Skocz do zawartości

Zoombi Hacker dopasowanie śmigła


pacyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam styropianową akrobatkę Zoombi marki Hacker, zamontowany jest w niej silnik  Mystery D2632 - 1000, regulator Mystery pentium 30 A , pakiet 3sp1 1000mAh 25-35C waga modelu do lotu to 560g

dokładnie ten tyle że różni się kolorem:

 http://www.dealwinwin.com/Toys-amp-Hobbies/Mystery-D2632-1000KV-Outrunner-Brushless-Motor-for-RC-Helicopter-ID60509/

 

Mam wobec niego pytania 

1.Na jakim śmigle będę mógł zrobić zawis ?o ile jest to możliwe

2.Na jakim śmigle mogę latać na takim modelu by silnik dał mi najlepsze parametry ciągu?? obecnie śmigam na top pro 10x8 SF

        Model prezentuje się tak :

post-621-0-30022000-1396521340_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innym modelu mam silnik ,,dzwnek''  KV1530 który lata na śmigle 10x4,7 i ma 180 w mocy ,żrąc 18A max, kopa ma takiego że styropianowa Cesna N9528 idzie prawie w pion przy starcie, zatem jaka jest różnica między dwoma silnikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rcgroups piszą "1060 prop=11A and 22oz" na 3S to będzie ok 623gram ciągu, czyli tak na granicy wagi Twojego modelu.

 

Załóż zatem większe śmigło.Skoro wg specyfikacji silnik może pobrać 32A to każde śmigło które wyciągnie mniej niz 32A prądu powinno być dobre. Zmierz prąd dla tego śmigła co masz i sprawdź czy silnik się grzeje i jak bardzo.

A potem załóż coś koło 11x5SF i sprawdź to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie , do modelu założyłem śmigło 11x4,7 po przelataniu 3 min(z czego 40% trwania lotu były obroty max) silnik był na tyle gorący ze nie byłem w stanie go w palcach utrzymać , więc raczej to śmigło jest za dużym wyzwaniem pod ten silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo... odchudzić model.

 

560 gram, na akrobata typu "deska" z pianki, o ledwo metrze rozpiętości? Ciut dużo. Co tam wcisnąłeś takiego ciężkiego? 

Modele konstrukcyjne wychodzą lżej.

 

Mniejszy pakiet, mniejszy silnik o mniejszej liczbie obrotów. Maksymalnie zejdź z wagi. 

Sugerowałby zrobić mini hamownię z wagi kuchennej i sprawdzić ciąg zestawu przy 50-75% mocy. Potem pokombinować, jak zejść z masy, poniżej uzyskanej wartości. Musisz mieć trochę zapasu, na wypadek wyjścia z zawisu lub osłabienia pakietu. 

Mniejsze pakiety, na 2 -3 minuty lotu, lżejszy regulator, może coś usunąć ciężkiego z modelu. Może za dużo żywicy, klejeń, taśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm koncepcja oczywista lecz go nie odchudzę o tyle ....sam model golutki waży 280g a go kupiłem używanego z wzmocnieniem stalowych drutów wklejonych w kadłub, jak chodzi o moja inicjatywę to mu wzmocniłem dziób laminatem gdyż od jednego kreta został zniszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, każde klejenie to dodawanie masy. Z czasem model pogarsza własności lotne.

 

Sugerowałbym wymianę modelu. Albo jego remont generalny.

 

Podobnej wielkości jest popularny kiedyś MK34. Model raczej halowy i z płaskimi skrzydłami, ale Przy ok 250g masy do lotu, daje radę i na dworze.

Dosłownie dwa arkusze pianki 3mm i tubka POR-a i jeden wieczór. Przełożyć wyposażenie i latać.

 

A może wystarczy zaadaptować sam kadłub i zostawić skrzydła?

Przygotowanie nowego kadłuba z EPP, na wzór starego i dorobieniu mu wzmocnień węglowych - bez kleju, laminatów i żywic, także powinno pomóc.

 

Maskowanie niedociągnięć modelu, przez wyposażanie go w coraz mocniejsze napędy, nie jest dobrym rozwiązaniem.

Czasem trzeba model odstawić, żeby spokojnie spędził emeryturę. A harować powinien młodszy i sprawniejszy następca.

 

Nawet jak zmienisz napęd na zdolny do utrzymania zawisu, pogorszy to inne parametry modelu. Będzie kłopot z utrzymaniem prędkości, normalnym lotem, lądowaniem itd.

Skrzydłom niestety mocy nie przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.