Skocz do zawartości

Wicher 25M


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że klapy mogą też być i krokodylowe. Szyfon można kupić w sklepie z sukniami ślubnymi - jest  to z reguły materiał na welon panny młodej. Na PW wysłałem Ci kontakt telefoniczny na Kol. Grzegorza, który może pomóc radą przy technologii oklejania szyfonem.   Przed oklejaniem dobrze zlicuj wszystkie oklejane powierzchnie bo efekt końcowy po oklejeniu zależy od przygotowania (zlicowania) konstrukcji. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak już jesteśmy przy temacie poszycia to myślałem jeszcze o pokryciu modelu Koverall'em. Tak jak wyczytałem przykleja się go podobnie do papieru japońskiego "przesączając" tkaninę rozcieńczonym nitrocellonem. Chyba, że zdecyduję się na japonkę 12/17g sam już nie wiem trochę się w tym pogubiłem   :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutkie postępy w budowie:

 

Skleiłem ster wysokości:

post-12979-0-18839400-1400314590_thumb.jpg

 

Jako usztywnienie/dźwigar wkleiłem węgiel 4mm na całej długości

Trzeba jeszcze całość oszlifować, i zrobić ażury 

 

 

Zaczynam wykańczać skrzydła:

Dodałem listwę 3x5mm dla wzmocnienia tego miejsca:

post-12979-0-11992600-1400314684_thumb.jpg

Następnie wypełniłem przestrzeń między dźwigarami balsą:

post-12979-0-22103700-1400314816_thumb.jpg

Na koniec dokleiłem balsę 4mm w miejsca gdzie będą umiejscowione zawiasy:

post-12979-0-72850600-1400314881_thumb.jpg

A całość zaczyna tak wyglądać:

post-12979-0-43649300-1400314754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, pamiętaj, że 100g na ogonie to 1kg na dziobie.  Można pakować ile wlezie w skrzydła, ale ogon musi być lekki.

Z drugiej strony 75g to jeszcze nie dramat. Chyba podobnie ważył statecznik u Pieterka. Zostaw na razie, jak będziesz miał problemy z wyważeniem, to zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój waży 75g czyli dużo za dużo :unsure:  i chyba wrócę do poprzedniego planu czyli SW i SK konstrukcyjne.

 

 

Zrób ażur to Ci sporo odejdzie, pomyśl też może o pakiecie LiFe 2x4S  cenowo bardzo podobny, ale żywotność o wiele dłuższa i b.pomaga w wyważeniu tego modelu.  

Michał, pamiętaj, że 100g na ogonie to 1kg na dziobie.  Można pakować ile wlezie w skrzydła, ale ogon musi być lekki.

Z drugiej strony 75g to jeszcze nie dramat. Chyba podobnie ważył statecznik u Pieterka. Zostaw na razie, jak będziesz miał problemy z wyważeniem, to zmienisz.

Mój  ważył więcej, był kryty folią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem i nic nie pisałem jak tam u wicherka ale nie było czego pisać...

 

 

Chwilowy brak mi weny twórczej, a nic na siłę nie będę robić. Model wygląda tak jak wyglądał:

post-12979-0-81259100-1400870087_thumb.jpg

 

Zdecydowałem się na  poszycie z papieru japońskiego + malowanie farbami (zapewne Pactra)

 

Serwa o których było tyle zamieszania, wybrałem te: 

 

SK i SW:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_461&products_id=4630

 

Lotki:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_456&products_id=900

 

Resztę wyposażenia wybiorę gdy rozeznam się wagowo jak wszystko wyjdzie.

 

Kolejnym problemem jest miejsce do ulotnienia tego modelu. Poprzednio latałem na niewielkiej łączce koło lasu, teraz czas szukać czegoś dla większych modeli. Jeżeli się uda to w wakacje zacznę kosić pole którego nikt w rodzinie nie używał od lat 80-tych. Ale wątpię czy coś z tego wyjdzie  :unsure:

 post-12979-0-04120500-1400869972_thumb.jpg

 

 

Tyle z mojej strony pozdrawiam tych którzy jeszcze zaglądają tutaj i mam nadzieję, że niedługo znów coś napiszę 

 

@Edit: Jak to mi się już ze 50 razy obiło o uszy jak to tyle wicherków 25 zaczyna być budowanych ale niewielki odsetek "doczekuje się oblotu" to od razu informuję, że mój modelik prędzej czy później doczeka się oblotu a co do wyposażenia to oczywiście dzięki za rady, mogę się do nich dostosować lub nie wiadomo to co się włoży do modelu zależy tylko i wyłącznie od budowniczego.Wiadomo Hitec to Hitec itd. ale są ograniczenia budżetowe.... gdybym  posiadał stałe źródło dochodu to pozwoliłbym sobie na "lepsze wyposażenie" ale na to muszę jeszcze poczekać parę lat (1 klasa Technikum) Dlatego wyposażenie będzie jakie będzie. Jak komuś coś nie pasuje lub się ze mna nie zgadza (nie chcę tu nikogo obrażać ani nic z tych rzeczy) to nie zmuszam do wypowiadania się w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem i nic nie pisałem jak tam u wicherka ale nie było czego pisać...

 

 

Chwilowy brak mi weny twórczej, a nic na siłę nie będę robić. Model wygląda tak jak wyglądał:

attachicon.gifDSC09808.JPG

 

Zdecydowałem się na  poszycie z papieru japońskiego + malowanie farbami (zapewne Pactra)

 

Serwa o których było tyle zamieszania, wybrałem te: 

 

SK i SW:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_461&products_id=4630

 

Lotki:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_456&products_id=900

 

Resztę wyposażenia wybiorę gdy rozeznam się wagowo jak wszystko wyjdzie.

 

Kolejnym problemem jest miejsce do ulotnienia tego modelu. Poprzednio latałem na niewielkiej łączce koło lasu, teraz czas szukać czegoś dla większych modeli. Jeżeli się uda to w wakacje zacznę kosić pole którego nikt w rodzinie nie używał od lat 80-tych. Ale wątpię czy coś z tego wyjdzie  :unsure:

 attachicon.gifglxgfyf.jpg

 

 

Tyle z mojej strony pozdrawiam tych którzy jeszcze zaglądają tutaj i mam nadzieję, że niedługo znów coś napiszę

 

Jak papier japoński to chyba bardziej farba nitro jest lżejsza. A na mały plac do latania koniecznie klapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zalecał krycie ORACOVERem. Ja planuję pokrycie japonką tylko z przekory i pomysłu na "vintage look". Ale jeśli to ma być model do latania, a nie do wystaw, to folia da zasadniczo większą wytrzymałość niż japonka. A koszt podobny lub minimalnie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zalecał krycie ORACOVERem. Ja planuję pokrycie japonką tylko z przekory i pomysłu na "vintage look". Ale jeśli to ma być model do latania, a nie do wystaw, to folia da zasadniczo większą wytrzymałość niż japonka. A koszt podobny lub minimalnie większy.

 

Czyli Pański wicherek będzie tylko na wystawy ? a nie do latania ?  :blink:

 

 

Zrobiłem małą kalkulację ile co zł/m 2

 

Papier japoński 17g   cena: 13 zł/m2

Folia Oracover biała  cena: 39 zł/m2

Koverall                     cena: 12zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał:

1. Po pierwsze nie Pan, tylko Tomek :-)

2. Po drugie do kosztów japonki dolicz cellon, pędzle, rozpuszczalnik do mycia pędzli, wyjdzie Cię mniej więcej tyle samo. 

3. Mój Wicherek ma zostać oblatany i pokazywany. Ale nie będzie modelem do treningów, bo crash takiego modelu to jest koniec. Nie będzie czego zbierać. Będzie latał okazjonalnie przy dobrej pogodzie.

 

Przykładem modelu do trenigngów jest mój Józek, który ma swoim koncie około 20 kretów. Skrzydła nienaruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał:

1. Po pierwsze nie Pan, tylko Tomek :-)

2. Po drugie do kosztów japonki dolicz cellon, pędzle, rozpuszczalnik do mycia pędzli, wyjdzie Cię mniej więcej tyle samo. 

3. Mój Wicherek ma zostać oblatany i pokazywany. Ale nie będzie modelem do treningów, bo crash takiego modelu to jest koniec. Nie będzie czego zbierać. Będzie latał okazjonalnie przy dobrej pogodzie.

 

Przykładem modelu do trenigngów jest mój Józek, który ma swoim koncie około 20 kretów. Skrzydła nienaruszone.

Wezmę pod uwagę wszystkie punkty ale wracając do liczenia...

 

 

Tak więc policzyłem powierzchnię wicherka uwzględniając zakładki itp. wyszło w zaokrągleniu 2m2 co daje wynik:

 

Folia:  +/- 78 zł

Papier: +/- 45-40 zł (wliczając w to lakier, rozpuszczalnik) :P

Koverall jest w arkuszach 4,5 x 1,6m w cenie ok 80zł.(nad nim najdłużej myślałem bo planuje kiedyś zbudować rwd-5 W. Schiera i byłby akurat na poszycie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zabawy będzie żeby to zrobić bo planuje malowanko Pipera z II wś, takie trochę nie wicherkowe ale tak mi się ubzdurało  ;)

attachicon.gif1.jpg

Fajny pomysł. Będzie się oryginalnie prezentował. Kontrast między dołem a górą skrzydła powinien ułatwiać śledzenie w jego pozycji w powietrzu.

Ja ciągle szukam malowania dla Fun Cuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.