Skocz do zawartości

Virus 2,5E - moje 5 gr.


Gość Jerzy Markiton

Rekomendowane odpowiedzi

I dobrze ze lata z fantazją. Nudnych pilotów jest cała masa ;)

 

Ty toxika chyba mocniej katujesz nawet wengiel tego nie wytrzymał.... dlatego nie mogles,, go komuś wepnąć ...wlasciwie nie masz gdzie latac w swojej okolicy- :lol: dlatego wersja toxika tez elektryk...chcac porównywac modele najpierw musilbyś je miec..i nimi trochę polatać

Toxica elektrycznego miałem pierwszego :P i dalej mam. Potem stwierdziłem ze to mało i za spokojnie. Bo mam gdzie latać Janie.

A modele czasami tłuke. Na zboczu cieżko modelu nie uszkodzić, szczegolnie jak człowiek sie uczy i lata szybciej niz wolniej. Usterki nie były poważne, bo samodzielnie naprawiam. Wszystkie modele latają-wciąż rewelacyjnie.

Ale chyba gdzies odbieglismy od tematu ;)

Jurek zapewne Virusem tez sie wybierze na hałdę sprawdzic jak model sobiecradzi przy lataniu zboczowym ;) i tez zda nam relacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje podziwiać modele z mawi i od Kwarcinskiego , obie propozycje są z natury rekreacyjne , jednak jeśli mam ocenić wykonanie modeli , konstrukcje i jakość biorę Kwarcińskiego bo mawi to dno techniczne , technologiczne i jakościowe poczynając od przekładki z balsy w której ktoś zapomniał o tkaninie od środka przez zamknięcia lotek z balsy z włóknami wzdłuż po dźwigar z rury węglowej przyklejonej ledwo co do pokrycia i stanowiące dźwigar . Po kolorze laminatu zaczynam wątpić że wykonano to z żywicy typu LXXX a raczej E53. Wsadzanie do tych modeli balastu czy silnika powyżej 500W to rosyjska ruletka tym bardziej że bagnet raczej śmieszny tak długością jak i średnicą . Zdecydowanie jeśli ktoś nie chce Kwarcińskiego to już lepiej zrobi jak kupi sobie model z modellotu z Bielawy mimo że to fornir .

 

Ja bym chętnie zobaczył konstrukcję Kamyczka, wykonaną od podstaw w której zawarta była by jego cała wiedza i doświadczenie z takimi modelami. Z zastosowaniem technologii rodem z kosmosu i super materiałów w przystępnej cenie. B) W końcu wielu czołowych zawodników tworzy własne konstrukcje, a teraz tyle ma co sobie pogada :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zobaczył ...

A widziałeś różnice w budowie modelu i w locie W JEDNAKOWYCH WARUNKACH miedzy modelami z Mawi i Modellot?

A czy widziałeś różnice w cenie odpowiadających sobie wielkościowo modeli obu producentów?

Wytłumacz pojęcie "przystępnej cenie" Czy chodzi o wartość bezwzględną czy o różnice do modeli wykonanych w "technologii rodem z kosmosu"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś różnice w budowie modelu i w locie W JEDNAKOWYCH WARUNKACH miedzy modelami z Mawi i Modellot?

A czy widziałeś różnice w cenie odpowiadających sobie wielkościowo modeli obu producentów?

Wytłumacz pojęcie "przystępnej cenie" Czy chodzi o wartość bezwzględną czy o różnice do modeli wykonanych w "technologii rodem z kosmosu"

 

Nie, nie widziałem różnicy w locie modeli z Modellotu i z Mawi, bo nie posiadam modelu z Modellotu, ani żaden kolega z lotniska. Co do budowy to raczej trudno nie zauważyć różnic, choćby budowa skrzydła (zgadłem???) :rolleyes: Ceny tych modeli też nie są tajemnicą. Cały czas mówimy o cenie, która jest adekwatna do materiału i technologii z którego jest wykonany model. Poczytaj sobie dokładnie to co napisał Kamyczek. Ja nie porównuje modeli z Modellotu i z Mawi bo to nie moje porównanie było, tylko napisałem, że zobaczył bym model projektu, wykonania Pana Kamila, który będzie spełniał jego kryteria konstrukcyjne i materiałowe w cenie modelu z Mawi w rozpiętiści np. 2,5 m do rekreacyjnego latania, a nie wyczynu. ;) I myślę, że ta dyskusją nie będziemy Panu Jerzemu zaśmiecać tematu Virusa.

 

 

Ps. A może Ty byś opisał te różnice bo chyba posiadasz model jednej i drugiej firmy... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zobaczył konstrukcję Kamyczka, wykonaną od podstaw w której zawarta była by jego cała wiedza i doświadczenie z takimi modelami. Z zastosowaniem technologii rodem z kosmosu i super materiałów w przystępnej cenie. B) W końcu wielu czołowych zawodników tworzy własne konstrukcje, a teraz tyle ma co sobie pogada :P

Przyjedź do Jeleniej. Już wcześniej pisałem że Kamil ma duże doświadczenie modelarskie jak i wiedzę. I na pewno większe od Twojego i wielu osób na formum. A że jezyk ma niewyparzony i ma hopla zawodniczego....taka jego nieuroda.

Orientujesz sie raczej słabo w konstrukcjach modeli o jakich piszesz. W modelu super hiper jaki wymyśliłeś same materiały kosztują wiecej niż jakikolwiek model mawi...wiec z definicji tanio sie tego nie da zrobić. I powiem Ci w tajemnicy że czołowi zawodnicy na całym świecie nie tworzą modeli....oni je kupują. A czemu....może kiedyś sie dowiesz.

A mawi i inne firmy robą modele jakie robią - dla większości modelarzy. Przystępne cenowo, a niestety z tego wprost wynikają użyte materiały i zastosowana .technologia.

pozdrawiam

 

I Jurku co tam dziś wykombinowałeś? Wpadnij na zawody do Wrocławia, to podpuszcze Leszka żeby zabrał kadłub elektryczny Respecta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź do Jeleniej. Już wcześniej pisałem że Kamil ma duże doświadczenie modelarskie jak i wiedzę. I na pewno większe od Twojego i wielu osób na formum. A że jezyk ma niewyparzony i ma hopla zawodniczego....taka jego nieuroda.

 

Ale od początku to piszę,że ma wiedzę napewno bardzo dużą i może ją wykorzystać we własnej konstrukcji ;)

 

Orientujesz sie raczej słabo w konstrukcjach modeli o jakich piszesz. W modelu super hiper jaki wymyśliłeś same materiały kosztują wiecej niż jakikolwiek model mawi...wiec z definicji tanio sie tego nie da zrobić.

 

Cały czas jest o tym mowa. O cenie. Raczej za ta cenę to nie ma się bardzo co podniecać na temat konstrukcji i materiałów. To tak jak by chcieć nowe Porsche w cenie nowego Fiata. Raczej każdy kto decyduje się na taki model wie, że to nie jest Hi-endowa konstrukcja. Ale widać wystarczy do rekreacyjnego latania z jakimś małym pazurkiem ;) A co do wymyślania konstrukcji super hiper to tylko nawiązuje do słów Kamyczka :P Może znajdzie jakiś złoty środek, żeby to pogodzić. ;)

 

I powiem Ci w tajemnicy że czołowi zawodnicy na całym świecie nie tworzą modeli....oni je kupują. A czemu....może kiedyś sie dowiesz.

 

Może Kamyczek w takim razie wyjdzie przed szereg jako pierwszy ;)

 

A mawi i inne firmy robą modele jakie robią - dla większości modelarzy. Przystępne cenowo, a niestety z tego wprost wynikają użyte materiały i zastosowana .technologia.

 

I tu doszliśmy do sedna sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze spoko ;) Ja się z tego smieje, ale akurat tak mnie korciło, żeby coś napisać na temat wypowiedzi Kamilia, że nie wytrzymałem i dodałem swoje 5 gr. :) Swoją drogą, jeżeli Kamil zdecyduje się kiedyś na stworzenie własnej konstrukcji to piszę sie na jeden tylko tak żebym mógł tam silnik wsadzić :P Bo napewno będzie to przemyślana i dobrze wykonana konstrukcja no i oczywiście przystępna cenowo dla większości z nas latającyhc relaksacyjnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze spoko ;) Ja się z tego smieje, ale akurat tak mnie korciło, żeby coś napisać na temat wypowiedzi Kamilia, że nie wytrzymałem i dodałem swoje 5 gr. :) Swoją drogą, jeżeli Kamil zdecyduje się kiedyś na stworzenie własnej konstrukcji to piszę sie na jeden tylko tak żebym mógł tam silnik wsadzić :P Bo napewno będzie to przemyślana i dobrze wykonana konstrukcja no i oczywiście przystępna cenowo dla większości z nas latającyhc relaksacyjnie :) .

Krzysztof ja również się deklaruje na jeden :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jesteście zdecydowani i publicznie sie zadeklarowaliście, to Kamil zrobi specjalnie dla Was produkcję jednostkową 2 modeli. Zapewne szacunkowy koszt wyniesie około 8-10tys zł/szt. Akurat pokryje koszty zaprojektowania, frezowania, formy i materialów ;) Cena mocno promocyjna. Zaliczka 80% zapewne będzie musiała być wpłacona od razu. Macie około 8 miesięcy czasu na zebranie kasy. To tak żaby zakończyć ten OT

 

pozdrowionka radosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku, a jest szansa zobaczyć model, albo chociaż projekt przed wpłatą zaliczki?

Płacąc w ciemno 8k chciałbym chociaż znać profil skrzydła, o rozpiętości nie pomnę :D

 

PS

Jeśli projekt Kamila mnie zaciekawi, wchodzę i jak widzisz publicznie deklaruję swoje zainteresowanie...

Tylko jeden warunek, to ma być projekt Kamila....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Nie jest tego dużo, ale coś przybyło. Zdecydowałem jednak najpierw rozładować na łące 3 akumulatory. Na 1 wychodzi mi 8 wciągów do - nie wiem ile, z 200m ?. Więc trochę to trwało. Dopiero wieczorkiem wpasowałem łoże serw wysokości i akumulator odbiornika:post-186-0-72326300-1393713723_thumb.jpg

post-186-0-72326300-1393713723_thumb.jpg

Wyżej można się dopatrzeć 2 wzdłużnych wzmocnień z rowingu węglowego z każdej strony kadłuba (łącznie: 4);

post-186-0-91789500-1393713928_thumb.jpgpost-186-0-64765900-1393713950_thumb.jpg

Docelowo kabelek akumulatora zostanie wymieniony na 3x0,1mm. To jest tymczasowe złącze do uformowania akumulatora po zakupie.

I całość na swoim miejscu:

post-186-0-76602200-1393714183_thumb.jpgpost-186-0-39321000-1393714260_thumb.jpg

Zabrałem się za rozmierzenie dźwigni lotek i klap:

post-186-0-09105000-1393714537_thumb.jpg

Mosiężnej podstawki po lewej stronie zdjęcia nie użyję. Ważne, by popychacz i dźwignia była pod kątem prostym do linii zawiasu. Nawet za cenę "krzywo" wklejonego serwa w skrzydle. W przeciwnym razie część siły serwa będzie zmarnowana na zbędne opory. W skrajnym przypadku grozi otwieraniem się snapa w trakcie ruchu. Dźwignia 1 lotki przygotowana do wklejania.

post-186-0-57396300-1393715045_thumb.jpg

post-186-0-69679700-1393715115_thumb.jpg

 

 

C.D w poniedziałek !

Pozdrawiam - Jurek

post-186-0-99757700-1393713783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jesteście zdecydowani i publicznie sie zadeklarowaliście, to Kamil zrobi specjalnie dla Was produkcję jednostkową 2 modeli. Zapewne szacunkowy koszt wyniesie około 8-10tys zł/szt. Akurat pokryje koszty zaprojektowania, frezowania, formy i materialów ;) Cena mocno promocyjna. Zaliczka 80% zapewne będzie musiała być wpłacona od razu. Macie około 8 miesięcy czasu na zebranie kasy. To tak żaby zakończyć ten OT

 

pozdrowionka radosne

 

Chyba ktoś ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu :rolleyes: Bo rozchodzi się o model przystępny cenowo dla normalnych lataczy, a nie produkcję jednostkową za 8tys. papierów bo to nie jest przystępna cena. Jak bym miał dać 8 kafli za model szybowca to pewnie bym z Tobą na temat modelu Kamyczka nie rozmawiał i brał bym sprawdzoną konstrukcję ;)

 

Ps. Panie Jerzy ten otwór inspekcyjny będzie Pan zamykał tak jak kabinkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Czytaj i pisz ze zrozumieniem. Zadeklarowałes sie bierzesz model w ciemno po informacji ze nie da sie zrobic modelu hiper piper w przystępnej cenie ze względu na materiały. Tak wiec Twoje słowo sie rzekło. I traktujemy je poważnie ;)

 

A...8-10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Krzychu - daj spokój z tym "panem"..

Z tym otworem - jeszcze nie wiem. Pewnie w ostatniej chwili zdecyduję. Zresztą pokpiłem sprawę, z rozmiarami. W pierwszej chwili chciałem tym otworem wkładać 2xLiFe. Otwór dopasowałem do nich. Potem uświadomiłem sobie, że w tym modelu raczej nie zaskoczy mnie nienaładowany pakiet, bo to elektryk. Jak planuję dłuższe latanie to biorę z sobą ładowarkę. Zboczówka - co innego ! Mocowanie pakietu pomiędzy popychaczami - dość ryzykowne, prosi się o kłopoty. To wymyśliłem dłuższą półeczkę za serwami pod którą mieszczą się akumulatory. Ew. wymiana - po odkręceniu i uniesieniu serw ogona. Ale otwór już został ! Teoretycznie - nie powinno być potrzeby zaglądania przed każdym lotem więc rozważam nawet zaklejenie tych wrót stodoły na białym silikonie. Na półce przed serwami - odbiornik i krótkie kabelki do złączek do skrzydeł. Na półce nad LiFe mógłby spokojnie leżeć satelita i antenę wystawić jeszcze bardziej z tyłu. Zobaczę co wena podpowie i jak się ułożą popychacze. Muszę jeszcze sprawdzić wychylenia "V-ki" i ustalić rozmiary dźwigni na serwie, żeby do maks. wykorzystać ruch serwa i zmniejszyć % udział luzów na sterach.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś "wyrypał" otwór inspekcyjny Jurek :D .

Nie chciało się bawić w ginekologa ? ;) ,na pewno o wiele przyjemniej będzie Ci się wkładało wyposażenie...ale

nie masz wątpliwości/wrażenia iż trochę osłabiłeś kadłub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Czytaj i pisz ze zrozumieniem. Zadeklarowałes sie bierzesz model w ciemno po informacji ze nie da sie zrobic modelu hiper piper w przystępnej cenie ze względu na materiały. Tak wiec Twoje słowo sie rzekło. I traktujemy je poważnie ;)

 

A...8-10 tys

 

No właśnie poczytaj pare postów wyżej. Skoro według Was zawodowców modele z mawi są kiepskie i wogóle bee to zróbcie mi w tej cenie (czyli między 1,5-2,5tys.zł) dobry model w rozpiętości do 3m laminat, albo węgiel, a nie za 8-10tys.zł bo z tą ceną to wyjechaałeś jak dzik w sosne chyba że na skrzydłach będzie malowana Twoja podobizna :lol: . Nie interesują mnie koszty form itd. Dajcie gotowy produkt w cenie modelu z mawi, który spełni wasze oczekiwania, a będzie dostepny dla ogółu. Jeżeli nie to sie nie wypowiadajcie bo te Wasze komentarze są zbędne i tak nic nie wnoszą. Może ściągnij te okulary to przejrzysz w końcu na oczy ;)

 

PS.

 

Panie Jerzy, ja bym podkleił od środka po bokach kadłuba cieńke paski laminatu lub węgla, żeby ta pokrywa otworu inspekcyjnego nie kiwała się na boki,a samą pokrywę zamocował bym tak jak kabinke. Powinien być łatwy dostęp i dobrze trzymać bez mazania tego klejem ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poczytaj pare postów wyżej. Skoro według Was zawodowców modele z mawi są kiepskie i wogóle bee to zróbcie mi w tej cenie (czyli między 1,5-2,5tys.zł) dobry model w rozpiętości do 3m laminat, albo węgiel, a nie za 8-10tys.zł bo z tą ceną to wyjechaałeś jak dzik w sosne chyba że na skrzydłach będzie malowana Twoja podobizna :lol: . Nie interesują mnie koszty form itd. Dajcie gotowy produkt w cenie modelu z mawi, który spełni wasze oczekiwania, a będzie dostepny dla ogółu. Jeżeli nie to sie nie wypowiadajcie bo te Wasze komentarze są zbędne i tak nic nie wnoszą. Może ściągnij te okulary to przejrzysz w końcu na oczy ;)

 

Krzysztof, daj spokój, nie warto tracić energii.

Jurku, przepraszam za off topa w Twoim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.