Skocz do zawartości

Dam gratis ciekawy model jachtu 1:10 (65cm dł.) w zamian za zbudowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam propozycję dla kogoś, kto podjąłby się zbudowania modelu jachtu ze sklejki modelarskiej:

 

...ale może od początku. Jestem żeglarzem i modelarzem oraz szkutnikiem, sam buduję jachty i łódki ze sklejki w 1:1. Obecnie realizuję projekt dość ambitnej wyprawy przez Atlantyk na Karaiby na jachcie 6,5 m długości typu Salmo 21-Atlantic, który został zarpojektowany na moje zamówienie, oto on: http://dinghyadventu...mo-21-atlantic/ (niebawem wrzucę opis tego jachtu ze strony projektanta, tylko jeszcze go nie zamieścił: www.salmoboats.com)

 

A o mojej wyprawie możecie przeczytać na stronie: www.dinghyadventures.pl

 

Za chwilę przychodzą do mnie sklejki i zaczynam się angażować w 100% w budowę tego jachtu w garażu, a poza tym muszę jeszcze pracować, więc niestety nie mam czasu na budowę modelu. Do czego jest mi potrzebny model? Chciałbym zrobić z tych modeli takie "cegiełki", które można by kupić i w ten sposób wesprzeć budżet mojego rejsu - oferowane by były te modele na mojej stronie w formie zestawu: sklejki modelarskie wycięte na laserze CNC, drut miedziany, okucia (sam je robię u kolegi, który ma pracownię jubilerską, potem chromuję), żagle - wycięte też na ploterze do materiałów, tkaninę szklaną, listwy z drewna litego na drzewca i listwy odbojowe i wykończeniowe, instrukcja montażu i techniki budowy, a to wszystko zamknięte w pudełku z ładnym nadrukiem - i tutaj właśnie potrzebuję już gotowego modelu, któremu mógłbym zrobić zdjęcia.

 

Oferuję:

 

- ZA DARMO: model w formie 'surowej' - osobno elementy ze sklejki, listwy, wszystko co będzie potrzebne do jego budowy łącznie z chemią epoksydową, tkaninami szklanymi i farbami... wszystko poza pudełkiem jednym słowem

- zapoznanie z tą dość nietypową techniką budowy (szycie i klejenie)

- pomoc - konsultacje na bieżąco, do obejrzenia poprzednie moje dwa modele wykonane tą techniką

- model zostaje własnością budowniczego

 

Oczekuję:

 

- zbudowania tego modelu :lol:

- ...w czasie około 1,5 miesiąca... max 2... lub krócej, jeśli ktoś da radę oczywiście - do przedyskutowania, ale jeśli ma się to rozwlec na pół roku, to nic mi to nie da :(

- w pierwszej kolejności szukam osoby z WARSZAWY i okolic, jeśli nikt się nie zgłosi, to będę szukać dalej

- być może sporadycznie będę potrzebował pożyczyć model do jakiegoś wywiadu lub na targi - zwrócę nie uszkodzony (lub sam naprawię, ale dla mnie model to świętość)

 

Parametry modelu:

- Salmo 21-A, odkrytopokładowy, jednomasztowy kuter gaflowy (grot, fok, sztaksel)

- dł 65 cm, skala 1:10 (długość samego kadłuba bez bukszprytu!)

- konstrukcja "samonośna" - trochę jak samochód bez ramy, tak i tu jacht powstaje bez stępki, bez odwracania kadłuba i bez stołu montażowego

- materiał: sklejka modelarska 0,6 - 0,8 - 1mm, drewno lite (iroko, sosna)

- oblaminowany z zewnątrz tkaniną szklaną, wyszpachlowany i pomalowany natryskowo (może być spray w puszce + polerowanie szmatką, efekt przetestowany)

- być może uda się go przystosować do RC - zostawiam to budowniczemu i mogę podpowiedzieć sprawdzone rozwiązanie jeśli chodzi o ster, żagle do przemyślenia, jednak wolałbym żeby ewentualna adaptacja do RC odbyła się po sesji foto.

 

Oto ZDJĘCIA pierwszego modelu, który budowałem tą techniką, Salmo 15-S lugger, dł 46cm, zaadaptowany do RC

 

2-m.jpg

a to wstępna wizualizacja Salmo 21-A, dochodzą jeszcze bakisty na pokładzie rufowym

 

elementy-1024x524.jpg

a tak będą wyglądać wszsytkie sklejkowe elementy do tego modelu - sporo ich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dysponuję czasem by w terminie przewidywalnym nawet próbować zrobić model, ale trzymam kciuki za wyprawę i chylę czoła. Już wbiłem adres strony do przeglądarki i będę śledził postęp.

Jako generalnie szczur lądowy, ale który jednakże trochę popływał jachtem po Morzu Śródziemnym i przeżył 8 stopni na Biskajach (ale to w większym trochę statku) jestem pod olbrzymim wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jaka cena tego zestawiku to moze koledze bym prezent zrobil:)

 

Na razie nie wiem, muszę wyciąć pierwszy model, podliczyć koszty etc. - dam znać w tym wątku na pewno, jak będzie gotowy na sprzedaż, ale to jeszcze trochę wody może upłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś plany udostępnisz?? :-)

 

Nie mogę, nie jestem jego projektantem. To model tak ściśle redukcyjny, że mając plany w krzywych można sobie zbudować tę łódkę w 1:1

 

Swoją drogą, sam płaciłem za zaprojektowanie tego jachtu ;)

 

Model pojawi się po prostu w gotowych zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.