Jump to content

Co zamiast Dymond D47 ?


otp2

Recommended Posts

Witam


   Buduję jedno metrowego balsowego rzutka „Spinnin Birdy” ze strony http://www.decker-planes.de/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_ad.tpl&product_id=33&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=275. Potrzebuję porady odnośnie serw. W orginale zastosowano serwa Robbe Fs31 czy zamiennie Dymond D47 ,Ts1118. Mnie na te serwa zupełnie nie stać więc szukam czegoś taniego co można było by wstawić. Rozglądałem się trochę  i takie znalazłem:


1. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__49630__Turnigy_D56MG_Coreless_Digital_Metal_Gear_Servo_1_2kg_5_6g_10sec.html


2. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10965__D05010MG_5_7g_61kg_07sec_Digital_Metal_Gear_Micro_Servo.html  to jest podobno źle opisane, na stronie producenta podają  1.20 kg/cm przy 4.8V


Wiem że się do końca nie zmieszczą  w tym cienkim płacie , są trochę wyższe i grubsze ale coś za coś, przesunę żeberka jak będzie trzeba najwyżej będą trochę wystawać. Ten płat ma tak cienki profil, że nawet 8 milimetrowe dymondy odrobinę wystają. No chyba żeby wstawić coś jeszcze mniejszego np: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8744__BMS_303_Ultra_Micro_Servo_0_7kg_11sec_3_7g.html lub http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__41921__Blue_Arrow_2_8g_50kg_09sec_High_Speed_Micro_Servo.html  Tylko czy siłowo dadzą radę ? i czy ta plastykowa przekładnia nie rozsypie się od razu? Jak myślicie które z nich będzie w miarę znośne ? A może ktoś zaproponuje jeszcze jakieś inne.


Link to comment
Share on other sites

Z "tańszych" to ewentualnie HS50 ale one też kosztują koło 70 zeta...    Wiesz szkoły są dwie: profi - każdy Ci powie że serwa muszą się idealnie centrować i dobrze trzymać powierzchnię sterową zwłaszcza w czasie rzutu. Szkoła mniej profi - wkłada tanie serwa i lata zupełnie się tym nie przejmując. Na razie spróbuj czy ten sport Ci podejdzie. Jeśli tak - zapewne zechcesz więcej. Wtedy kupisz Dymondy.

Link to comment
Share on other sites

Te hiteki które Zaproponowałeś są cenowo całkiem znośne znalazłem za około 40pln, tylko ich wymiary grubość aż 11,6 mm. Nie mam żadnego doświadczenia z dlg, ten ma być pierwszy. Przy wyrzucie występują pewnie spore siły.  Modelik ma 1m rozpiętośći i 200g wagi gotowy do lotu. Gdybym wiedział w serwa o jakim momencie celować ? łatwiej było by mi coś dobrać.

Link to comment
Share on other sites

A jaką rolę to gra w kadłubie? Bo przy tak małym modelu chyba nie chcesz robić lotek?  No i powiedz gdzie je znalazłeś za 4 dychy :)  bo ja poniżej 7 nie widziałem...

 

Powiem tak - buduję obecnie Mimi DLG 1100mm od kolegi ze Słowacji i do lotu jakieś 130g. 200 g to troszkę dużo...

Link to comment
Share on other sites

Są dwie wersje tego rzutka, z lotkami i bez. Ten który robię to wersja querrudder. Fakt z lotkami wychodzi nieco ciężej. Ale nie chcę  modelu bez lotek, na samym sk i sw już się nalatałem, poprzednim szybowcem. A z serwkami hs-50 to się pomyliłem patrzyłem na hs-55 te są tańsze. Ale tu są hs-50 za 55 http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=386 Poprawiłem link do planów w pierwszym poście, jakoś mi się akurat wkleił ten bez lotek  :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Te Blue Arrow - świetne ! Mam ich ponad 10. Ale te z ostatnich dostaw mają kiepskie potencjometry - zaczynają drżeć i poruszać się skokowo stanowczo za szybko. Niezależnie - czy to w halówce, czy w 2,5m szybowcu. Zależy na co trafisz.

Pozdrawiam - Jurek

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem te D05010MG ostatnie sztuki z HK, jak przyjdą to pomierzę  do jakiego napięcia jeszcze działają to może uda się to z jednej celki zasilić. Wiem że ten modelik przyciężki jak na te swoje 100 cm rozpiętości, ale to bardziej zabawka niż prawdziwe Dlg. A jak wyjdzie cegła i będzie słabo latał to mam jeszcze dwa niewielkie zbocza w okolicy  :rolleyes:  Zobaczymy. Dzięki za pomoc.


Link to comment
Share on other sites

Jaki by nie wyszedł, to da Ci mnóstwo doświadczeń podczas budowy i mnóstwo frajdy podczas latania. Kumpel lata poklejonym DLG 1500mm przy masie 400g i śmiga... Pewnie że opad większy ale frajda jest, a na zboczu radził sobie malinowo...

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem te D05010MG z myślą o DLG, ale jedno przestało się ruszać po drugim podłączeniu. Zamówiłem kolejne pod koniec ubiegłego roku, ale paczka zaginęła i nie miałem możliwości sprawdzenia ich w modelu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.