Skocz do zawartości

Mam problem


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz przynajmniej dokłądną nazwę ogniwa, i czy jest na nim napisane coś w stylu Fast Charge. Co do ładowarki, to polecam albo Multiplex LN-(nie pamiętam oznaczenia) albo Sharka. Kosztują w granicach 250 zł i łądują wszystkie typy akumulatorów, wada ich jest taka że korzystają z napięcia 12v czyli trzeba je podłączać do aku samochodowego, albo do stabilizowanego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli masz na myśli te GP to raczej sie nie nadają. Jeśli nie masz kasy na LiPolki, to polecam to: KAN 2/3AA(29)700 700mAh NiMH 1,2V 2/3AA, kosztują poniżej 5zł / szt. na www.batimex.pl i oddają według producenta do 30A, czyli nawet jeśli oddadzą 20A to spokojnie możesz silnik 400 albo małego bezszczotkowca napędzać. Oczywiście jeśli chcesz aku o pojemności 700mAh. Jeśli chcesz więcej to KAN 1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Nixx do zasilania silników, ale tu zobacz sobie o tych bateryjkach GP (seria Customer):

http://www.gpbatteries.com.hk/pic/75aaahc.pdf

Jak widać bliżej im do max 2A niż 20A, również rezystancję wewnętrzną mają kilka razy większą niż KANy o których pisze Paweł :D

 

Tak więc pytaj i nie kupuj dwa razy, tylko raz a dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAN-y się sprawdzają. W ogniwo 1800mAh spokojnie wchodzi 1900, w 1050 mieści się 1120mAh. Poza tym są w sumie tanie i trwałe, o ile się je ładuje prądem do ~0,8C. Co prawda moje 1050 ładowałem prądem 1,7A, ale drogie dzieci, nie róbcie tego w domu! Ładują się szybko, ale potem klapa i pojemności rzędu 800mAh. NA szczęście udało mi się je uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc tak kupiłem akumulatorki kany 7 sztuk, zlutowałem w pakiet i podłączyłem do regulatora! Włączam obroty na maxa i super nie wyłącza się! wyłączyłem, ponownie włączam a tu nic tylko lekko zadrżały serwa! i nawet nie świrują tak jak wcześniej przy wyłączonym nadajniku! Męcze się już od dobrych 2 godz i nie moge dojść co się stało. Testowałem na regulatorze jeti jes 006 mysląc że go zjarałem zamieniłem regler na 020 i też nic. Co mogło się stać? czy cos z tą drętwą aparaturą jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlutowałem i podłączyłem na krótko i jest ok! ale niewiem dlaczego z reglerem nie działa! wczesniej tak było podłączone 006 czy 020 tylko pakiet 4,8V i było spoko tylko nie mogłem włączać wysokich obrotów a teraz nic nie moge :( pewnie cos się zjarało :!: ale jak podłączam regulator do odbiornika na miejsce aku B/CH6 to wtedy obroty reguluje drążkiem góra dół ale serwa nie działaja dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odbiornik 6k a nadajnik to zebra 3 ??

 

A podłacz serwa pod kanały inne i baterie podłacz pod ten 6k/b

 

Jak masz jak dojechać do Iławy z całym sprzetem to możliwe że coć bym zdziałał ewentualnie jezeli cos sie odpaliło to ojciec mógłby zajrzeć - jest elektronikiem ...

Bilet iława - olsztyn - niecałe 16 zł kosztuje ... chyba że to nie to Barczewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odbiornik 6k a nadajnik to zebra 3 ??

 

Tak

Bilet iława - olsztyn - niecałe 16 zł kosztuje ... chyba że to nie to Barczewo

te Barczewo koło Olsztyna :) zaraz spróbuje podłączyć tak jak napisałeś!

 

Zrobiłem jak napisałeś i nici! na dzisiaj mam dosyć! podłączam pakiet 4,8V i to samo może się serwa zjarały bo tylko zadrżą jak podłaczam? Czekam na wypłatę i kupuje nową aparature tej już mam dosyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz (zanim wypłata) zrób sobie taki układ: http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/servo4.htm (bez zasilania Vin narysowanego na schemacie) podłącz ten układ zamiast odbiornika, pokręć potencjometrem w te i spowrotem i powiedz co się dzieje.

 

to to chyba będzie musiał Ojciec zlutować ja zabardzo się na tym nie znam! A mam takie pytanie czy to może być wina odbiornika bo jak podłączm regler pod kanał 3 tam gdzie jego miejsce to nic się nie dzieje zadnym drązkiem nie moge silnika wprawić w ruch a jak podłącze regler pod kanał 6 na aku, to oroty reguluje drązkiem góra dół!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to dość niespotykane zjawisko, aby drążkiem gazu regulować kanał 6-ty... ale cuda nie takie świat widział. Układ proponuję jednak zmontować i mieć - przyda się jeszcze wiele razy jako tester serw (po podłączeniu zasilania Vin) lub jako tester regulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.