Skocz do zawartości

Silnik benzynowy B2 120 P [własny projekt] ważna prośba


Ciachoband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku naturalnie, że nie projektuję wszystkiego od początku.

Cylindry, tłok, korbowody, łożyska korbowodu - to wszystko pożyczam od tego http://www.rooader.pl/index.php?k=katalog&w=&d=338&d1=356

 

Więc wynika z tego, że skok tłoka mam narzucony z góry i wynosi on ok. 33,5 mm

To z kolei narzuca mi wymiary karterów, które bd frezowane. Na początek zwykłe, tanie i miękkie PA4 (aluminium), bo najpierw trzeba taki motor przetestować.

66030591f727ffa1gen.jpg

tego do końca raczej nie bd ruszał, to jest wersja ostateczna.

 

I tak powoli do przodu. Najważniejszym elementem jest zespół wału korbowego - to ciągle liczę. Reszta to pikuś.
Najciekawszy jest fakt, że jest to dwusuwowa gwiazda i ten fakt przysporzy mi wielu problemów przy projektowaniu zasilania, chociaż mam już na to koncepcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jacku naturalnie, że nie projektuję wszystkiego od początku.

Cylindry, tłok, korbowody, łożyska korbowodu - to wszystko pożyczam od tego http://www.rooader.pl/index.php?k=katalog&w=&d=338&d1=356

 

Więc wynika z tego, że skok tłoka mam narzucony z góry i wynosi on ok. 33,5 mm

To z kolei narzuca mi wymiary karterów, które bd frezowane. Na początek zwykłe, tanie i miękkie PA4 (aluminium), bo najpierw trzeba taki motor przetestować.

66030591f727ffa1gen.jpg

tego do końca raczej nie bd ruszał, to jest wersja ostateczna.

 

I tak powoli do przodu. Najważniejszym elementem jest zespół wału korbowego - to ciągle liczę. Reszta to pikuś.

Najciekawszy jest fakt, że jest to dwusuwowa gwiazda i ten fakt przysporzy mi wielu problemów przy projektowaniu zasilania, chociaż mam już na to koncepcję.

 

 

Tutaj też poległeś ??????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.