do zawartości

Virus 2,5E - moje 5 gr.


Gość Jerzy Markiton

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis widziałem kadlub el. do Respecta. 10s wchodzi bez problemu, kołpak 40mm, pełno miejsca w przedziale serwisowym. Cały przód te kewlar. Rewelka.

Jakby ktoś poszedł w tym kierunku i byłby zainteresowany mocnym napędem to mam silnik 6-10s s-neu1512 1.5y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jurek nie przyrównuj tyfusa do respecta to przecież inna liga poza tym koledzy silniczki ponad "kilowałek" to nie rekreacja i może się toto rozpierdzieć na prostej . I proszę nie dziwić się mojej opinii na temat x coś tam bo widziałem skrzydła od 2 metrowej zboczówki w której wymeldowało się górne pokrycie z dźwigarem z węża węglowego od dolnego pokrycia koledze z Bielawy . A jak ktoś ma mnie ochotę przekonać że tyfus wytzrmya to test jest prosty pion z 300m wyrównanie na 10 i parę zakrętów a ja tak robię respectem z kilogramem gruzu na pokładzie:

A jak ktoś ma ochotę wykopywać s-neu z trawnika i resztek tyfusa z gleby to może sobie potestować ile to warte .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cenowo porównywalny z Virusem?

Piotr nie ma porównania zarówno w dotyku jak i w cenie. Też widziałem też macałem i teraz muszę ochłonąć coby żony nie wystawić na alledrogo w celu pozyskania środków. :D

A silnik można wstawić o średnicy od 40 do 60 mm wedle uznania pilota. A miejsca to faktycznie jak Jurek napisał, turbina wchodzi bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - Podpadłeś mi na maxa!  :D  Moja żona słyszała jak dyskutowaliście o modelach "za 500zł" :P Chyba teraz ja muszę porozmawiać z Twoja żoną :)


Trochę zdjęć Respecta. I kadłub elektro nr 001 (niestety wysłany za granicę)

http://respectf3f.weebly.com/gallery.html


Ciągnie ! Termika jest bardzo fajna, ale zbocze - lepsze !
Muszę objechać lokalne punkty w poszukiwaniu sztangi miedzianej lub mosiężnej na balast i pod jej wymiar zrobić rurę do kadłuba.
Kit wisi za oknem równo więc latania raczej nie będzie.
Tak w ogóle to miało być odwrotnie - do elektryka i termiki - usterzenie krzyżowe a na zbocze - "V". Wyszło, jak wyszło...
- Jurek

a tu nie jest tak bardzo drogo: http://sklep.hart-metale.pl/prety-kwadratowe-mosiezne,97.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłes :)

Jurku, dalej nie wiem ile jest miejsca pod bagnetem, ale pakiet 5S 2200 (toxicowy) przelatuje z luzem od silnika za "przedział serwisowy" oczywiście gdy brak bagnetu.

Dziś zapewne też macie piękna pogodę - wozisz się na hałdzie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przy tym "0" na hałdzie nie ma co szukać. Chyba, ze podziwiać widoki. Ładuję akumulatory i wracam na "moją" łąkę.

Pytałem o wysokość bo interesuje mnie, jakie pakiety wejdą. Toxic ma 43mm i to ogranicza pojemność (rozmiar) cel. Bez bagnetu raczej trudno latać ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W kadłubie elektro respecta na nasadzie skrzydła na szerokość jest 50mm na wysokości spływu 40mm szerokości a wysokość pod bagnetem jest bardzo podobna ok 44mm . W ryj wejdzie normalny outruner nawet o średnicy 50mm !!! przymierzałem ROXXY 5065/07 nie wystaje nawet za przednią krawędź kabinki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Respect jest zdecydowanie optymalizowany pod F3F wystarczy porównać topowy model F3B do respecta i będzie widać spore różnice . Polatać nim w F3B oczywiście się da jednak nie jest to model idealny do F3B tak samo jak modele F3B nie są idealne do latania na zboczu . Prawda jest taka model do wszystkiego to model do niczego ... Jedno co wyraźnie można powiedzieć rerspect lubi być ciężki i taki dobrze lata przy słabych warunkach więc będzie świetnym modelem do wersji elektrycznej i przy masie typu 2700-2900g będzie latał bardzo dobrze nawet w słabych warunkach ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Dzięki za informacje.

Taki Phasorek jak mój, tylko ten wolniejszy, 2700/1V i 8-10 celek lub S-Neu od Marcina - mogła by być fajna zabawa !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Po zaplanowanej przerwie - powrót do Virusa.

Nie jest tego dużo, ale zawsze coś do przodu. Wylaminowana rura do balastu aktualnie pod pompą:

Coś się ewidentnie chrzani. Ani dołączyć zdjęć, nie widać ich w podglądzie, nie można edytować swojego postu...

Wczoraj przywiozłem od Michała Skarwiego hak do Virusa. Można wklejać nim dostęp utrudni rura na balast. Wyedytowałem sobie również dźwignię statecznika poziomego z 2mm laminatu. Można odpalić "ręczny ploter" - jak to fajnie nazwał Tomek Motylasty.

Rozstaw osi bagnetów statecznika - 39,5mm (!) wskazuje, że do tego modelu brak jeszcze szablonów czy wzorników (?). Długość ramienia (69mm) wyznacza już wklejony pancerz bowdena i otwór w stateczniku pionowym na bagnet. Pozostało się dopasować.

Teraz to już nic nie rozumiem....

Napisałem kolejny post a jakiś chochlik je scalił....

Pozdrawiam - Jurek

post-186-0-91392500-1396902988_thumb.jpg

post-186-0-63798800-1396904176_thumb.jpg

post-186-0-91431200-1396904205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.